Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat z artykułu o wypadku, w którym pijany sprawca pozbawił rodziców 2,5-letnie dziecko i dwójkę innych dzieciaczków: "[...] nawet do 12 lat więzienia." - nawet? Kuźwa, nawet?! Przecież powinni go skazać jak za zabójstwo. Straszą dwunastoma, posadzą go na dziesięć, wyjdzie po ośmiu za dobre sprawowanie. W taki sposób daje się tylko społeczne przyzwolenie na jazdę pod wpływem.

Wyryte w skale z S20 5G FE



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci O ile w ogóle pójdzie do paki... 

W Sierpniu będą dwa lata jak zginął mój sąsiad, jechał na motocyklu wyprzedzał samochody, jeden z wyprzedzanych postanowił, że również wyprzedzi, nie patrząc w lusterko. W dużym skrócie, sąsiad zmarł po paru godzinach w szpitalu, a kierujący Audi wydmuchał coś ponad 0.2 promila, formułka, że grozi mu 12 lat, za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w praktyce po 3 tygodniach, zmieniono kwalifikacje i nie był już winnym, tylko był jako świadek i policja i prokuratura zaczęła poszukiwania świadków i dowodów... Jak się skończyło, to nawet nie wiem i wole nie wiedzieć, bo za dużo rzeczy ostatnio mnie denerwuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak jest było i będzie. A jak myślicie dlaczego Pana Nowaka koledzy z partii wyłożyli na kaucję? Bo są dobrymi kolegami?, mają sumienie i żal im czlowieka?, czy może Pan Nowak jak by zaczął mówić to więcej głów by poleciało , bo za dużo wie ... . I myślicie że pójdzie siedzieć? Skoro społeczeństwo na takie oszustwa daje przyzwolenie, lub stara się nie widzieć tego żeby mieć spokój ( do czasu aż im się taka tragedia nie przytrafi ) to tak samo robią pijani kierowcy czują się bezkarni. Jak by dzieci uczyło się że za swoje "złe uczynki" należy ponosić konsekwencję i żeby nie robić drugiemu czlowiekowi to co tobie nie miłe to inaczej by było. "Ale rodzice cwaniacy co "ślizgają" się po prawie uczą dzieci cwaniactwa i kombinowania żeby im było "lekko" w życiu" - słowa pewnego psychologa co pracuje z dziećmi które mają problemy w życiu- audycja usłyszana w radiu i się zgadzam z tym. Tak było i będzie jak to niektórzy mówią " żeby nie było nudno" jak wszyscy będziemy tacy sami "dobrzy" dla siebie... Nie jestem za tym żeby każdego za wszystko skazywać na śmierć czy dożywocie- i utrzymywać go tylko jestem za tym żeby ludzi uczyć że trzeba brak konsekwencje za swoje czyny i odpowiedzialnym być od dziecka i uczyć empatii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gold_Car napisał:

Skoro społeczeństwo na takie oszustwa daje przyzwolenie

A na jakie?, bo ja nie słyszałem żeby był akt oskarżenia(śledztwo od ponad 2 lat, dowody ponoć niezbite...), a o wyroku już nie wspomnę... - póki co prawe rok w areszcie za niewinność

Nie sądzę aby to forum było od takich tematów

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maks co dostanie to zawiasy pewnie i tyle, taka smutna prawda. U nas za poważne wykroczenia są za małe kary. Patrząc zresztą jakim samochodem jechał to na dobrego prawnika nie braknie.

Ja za to jestem świeżo po 2 części urlopu nad morzem i takie moje spostrzeżenia a propos rodaków na wakacjach.
Przed każdym wejściem na plażę duże info i znak o zakazie wprowadzania zwierząt i co? Dziennie na plaży kilkanaście psów, jedne przykute do leżaczków w tym upale inne wystraszone bo trzymane przez pańcie na rękach w morzu. Pełen przegląd ras od typowych kanapowców po mastify normalnie.

Sprawa druga: po co chodzić chodnikiem jak jest ulica.

W kawiarni widok gościa w samych slipach nie jest niczym nadzwyczajnym.

