Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, rombinik napisał:

@DaV a jakie jest wgl postępowanie w przypadku całki? Auto trzeba wyrejestrować czy można we własnym zakresie podjąć się naprawy?

Pewnie dostajesz kasę i rób co chcesz...naprawiasz lub sprzedajesz

@DaV co za auto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda całkowita zachodzi gdy wartość naprawy przekracza wartość pojazdu. W przypadku OC jest tak, że szacunkowa wartość naprawy musi przekroczyć 100% wartości pojazdu.

Postępowanie w przypadku stwierdzenia szkody całkowitej wygląda tak, że masz 2 możliwości jak tą szkodę chcesz rozliczyć. TU proponuje ci pełną wartość (przynajmniej oni tak uważają w oparciu o wyliczenia) pod warunkiem pozbycia się przez Ciebie "wraku". Możesz pojazd pozostawić, lecz wtedy nie otrzymasz pełnej kwoty, lecz tylko różnicę między wartością sprzed szkody i po szkodzie, a przy zastosowaniu różnych współczynników to nie będzie niestety wysoka kwota. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaV a tak z czystej ciekawości na ile wyliczyli Ci wartość rynkową pojazdu przed szkodą ?

 

A co do tytułu tematu, to wkurzyło mnie, że nie przeszedłem badań wstępnych do pracy, więc mogę pożegnać się ze stabilną pracą w firmie, która raczej szybko nie padnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Marros napisał:

a tak z czystej ciekawości na ile wyliczyli Ci wartość rynkową pojazdu przed szkodą ?

Tego nie wiem, nie dostałem takiej informacji. Zaoferowali tylko jakieś śmieszne 800zł na naprawę wszystkiego.

 

18 godzin temu, Marros napisał:

wkurzyło mnie, że nie przeszedłem badań wstępnych do pracy

Mówisz o badaniach w medycynie pracy 😮 Pierwszy raz słyszę, żeby kogoś tak załatwili. Zdarzało się, że dawali na rok zamiast trzech ale żeby wogole nie podpisać to pierwszy raz słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz orzecznik, jak się okazało emerytowany wojskowy uznał, że moje wyniki krwi są tragiczne mimo, że mam dosłownie 3 parametry nieznacznie odbiegające od normy, no i z nerwów ciśnienie mi wystrzeliło, a dziś od samego rana mierzę ciśnienie co około godzinę i mieszczę się w przedziale 115-132/79-92. Co ciekawe lekarz prywaciarz z luxmedu, a nie z NFZ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marros  - z tego co pamiętam to na wyniki morfologii czyta się jako całość a nie pojedynczo. Doświadczony lekarz może widzieć że dzieje się coś niedobrego nawet jak wszystko niby mieści się w normie. Wystarczy kilka na granicy i już można podejrzewać że coś zaczyna się dziać.

Ale generalnie to się nie przejmuj 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi słuch badali przy otwartym oknie, ale jakoś słyszałem wszystko co mówili 😄  No, ale mam stracha, że jakieś poważne choróbsko mnie dorwało, włącznie ze strachem, że kiedyś przy jakimś pobraniu krwi dostałem coś poważnego w gratisie 😞 Nie raz człowiek kiedyś słyszał o zakażeniu WZW B lub WZW C lub innymi choróbskami w punkcie pobrań krwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marros Ojtam białaczka... ja obstawiam że masz jakąś małą alergię, może krzyżową czyli dwa alergeny razem uczulają, ale już pojedynczo nie (przykład: pyłki z jakiejś rośliny i se zjesz pomidora albo kapustę kiszoną - sam pomidor nie uczula tak samo jak sama kapusta czy sam pyłek. Ale jak pojawią się razem to już masz alergię.. To daje podobne wyniki do białaczki. Wiem bo też mi kiedyś ktoś opowiadał jak go straszyli a okazała się alergia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tegies Najbardziej to bym chciał, żeby to było ze stresu, bo nerwy mnie nie odpuszczały, zwłaszcza, że miałem dodatkowo badania koncesyjne, czyli wywiad u psychiatry i badanie psychologiczne (więc obawiałem się, że wyjde na kompletnego kretyna, ale te badania akurat zaliczyłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marros dokładnie nie ma się co przejmować na zapas. Ja honorowo oddaje krew od 2010 roku. I początkiem 2020 roku nie pozwolono mi oddać krwi, bo złe wyniki miałem z poprzedniego razu. Zalecono mi zrobienie badań na jakieś uczulenia i sugerowano nawet że coś z wątrobą nie tak (uprzedzę że nie nadużywa wiadomo czego). Zalecono mi również 6 miesięcy przerwy, potem kolejne 6 miesięcy. Nie zmieniłem nic i w 2021 poszedłem oddać krew i wszystko było dobrze. Wszystko w normie do dziś i nawet wczoraj oddawałem. Tak że bez nerwów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie robiłem kumplowi korektę lakieru. Nie pełną ale też nie "one step". Dziś Patrol wpadł na mycie... 7 miesięcy mycia auta drewnianą szczotką z końskim włosiem (bo podobno najbardziej delikatne) 😐 boli bo auto w fabrycznym lakierze. Tym razem tylko "one step", nawet nie chciało mi się małej polerki wyciągać z szafki....

IMG_20220603_151813.jpg

IMG_20220603_160733.jpg

  • Zły 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7,94 za litr 95 a już na orlenie dostawiają dodatkowy segment na wyświetlaczach żeby upchnąć ceny +10zł za litr. Tak walczyli z mafią paliwową, że aż stworzyli swoją własną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DaV napisał:

7,94 za litr 95 a już na orlenie dostawiają dodatkowy segment na wyświetlaczach żeby upchnąć ceny +10zł za litr. Tak walczyli z mafią paliwową, że aż stworzyli swoją własną.

To nie tylko w Polsce takie ceny, u mnie już paliwo 2.70 wrócę z Polski z urlopu to będzie 3 z przodu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nie jest to niczym uzasadnione. Marza i obroty orlenu urosły o jakieś skromne 300% a przypominam, żeby zabrać teraz mały vat to mamy już ponad 10zł za litr. Zmniejszona stawka Vat obowiązuje chyba do lipca tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DaV napisał:

7,94 za litr 95 a już na orlenie dostawiają dodatkowy segment na wyświetlaczach żeby upchnąć ceny +10zł za litr. Tak walczyli z mafią paliwową, że aż stworzyli swoją własną.

To nie tylko w Polsce takie ceny, u mnie już paliwo 2.70 wrócę z Polski z urlopu to będzie 3 z przodu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry, może dla mnie niekoniecznie...
Miało być szybkie pianowanie i spłukanie, bo na więcej czas nie pozwala, a i tak auta niemyte już miesiąc... Za tydzień zamierzałem umyć normalnie - zamierzałem, bo...
Nie wiem, czy nie "skończyła się" myjka... Przegrzewa się, wyłącza, po ostygnięciu niby można pracować dalej jakby nigdy nic, ale spróbowałem raz i za chwilę znowu zgasła. Fajerwerki lubię, jednak tylko w sylwestra, zatem odpuściłem. Faktycznie, przy silniku było zauważalnie cieplej. Przypuszczalnie sam jestem tej sytuacji winien, bo przez trzy lata nie zajrzałem do oleju. Po silniku?

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.