Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

@Notcon, wiem. Kiedyś byłem jednym z najaktywniejszych użytkowników serwisu wptr.pl i do dziś jestem jednym z funkcyjnych.

U mnie chodzi o przeniesienie udziału we współwłasności dwóch aut z mojego zmarłego dziadka na mnie. Dodam, że jedno z aut (Maluch) ma czarne tablice. Dziadek miał po 1/2 w dwóch autach. Obecnie ja mam całość Malucha (wcześniej miałem 1/2) i 1/2 drugiego samochodu (wcześniej nie miałem nic). Na logikę - przerejestrowania nie ma, w obu przypadkach dotychczasowy współwłaściciel pozostaje (w Maluchu - ja, w drugim aucie - mój wujek), więc należy wydać decyzję zmieniającą i wymienić dowody bez legalizacji tablic. W praktyce - czynności pt. "dopisanie współwłaściciela" nie da się odwrócić na mocy decyzji zmieniającej. Po prostu jakieś kuriozum prawne. Kiedyś można było kombinować, a teraz jest CEPiK 2.0 i de facto on tu ustala procedury, a nie przepisy prawa. W tym momencie piszę do MI o zgodę na zostawienie tych czarnych tablic, zgodnie z dyspozycją kierownika referatu rejestracji pojazdów. A jak nie pozwolą, to ubezpieczenie będę płacił na siebie i będę dokładać tylko kartki z przeglądem. Umowy darowizny ze spadkobiercami dziadka zawarłem 28 grudnia, więc sam kierownik referatu rejestracji pojazdów powiedział, że mogę tak jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 funkcjonowanie bazy CEPIK i sytemu POJAZD to jest czysta farsa. Idealnie obrazuje to twój przypadek, bo o ile zmiana współwłasności dotycząca informacji zawartych z tyłu dowodu podchodzi pod zwykłą zmianę istniejącej decyzji to wymiana osoby z przedniej części dowodu to już przerejestrowanie. Więcej: zamiana miejscami w dowodzie właścicieli to też przerejestrowanie! Wymianę tablic rejestracyjnych np po kradzieży na nowy numer też trzeba robić jako przerejestrowanie. Procedury, rozporządzenia, ustawy to jedno a możliwości techniczne to drugie. 13 listopada 2017 jak wprowadzili CEPIK 2.0 w całej Polsce rejestracja pojazdów padła, w niektórych urzędach nawet na kilka dni. System dla całego kraju, jedynie po sztucznych testach puszczono w obieg, a pani minister w tv dumnie oświadczyła, że wszystko chodzi dobrze, a problemy to niewiedza urzedników. Minęły dwa lata, a w dalszym ciągu całość pozostawia wiele do życzenia. Nadal potrafi się trafić pojazd, którego system nie przejmuje i jego rejestracja, bo dziesiątkach zgłoszeń, telefonów i faksów trwa na lekko 2 miesiące. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 a co w wypadku, gdy jestem  jedynym właścicielem mojego samochodu z tym, że jakoś w listopadzie zmieniłem meldunek. Na starym meldunku miałem blachy KCH, i mam je do tej pory, a na tym nowym samochody maja blachy KOS. Czy w takim wypadku muszę coś zmieniać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 a co w wypadku, gdy jestem  jedynym właścicielem mojego samochodu z tym, że jakoś w listopadzie zmieniłem meldunek. Na starym meldunku miałem blachy KCH, i mam je do tej pory, a na tym nowym samochody maja blachy KOS. Czy w takim wypadku muszę coś zmieniać? 
Powinieneś założyć wniosek w swoim nowym urzędzie.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał126 napisał:

Przepisy dotyczące rejestracji pojazdów - po prostu ręce opadają. Nie ma to jak wymyślać koło na nowo z każdym rozporządzeniem. I nie, nie jestem jednym z tych, którzy noszą po 12 umów do WK, bo zagrożono karą za nieprzerejestrowanie pojazdu w terminie 30 dni. Ale takich też się dzisiaj naoglądałem: dzikie tłumy kwadrans przed otwarciem, a o 9 rano sznur samochodów blokował ulicę przy Urzędzie Miejskim. :mrgreen:

Przepisy OK, tylko interpretacja chyba nie do końca dobra.

Przepisy będą dotyczyły pojazdów nabytych po 1 stycznia 2020 roku.