Ratownik prosi by nie chodzić po falochronie czy nie wchodzić za głęboko, ale co on ram wie. Szkoda tylko że jeden mądry sobie przy falochronach pływał i zniknął, szukali go w morzu jeszcze, jak się już ściemniało i nie znaleźli. To też nie podziałało. Wędkarze łowiący ryby pomiędzy kapiącymi się ludźmi też norma.

My jechaliśmy z dziećmi 4 i 7 lat, z oka nie zostały spuszczone. A jak tak sobie popatrzyłem pilnując własnych to np mały dzieciak po kolana w wodzie, tatuś w połowie plaży na kocyku sączy piwko a mamusia zażywa kąpieli słonecznych nie patrząc na dziecko tylko sprawdzając czy aby na pewno ja równo słońce bierze. No kurde, a potem płacz jak coś się stanie.

Na autostradzie jak zawsze: wyprzedzające ciężarówki, jazda zderzak w zderzak. Np wyprzedzam sobie lewym pasem, zbliżam się do wyminięcia autobusu który jedzie prawym, a co robi kierowca autobusu wrzuca kierunek i zamierza mi się przed nos wpierdzielić bo chce sobie osobówkę wyprzedzić. No to klakson i trzymam, żona mówi weź już nie trąb, ale wiecie to nie TIR był że może mieć wywalone na wszystko, bo autobus był pełny ludzi. To musiał się cofnąć.


Za to urlop udany, dzieci zadowolone i to jest najważniejsze. Do tego ilość ludzi na plaży umiarkowana, odstępy przeważnie zachowane.

Rozpisałem się trochę:)

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Notcon napisał:

Maks co dostanie to zawiasy pewnie i tyle, taka smutna prawda. U nas za poważne wykroczenia są za małe kary. Patrząc zresztą jakim samochodem jechał to na dobrego prawnika nie braknie.

Mama tego skurw....la jest Panią prokurator z tego co mi wiadomo, także tego.... (mieszkam 20 km od miejsca zdarzenia)

Został już pouczony co ma mówić... szanowny synek nie przyznaje się do winy, zaraz odklepią mu żółte papiery, pójdzie do zakładu zamkniętego na 2 lata w opcji all inclusive, sprawa przycichnie, ludzie przestaną drążyć temat i synek wróci do domku i w nagrodę za dobre sprawowanie dostanie kolejne Audi S7

Świat się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakie?, bo ja nie słyszałem żeby był akt oskarżenia(śledztwo od ponad 2 lat, dowody ponoć niezbite...), a o wyroku już nie wspomnę... - póki co prawe rok w areszcie za niewinność
Nie sądzę aby to forum było od takich tematów
O ile Nowak to wchodzenie w politykę, o tyle w poruszaniu tematu pijaństwa nie widzę nic złego.
@Grzechu23, exactly - popatrzyłem na wóz i pomyślałem "Zaraz się okaże, że syn prawników, albo wysoko postawionych lekarzy i tyle będzie z wyroku...". No proszę, nie myliłem się.

Wyryte w skale z S20 5G FE

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Skończyła mi się Manzerna FG400.

2. Ostatni raz na forum byłem chyba kilka lat temu i kompletnie wypadłem z obiegu...

3. Czeka mnie pewnie przekopywanie się przez kilkanaście stron testów nim znajdę coś podobnego lub lepszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2021 o 07:56, Gold_Car napisał:

Panowie tak jest było i będzie. A jak myślicie dlaczego Pana Nowaka koledzy z partii wyłożyli na kaucję? Bo są dobrymi kolegami?, mają sumienie i żal im czlowieka?, czy może Pan Nowak jak by zaczął mówić to więcej głów by poleciało , bo za dużo wie ... . I myślicie że pójdzie siedzieć? Skoro społeczeństwo na takie oszustwa daje przyzwolenie, lub stara się nie widzieć tego żeby mieć spokój ( do czasu aż im się taka tragedia nie przytrafi )

W złą stronę patrzysz myśląc o oszustwach.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem samochód na dosłownie 2 godziny pod drzewem, nigdy tego nie robię bo znam gołębie z mojego osiedla ale tym razem nie udało mi się znaleźć innego miejsca parkingowego a miałem do wypakowania cały bagażnik po wakacyjnym wyjeździe. Po powrocie patrzę, wszystkie samochody pod drzewami czyste a mój:

215804007_170558871796794_7149508420485771557_n.jpg.365e17d19cfc21192caaa833ec07d737.jpg

Dodatkowo z braku czasu nie mogłem od razu pojechać na pobliski bezdotyk i niespodzianki od gołębi zostawiły piękne ślady na plastikach. Niestety żółty kolor przyciąga wszystkie ptaki a owady, szczególnie po myciu są wręcz zahipnotyzowane i można je ściągać garściami.

