Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Z OC sprawcy.
Tłumaczą się że serwis wysyłając im dokumenty w sposób celowy zataja do jakiego auta są zamówione części które są niedostępne i że nie mogą potwierdzić że to właśnie o mój pojazd chodzi pomimo że podają nr szkody i nr części zgodny z zaakceptowanym kosztorysem

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Czyli konflikt na linii warsztat ubezpieczyciel próbują przerzucić na klienta? Nie tęsknie za polskim podejściem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli konflikt na linii warsztat ubezpieczyciel próbują przerzucić na klienta? Nie tęsknie za polskim podejściem...
Zgadza się, bo ubezpieczalnia nie ma tego warsztatu jako swój partnerski. I wymagaja sami dobrze nie wiedzą czego bo nawet mi nie umieli wytłumaczyć. A poszkodowany jestem ja bo nie mam auta na choćby dojazd do pracy a nadchodzi długi weekend bo jutro wolne w pracy

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałem zaciski. Przy okazji odkryłem, że 2 tarcze kotwicze mam mocno przerdzewiale i są luźne. Na kolejnej ruda dopiero zaczyna szaleć. Auto 18 letnie, spoko mialo prawo przerdzewieć. Wkurzyło mnie to, że nie ma zamienników. W ASO przód lekko ponad 100zl za sztukę, ale tył 900-950zl.. pozostaje mi albo wyrzucić te osłony albo szukać używek w dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze zobaczyc jak tak znasz model?. Bo juz mialem zabawki typu stihl czy husquarna (modele premium) i tez nie byly wiele warte jedyne co mi sie najlepiej sprawdzalo to oleo mac, tej bylo obojetne czy trawa czy zielec czy nogi czy beton zbrojony, tylko droga jak diabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Arkadio_Gdansk napisał:

Ciąg dalszy przygód z ubezpieczalnia.
Wczoraj odebrali mi zastępcze auto, tłumacząc że czas na naprawę minął i wykorzystałem juz możliwość. Auto nadal w serwisie bo czekają na szybę i zamek drzwi, który nawet we Francji jest niedostępny u producenta...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Bzdura, płać za auto i żądaj regresu. Technologiczny czas naprawy nie jest wyznacznikiem faktycznego czasu naprawy. Orzeczeń na ten temat już trochę jest, a problem z dostępnością części jest jak najbardziej przesłanką za słusznością wydłużenia czasu naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Arkadio_Gdansk napisał:

Wczoraj odebrali mi zastępcze auto, tłumacząc że czas na naprawę minął i wykorzystałem juz możliwość.

 

17 godzin temu, Arkadio_Gdansk napisał:

Z OC sprawcy.

Bullshit. Auto przysługuje ci na cały okres naprawy, nawet jeśli warsztat nic przy nim nie robi bo czeka na części. Przechodziłem przez to jakiś czas temu - auto zastępcze wynajmowałem miesiąc czasu bo też nie było części w Polsce. Oczywiście ubezpieczyciel nie chciał wypłacić całości ale pomocne w tym przypadku okazało się Biuro Rzecznika Finansowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkadio_Gdansk, Adam ma racje. W przypadku likwidacji szkody z OC sprawcy, samochod zastepczy przysluguje Ci na czas naprawienia szkody.
Ciekaw jestem podstawy na jaka w tym przypadku powolal sie ubezpieczyciel

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio znajomki mówili że auto zastępcze masz tylko na 7 dni i że w tyle czasu masz na naprawę czy tam warsztat a że się przeciąga to już trudno. Mówię im że na cały czas gdy nie masz samochodu bo stoi w warsztacieale oni że nie. Widać nie rzadko się to zdarza bo ludzie tak myślą i dają się robić w konia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa zakończyła się tak l, że zadzwonił Pan z ASO Renault i powiedział takim słowem. "Panie Arku oni są pierdol***ci. Zrobimy tak, przyjedzie Pan do mnie ja dam panu serwisowego Captura żeby się z dziadami nie musiał Pan użerać, bo ja już mam ich dość a Pan to w ogóle musi być "szczęśliwy". Dostanie Pan auto na cały okres naprawy aż do odbioru idę mnie."
I takim cudem gość wyciągnął do mnie pomocną dłoń, zaoferował pomoc i swoje auto pomimo tego, że wcale nie musiał. Ślicznie podziękowałem i dziś odebrałem nowego Captura.



Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 4
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa zakończyła się tak l, że zadzwonił Pan z ASO Renault i powiedział takim słowem. "Panie Arku oni są pierdol***ci. Zrobimy tak, przyjedzie Pan do mnie ja dam panu serwisowego Captura żeby się z dziadami nie musiał Pan użerać, bo ja już mam ich dość a Pan to w ogóle musi być "szczęśliwy". Dostanie Pan auto na cały okres naprawy aż do odbioru idę mnie."
I takim cudem gość wyciągnął do mnie pomocną dłoń, zaoferował pomoc i swoje auto pomimo tego, że wcale nie musiał. Ślicznie podziękowałem i dziś odebrałem nowego Captura.



Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Nie martw się. Wyśle fakturkę za samochód zastępczy do ubezpieczalni sprawcy. Jeszcze im się chamstwo czkawką odbije
  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parking na jeziorem Mausz ( kaszuby-pomorskie ) , wracam z małżonką i widzę że mam piękną wgniotkę w drzwiach pasażera z tyłu , obok stoi SUV QASHQAI , wgniotka idealnie na wysokości rantu drzwi tylnych SUV-a , żonka mnie uspokoiła ale myślę sobie na ch**a masz " tony" tych kosmetyków samochodowych , jak jeden strzał buraka drzwiami i cała praca przez lata pryska w jednej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, yacek _b napisał:

Parking na jeziorem Mausz ( kaszuby-pomorskie ) , wracam z małżonką i widzę że mam piękną wgniotkę w drzwiach pasażera z tyłu , obok stoi SUV QASHQAI , wgniotka idealnie na wysokości rantu drzwi tylnych SUV-a , żonka mnie uspokoiła ale myślę sobie na ch**a masz " tony" tych kosmetyków samochodowych , jak jeden strzał buraka drzwiami i cała praca przez lata pryska w jednej chwili.

Nie miałeś jakiegoś APC albo kwasu w bagażniku? Trzeba było mu spryskać pół auta w tym pełnym słońcu i pojechać :-D

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.