Więc nie wiem dlaczego dzisiaj lub nawet jutro, czy nawet 2 stycznia akurat ktoś rejestruje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Lotek900 napisał:

@Michał126 a co w wypadku, gdy jestem  jedynym właścicielem mojego samochodu z tym, że jakoś w listopadzie zmieniłem meldunek. Na starym meldunku miałem blachy KCH, i mam je do tej pory, a na tym nowym samochody maja blachy KOS. Czy w takim wypadku muszę coś zmieniać? 

Jeśli Twoje miejsce zamieszkania znajduje się w powiecie chrzanowskim to nie musisz zmieniać tablic, bo pojazd rejestruje się w miejscu zamieszkania, ale adres w dowodzie rejestracyjnym powinien odpowiadać Twojemu aktualnemu miejscu zamieszkania.

@lukasz_byd, dalej opisałem o co chodzi w tym przypadku. 😉 A przepisy są pokopane - wierz mi, wiem co mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce zamieszkania, miejsca zameldowania... co powiat to inna interpretacja. Ja po prostu olałem i mam pojazd zarejestrowany na miejsce zameldowania mimo że aktualnie mieszkam gdzie indziej. Miałem też jazdę z rozliczeniem podatku PIT - nie wiedziałem do którego urzędu mam wpłacać i wysyłać. No i w dwu różnych miejscach dostałem dwie różne odpowiedzi.  Także widać jakie to proste przepisy tworzą dla obywateli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz_byd Tak naprawdę nigdzie nie jest w przepisach wprost napisane, że kary dotyczą tylko pojazdów zakupionych od 01.01.2020, informuje o tym jedynie pismo ministra. Zawsze jego następca może stwierdzić, że liczy się data złożenia wniosku. Kwestia interpretacji tak naprawdę, bo jak już pisałem przepis jest od lat. No a w narodzie panika i jak zawsze na ostatnie dni terminu:) Szkoda mi tylko ludzi, ktorzy terminowo chcą coś załatwić, a kolejka przed wydziałem zaczyna się o 4 rano, bo trzeba przecież zarejestrować te 8-10 lat temu kupione fury.

@tegies Rejestracja jest według zamieszkania. Tu jest jednak mały problem: jak to miejsce zamieszkania udowodnić. Generalnie wystarczy oświadczenie, ale część wydziałów wymaga przynajmniej meldunku czasowego, inne chcą umowy najmu, a jeszcze inne rachunków za media w danym mieszkaniu (serio). Oczywiście jest też spory odsetek tych wymagających stałego meldunku, tak jak pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra.... sprawa ciagnie sie od black friday....

Jak moze niektorzy z was wiedza jestem fanem marki Liquid Elements. Lubie ich chemie i ich podejscie do sprawy. 

Od dluzszego czasu szukalem budzetowej rotacyjnej maszyny polerskiej. Myslalem nad Kraussem P7 bo z ich maszyn DA jestem bardzo zadowolony, wpadly mi w oko maszyny Heckmann, niby to samo co Krauss ale nie bylem przekonany i w koncu maszyna LE Terminator V2.

Na BF maszyna LE byla obnizona o prawie 40€ i dostawa do PL za free wiec kupilem. 4 dni robocze pozniej dostalem maszyne, zajarany podlaczam ja i czuje szarpniecie w momencie gdy obroty z wolnego startu przechodza na ustawiona predkosc, mysle sobie: ok... nie ma tragedii.

Kilka dni pozniej pierwsza akcja maszyny na aucie... maszynka nie trzymala obrotow. Dzwonie do sklepu, mowie co jest oni bardzo spoko podeszli do sprawy i mowia: spakuj, odeslij i dostaniesz nowa. Tak tez zrobilem. Spakowalem maszyne, opisalem na kartce co dokladnie sie dzieje i dopisalem prosbe, zeby sprawdzili ta nowa maszyne zanim ja wysla, paczke odeslalem i 23.12 przyjechal kurier z nowa.

Ja zajarany znowu odpakowuje maszyne i juz mi podpalo ze karton maszyny byl w foli oryginalne, czyli maszyna nie zostala sprawdzona. No nic, ja do piwnicy, maska testowa na kobylki, pad na maszyne pasta i wio... maszyna znowu szarpnela przy starcie ale nie tak mocno jak poprzednia, pracuje chwile i znowu maszyna nie trzyma obrotow....

kolejny raz dzwonie do LE tlumacze co i jak, powiedzieli ze spoko jak co to wymienia znowu, kurier juz tym razem na ich koszt, ale chca sprawdzic co z ta moja pierwsza maszyna bylo nie tak. Dziwne ale ok.

jakies pol godziny temu dzwonia do mnie z sklepu i mowia ze tamta maszyna fakt, ma usterke ale wedlug nich jest to jeszcze w normie.... no k(/§)$§)

Ja mowie jak to jest w normie, ze maszyna obrotow nie trzyma, a on na to ze no tak to juz jest....

w edefekcie przysla mi kuriera na ich koszt, odbiora maszyne i zwroca kase.