IMG_20210630_094645.jpg.b3525bba4bd70858e3a350ceab7f19c9.jpg

  • Zły 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewna instytucja, która twierdzi, że nie otrzymała ode mnie przelewu, przelew poszedł dzień przed deadlinem, jest zaksięgowany w systemie... zaś trza będzie dzwonić, maile słać, ech...

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem na myjnie, wziąłem 2 wiadra i resztę siuwaksu. Pięknie umyty i osuszony samochód. Biorę się za nakładanie GS sio2 DETAILER, aplikacja piękna. Wyjeżdżam do domu a tu nagle burza jakiej dawno nie było, w powietrzu z deszczem padał jakiś syf. Tak się wkur... em że do końca miesiąca nie umyje samochodu! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę rano do auta a tu taka przykra niespodzianka... 5 dni po polerce, żadnej kartki, żadnych kamer, żadnego wideo rejestratora, żadnych świadków... Policja bezradna, nawet nie składałem żadnego zawiadomienia. Na parkingu wiele aut, co drugie jakieś szkody parkingowe, 0 szans na znalezienie winnego.
PXL_20210715_054015565.jpg.f093aab847e61e7b3fac82c7a7ce1d1a.jpg

PXL_20210715_054019542.jpg.9c4873662f860ab9bd020b5361f5e93a.jpg

PXL_20210715_055236415.jpg.a05381383eb81dd41e3ad08c98920c2e.jpg

PXL_20210715_055314478.jpg.d660c81c784a3fc14af7d5f9eadcbe00.jpg

  • Zły 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@kamil598 wygląda jakby rowerzysta wjechał kolem lub coś wysokiego z hakiem bo bardzo nienaturalne wgniecenie... Współczuję... A ludzie co przywala i uciekają to najgorsze mendy życiowe... Oby do nich karma wróciła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat jak parkowałem wczoraj to obok stał jakiś suv, być może to on ale nie mam żadnego dowodu więc czeka mnie wymiana błotnika... Ten i tak już się kwalifikował do wymiany ale jeszcze mógł poczekać.
A sprawcy życzę wszystkiego najgorszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 4dminwhyyyyy napisał:

Może nie dzisiaj ale wczoraj docieranie drop offa przy 30 stopniach w garażu… myślałem, że nie podołam. Chyba ostatni raz używałem tej NW… 

zresztą z wax one też się chyba nie polubię 

 

16 minut temu, Bare Shine napisał:

@4dminwhyyyyy problematyczna ta powloczka ale co pomaga to strzal ipy w mikrofibre i pozniej docieraj. Ipa jest rozpuszczalnikoem w tej nw. Zapewne trwalosc bedzie krotsza ale dotarcie latwiejsze

Dokładnie jak problemy z dotarciem są NW to polecam na koncu dotrzeć z IPA 🙂 (ale po pewnym czasie). 

Po prostu w pewnych NW, "nośnik" tej NW ma problemy z odparowaniem. Trzeba po prostu do usunąć 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gadajcie, że docieranie NW IPą jakoś wyraźnie skraca jej żywotność - to nie jest prawda, co potwierdzam kilkuletnią praktyką, zwłaszcza, jak dotarcie IPą (lub jej mixem z wodą demineralizowaną) to jedyna opcja jakiegokolwiek dotarcia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peugeot dał dupy z zegarami 3d...

Prwktycznie zniszczyłem im "szybkę" Interior Detailerem, po chwili pojawiały się na niej mikropęknięcia i wszytko wyglądało jakby zaszronione. Nie dałem za wygraną i namoczylem czysta fibre delikatnie w wodzie i to samo. 👀 Zgłupiałem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.