Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, rrthc napisał(a):

Wybacz za brak taktu z mojej strony, ale podrzuć mi to w którym miejscu to znajde, bo jest multum postów i informacji, których jestem ciekaw, a mam naprawdę mało czasu przy 1,5 rocznym dzieciątku. 

Dziękuję i pozdrawiam 

Jeżeli udowodnisz albo zeznasz na papier po pouczeniu z art 244 kk że się zatrzymałeś to jest prawny szachmat. To tak jak byś zaparkował na drodze nie ważne w jaki sposób i ktoś w ciebie wjeżdża to czyja jest wina? Twoja że źle stoisz czy tego który w ciebie wjechał? No jasne że jego, polska to nie dziki kraj że jak ktoś źle zaparkował to można w niego walić bo przecież źle stał. 
Tak samo jak przykładowo prowadzisz pojazd po pijanemu, ale jedziesz prawidłowo i ja na tobie wymuszę pierwszeństwo przejazdu, to wtedy jesteś ukarany za przestępstwa z art 178 a kk ale ja tobie daje polisę bo wymusiłem pierwszeństwo. 
Przeciwieństwem do naszego systemu prawnego jest prawo ustanowione w jednym ze stanów USA gdzie np gdy kierowca trucka przekracza czas pracy za kółkiem i ktoś w niego wjeżdża czy wymusza na nim pierwszeństwo to wina jest po stronie kierowcy trucka bo nie powinno być go na drodze…. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, DaV napisał(a):

Tutaj trzeba kilofa a nie skrobaczki 😄 Około 20 minut detailingowego skrobania na zmiane z odmrażaczem

W Łodzi pada od trzech dni bez przerwy. Już sobie wyobrażam co się będzie działo na drogach kiedy w nocy takie temperatury dotrą do nas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jaki wkurzenie ale jako ciekawostka. 

Ceny prądu z dnia wczorajszego w jednym z krajów nordyckich. Gdzieś tam nawet w polskich mediach czytałem o tym. Stawki na daną godzinę, kraj w pełni już samowystarczalny jeśli chodzi o produkcję energii elektrycznej

Jak to wygląda w Polsce ?

Screenshot_20240105_180649_Oma Fortum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, siws00n napisał(a):

Te parę dni przeżyją z takimi cenami 🙂

I o to chodzi, wszystko na prąd a potem za mordę złapać. Tutaj ceny zamrożone ale vat na żywność wrócił. Szczerze mocno tego nie odczułem bo sklepy i tak mają marżę po 200% bo ktoś tam kiedyś rzucił hasło inflacja to można podnieść wszystko jak leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, DaV napisał(a):

ale vat na żywność wrócił. Szczerze mocno tego nie odczułem

Nie odczułeś bo to nie prawda😀. VAT na żywność ostatnim tchnieniem premiera Morawieckiego, pozostal (przynajmniej na razie) zerowy😀

10 minut temu, DaV napisał(a):

bo sklepy i tak mają marżę po 200% bo ktoś tam kiedyś rzucił hasło inflacja to można podnieść wszystko jak leci.

Jedno zero Ci się za dużo wklepało czy naprawdę wierzysz w 200% marzę na spożywce?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Eryczek napisał(a):

czy naprawdę wierzysz w 200% marzę na spożywce?

Ja to widzę, wszędzie wszyscy wołają chore ceny. Masło było prawie 20zł za kostke w sklepach już nawet przyklejali zabezpieczenia, jak ludzie przestali kupować to się okazało, że można sprzedać taniej xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, DaV napisał(a):

Masło było prawie 20zł za kostke w sklepach

Nie,no nie przesadzaj. Nie wal powielanymi stereotypami, jak tak jest jak piszesz, to pokaż fotkę. Ja kupowałem przedwczoraj po 3,99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był motyw z droższym masłem ale chyba po max 12 zł ale to nie była winna inflacji tylko zmowa cenowa producentów (bo niby nie ma mleka na skupach), którzy myśleli że windując ceny wyrobią sobie rynek. Ale sprytne Polaczki znalazły sobie 10 alternatyw i sprzedaż masła w chorych cenach spadła o 80%. 

 

Nie wiem po co w ogóle jecie to masło, słabej jakości tłuszcz - ani to smaczne ani to zdrowe. Z 10 lat tego nie jadłem a nie tęsknię.

 

Cena IPY 50 zł za litr to był wynik strachu przed pandemia a nie inflacji. Poszukam maili po ile kupowałem ipe np. w 2018 roku. Kojarzy mi się cena coś około 38-40 zł a ostatnio płaciłem 42 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2024 o 15:52, DaV napisał(a):

I o to chodzi, wszystko na prąd a potem za mordę złapać. Tutaj ceny zamrożone ale vat na żywność wrócił. Szczerze mocno tego nie odczułem bo sklepy i tak mają marżę po 200% bo ktoś tam kiedyś rzucił hasło inflacja to można podnieść wszystko jak leci.

Och jak ja lubię czytać takie historie

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieść gminna niesie, że pewna decha zabita wiochami, jak to mi się kiedyś powiedziało, na Wyżynie Lubelskiej ma być również w weekend pobłogosławiona mrozem... zostanie mi odkurzanie środka najwyżej

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, SerowyCheetos napisał(a):

Chciałbym się wyżalić na forum ze budda nie wybrał mojego losu i jeszcze nie będę jeździł BMW M3 w touringu 😞

Być może jestem już za stary ale nie rozumiem tego fenomenu. Szczerze to do wczoraj nawet nie wiedziałem, że coś takiego ma miejsce dopóki ktoś na jednej z grup FB nie zaczął wklejać screenów i podniecać sie tym "wydarzeniem".  Z ciekawości odnalazłem live-a i po może 5 minutach miałem już wyrobioną opinię. 

Serio? Takim czymś się ludzie podniecają? Nie wróże temu światu dobrej przyszłości.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.