Podejscie mile ale jak mozna taki sprzet sprzedawac. W zyciu sie nie spodziewalem po tej firmie czegos takiego. 

To nie hate w strone firmy, bo dalej bede kupowal i uzywal ich chemie ale smutne ze takie cos daja produkowac. 

A ja dalej zostaje na lodzie bez rotacji 😞 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco80 wlasnie taki plan, tylko ze ceny masakrycznie poszly w gore. jakies 6 miesiecy temu kosztowala ponizej 600zl a teraz jest prawie wszedzie wyprzedana a cena to prawie 700zl. 

ale jak znajde w dobrej cenie to kupie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bare Shine napisał:

@Tomas22 a czemu to?

Grupy facebookowe i często pytania np:

"Rupes czy flex - która maszyna do profi użytku "

A odpowiedzi są zazwyczaj "Pie*dol rupesa i flexa to są badziewia bla, bla że nie warte ceny za przepłacasz i jedyny słuszny wybór to Evoxa hd coś tam " 

To wygląda jakby ludzie nie wiem dostawali kasę za promowanie lub jakieś premie od sprzedaży 😉

Od razu mówię że nie wątpię w ich jakosc, jestem po prostu przerażony.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę odbiegając od prowadzonego tematu jednak wciąż w "Co mnie dziś wkurzyło"...

 

To co się dzieje na świecie ze względu na Australie.

 

Australijczycy siedza na plaży i kamerują palący się las zamiast wziąźć się w garść i chociażby wiadrem próbować gasić.

No ale to jest pikuś. Pożary tam są cały czas więc inne tematy ucichły więc mówi się o tym

 

ALE.

Dlaczego ludzie wrzucają jakieś fake newsy, fake picsy, że jakieś smogi w Nowej Zelandii? Zdjęcia z żółtym filtrem lub przestawionym balansem bieli - czemu ma to służyć? Zdjęcia z żółtym niebiem i żółtymi pasami na jezdni... a ludzie łykają jak pelikany.

 

Oczywiście sytuacja jest dramatyczna, podobnie jak lasy równikowe (płuca Ziemii) czy te śmieci w morzu (gdzieś w Afryce, nie pamiętam). 
Warto chyba trochę zwolnić swoje życie i pogoń za pieniądzem, bo właśnie pieniądz jest źródłem wszelkiego zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz_byd tylko należy zwrócić uwagę na samą "sztuczną" politykę EKO krajów, daleko nie szukać chociażby UE. 

W Polsce są opłaty za reklamówki jednorazówki. Okej.

A co z producentami? Dlaczego od nich nie zacząć i zachęcić do produkcji z mniejszą ilością plastiku. Inne opakowania. 

Albo inwestować w eko spalarnie. 

W Norwegii potrafią z tego ogrzewać na duże osiedla, a u nas... Plastik do lasu...

W samych nas też nie ma dużej świadomości niestety... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,

 

Ale to co mnie nakłoniło do postu to posty innych pojedyńczych osób (nie związanych z polityką), którzy wrzucają do neta fake foty z fake informacjami. Nie portale pogodowe czy jakies newspappery które miałyby być clickbitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Godzinę temu, Tomas22 napisał:

Grupy facebookowe i często pytania np:

"Rupes czy flex - która maszyna do profi użytku "

A odpowiedzi są zazwyczaj "Pie*dol rupesa i flexa to są badziewia bla, bla że nie warte ceny za przepłacasz i jedyny słuszny wybór to Evoxa hd coś tam " 

To wygląda jakby ludzie nie wiem dostawali kasę za promowanie lub jakieś premie od sprzedaży 😉

Od razu mówię że nie wątpię w ich jakosc, jestem po prostu przerażony.  

Wiesz, że tak jest, niestety. Najlepszą opcją jest praca maszynami, które nas interesują . Najczęściej wybór jest uzależniony od własnych preferencji i rzadko pokrywa się z tym co dany użytkownik zakładał po lekturze internetu ;-).
W ocenie maszyn wiarygodni mogą być tylko Ci którzy pracowali wieloma modelami a tych  osób jest niewiele.
@Bare Shine zanim podejmiesz decyzję o zakupie maszyny, sprawdź dostępność i sprawność serwisu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.