Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem, co tam słychać w zeszły czwartek. "Milkszejka" pod korkiem ani w zbiorniczku nie ma. Jeśli chodzi o zuzycie oleju - przyjmując, że między MIN a MAX jest jeden litr, auto "wzięło" na dystansie 17162 od wymiany 0,03 litra/1000 km, jeżeli to istotne. Zużycie płynu? Prawdę mówiąc, nie dam sobie ręki uciąć za to, że poziom był pod MAX po ostatniej dolewce (związanej akurat z pewnym ubytkiem przy wymianie czujnika temperatury cieczy), w każdym razie po trzech miesiącach (jakieś 11 tysięcy km) wyglądał, jak na zdjęciu - było go więcej, tego jestem pewien... Jakakolwiek ilość by nie ubyła, to chyba trochę za dużo, jak na tak krotki czas - zwłaszcza, że to już trzecia dolewka w tym roku. Uzupełniłem, po 400 - 500 km, w tym ponad 300 po trasie ubytku nie widać. Żałuję, że wcześniej nie monitorowałem skrupulatniej sytuacji, ale teraz uważnie się jej przyglądam.5df5a813c99607b32ea112cf81b1a06e.jpg848d238cdbdc1641bcb990f24281b749.jpg

Wyryte w skale z S20 FE 5G









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, MMCzysci napisał:

Jeśli chodzi o zuzycie oleju - przyjmując, że między MIN a MAX jest jeden litr, auto "wzięło" na dystansie 17162 od wymiany 0,03 litra/1000 km

Może trochę nie na temat ale przez 17k km nie wymieniałeś oleju? 😲  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci  też latam głównie w trasy X5. Od  wymiany oleju w czerwcu do wczoraj zrobiłem lekko ponad 10tys km i w tyg jadę na serwis olej+ filtry. Nie przeciągałbym aż o tyle interwału nawet gdyby serwis zalecał 15tys km. Ale ok to nie temat o tym. 

Mnie wkurzyło to, że w miarę gładko dziś nasi siatkarze wygrali brąz z Serbią a wczoraj po pięknym początku ulegli jednak Słowenii.  Medal jest to trzeba się cieszyć ale niedosyt pozostał, bo stać było chłopaków na więcej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz mikroprzeciek na chłodnicy, nie widać go, plamy nie ma bo odparuje, a co jakiś czas trzeba dolewać. W którymś aucie tak miałem. Może jest jakiś preparat który swieci tylko w uv do chłodnic, tak jak jest do klimy? Wtedy zlokalizujesz. Druga możliwa opcja sprawdź gdzie masz nagrzewnice i rozkręć tunel i sprawdź czy nie ma tam mokro.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnicy bym raczej nie podejrzewał, ale mikroprzeciek to już jakiś konkretny trop. Dzięki. Prawdę mówiąc, nie ma żadnych innych objawów, poza utratą płynu, które wskazywałby na UPG.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dekontaminację, cleaner, wosk... myślałem, że się samochód będzie błyszczał jak psu dzwonki... po czym okazało się to, o czym pisaliście wiele razy - jest srebrny, a to nieuleczalne
[Żeby wyjaśnić, o co mi chodzi - myślałem, że biorąc bardziej ścierny cleaner, niż ostatnio i wosk nastawiony tym razem bardziej na Look, niż trwałość, będzie 3 razy lepiej, niż ostatnio. I owszem, jest lepiej, ale sam nie wiem, czy to tego się spodziewałem. Może oczekuję za dużo, pewnie porządna korekta by mnie zadowoliła, a półśrodki... widać taki mają urok.]
Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miła niespodzianka na parkingu mimo zaparkowania możliwie bezpiecznie. Jedyny element wystający to właśnie ten kawałek zderzaka. Oczywiście brak numeru za szybą.

No nic, będę walczył z polerowaniem i zaprawkami. 
F1231-CFC-18-BE-41-B9-8755-951-E75-E59-C

  • Zły 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukeu, zawsze staram się zaparkować na najdalszym miejscu parkingowym, a wracając do auta i tak prawie zawsze ktoś stoi przytulony do mojego auta, lub stoi w taki sposób, że jest problem z wyjazdem. Nie ma u nas żadnej kultury w parkowaniu aut i jeździe na drodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat no własnie to mnie boli najbardziej. Rozumiem fakt, że można obrysować auto, najlepszym się zdarza. Jednak odjechać, nie biorąc odpowiedzialności za swoje czyny to już się we mnie gotuje. Człowiek dba jak może, a tu takie coś... Ręcę opadają. 

@Slovak to prawda. Nagminne jest też walenie drzwiami w inne auto. Oczywiście w jakimś rupieciu trzeba otworzyć drzwi "na pełnej" na ile pozwoli ogranicznik (wbudowany w drzwi, lub w postaci samochodu).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A we mnie wjechał dziadek na motorowerze. Moja wina bo wjeżdżałem z podporządkowanej tzn. wynurzyłem się. On spanikował i wjechał prosto w mój samochód. Na szczęście trafił kołem w moje więc wleciał na maskę i nic mu się nie stało.
Ale dwie straże były, karetka i policja.

Tak więc OC w przyszłym roku pewnie wyższe bedzie:( U siebie większych szkód nie mam. Drobne zarysowanie na zderzaku i rysa na feldze. Dokładniej sprawdzę po pracy. Nie wiem czy mi się będzie opłacało z AC zrobienie tego.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bym się tłumaczył, ale... masz rację.
@lukeu a no cóż, jeszcze przed pierwszym myciem wszelkie wypełniacze z cleanera wylazły i się okazało, że w rzeczywistości usunął raczej niewiele, a na pewno dużo mniej, niż się wydawało. "Zaraz po" byłem bardzo zadowolony, teraz już mniej. Trzeba było 3500 chociaż wziąć Trudno, latem powtórka, być może już pod dachem. Zresztą... F4 piłowałem na zewnątrz i nic się nie stało, lakier nie odpadł. Byle nie robić na pustyni

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu za dużo chciałem osiągnąć zbyt malym nakładem pracy - na auto z minimalnym zużyciem lakieru byłoby jak znalazł. Mam nauczkę

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.