Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

[mention=20161]lol19pl[/mention] to faktycznie jakieś parówy trafiłeś,znam trochę te środowisko i większość to naprawdę równi goście ale jak widać trafiają się i tacy
Mówię, że pewnie wzięli nas za ulicznych scigantów, ale poza tym też nie byli zbyt kulturalni, ani dobry wieczór, ani dobranoc, nic. Z drugiej strony ich rozumiem, postawili ich na nogach w weekendowy wieczór, bo kilku mlodocianych właścicieli starych golfów chciało się pościgać, pewnie woleli by sobie smacznie spać w łóżku niż ganiac za nimi. Wcześniej jak jechaliśmy na stację koło 22 (inny samochód) to kolega, który kierował był raz mierzony z radaru i 2 razy dmuchał.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię, że pewnie wzięli nas za ulicznych scigantów, ale poza tym też nie byli zbyt kulturalni, ani dobry wieczór, ani dobranoc, nic. Z drugiej strony ich rozumiem, postawili ich na nogach w weekendowy wieczór, bo kilku mlodocianych właścicieli starych golfów chciało się pościgać, pewnie woleli by sobie smacznie spać w łóżku niż ganiac za nimi. Wcześniej jak jechaliśmy na stację koło 22 (inny samochód) to kolega, który kierował był raz mierzony z radaru i 2 razy dmuchał.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka


To jest ich praca to czego żałujesz ? Chirurg idąc na weekendowy dyżur nie narzeka ze musi operować osoby z wypadków. Nie mogłeś uderzać w to ze auto Ci się zepsuło i dlatego tu stanąłes ? Ja kiedyś tak miałem ze zatrzymałem się w nocy i brakowało przepisowych metrów do przejścia, wracając widzę już koguty wiec telefon w rękę w nagrałem ze stałem na awaryjnych. Policjant od razy z gęba to mu powiedziałem ze odmawiam i ze mam awarie kluczyk padł auta nie mogłem odpalić i posZedlem po drugi. Rura mu zmiękła i mnie puścił.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie dziś.... Rozwscieczylo...

Otworzyła mi się maska przy 120 km/h w trakcie wyprzedzania.... O skutkach chyba mówić nie trzeba. A kilka dni temu byłem na serwisie klimy... Nozesz kurza twarz

 

Na szczęście udało się uniknąć kolizji..

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest Polska i tu nauczyli ludzi dziadostwa. Na zachodzie człowiek który popełnia wykroczenie spuszcza głowę a nie dyskutuje na temat szkodliwości tego czynu.  Sprobuj komuś wypisać mandat w Polsce za korzystanie z telefonu komórkowego płacz lament milion tłumaczeń ze sprawdza telefon itp itd. To samo odnośnie spożywania alkoholu w miejscach objetych zakazem. I gadanie że na zachodzie można... No tak tylko 90 procent po skończonym piwie jebie za siebie butelkę a Potem wracając do domu nie omieszka do kogoś się spruc o to że idzie. Patologia. Dlatego wszyscy karani są za to

Przeszukanie to czynności procesowa więc tego nie robi się bez powodu i od tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety znaczna część kraju to jeszcze ten stan umysłu gdzie tylko wizja nieuchronnej kary jest w stanie na kogos podziałać.

Prawo to prawo - nie musi sie nam podobać, ale musimy go przestrzegać.

Nie odnoszę sie powyższym do przypadku stania na przystanku autobusowym, sprawa jest jasna.

Ktos kto obiektywnie patrząc wykonuje swoją prace, zgodnie z prawem i przepisami jest ganiony - gdzie tu logika? Moze było masę skarg do policji ze nagminnie zatoczki sa używane przez osobówki i doszli do wniosku, ze nie beda na to przymykać oka?

Patrząc na wiele różnych sytuacji na drogach widac w jakim miejscu jestesmy jako społeczeństwo - czy to jadąc autem za milion czy za tysiąc. Mentalnie zrobimy krok do przodu jako kraj jak wiekszosc ludzi bedzie chciała dobrze także dla drugiej osoby (poza sobą), a nie tylko „ja, ja, ja,dla mnie, mi najwiecej, ja najważniejszy, nikt mi tu nie bedzie, mi wolno, etc.”

No to udanej niedzieli i nie ma co patrzeć wstecz. Było minęło

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza to poblazanie. Każdy ma zakodowane że można negocjować sobie wykroczenie.... Ale to właśnie są stare nalecialosci... Mam tylko nadzieję że już niedługo kamery wejdą wszędzie a wtedy się skończy po przykładowo gdyby kolega powyżej nie posiadał jeszcze gasnicy albo miał odprysk ma szybie to gdyby policjant miał kamerę zostałby rozliczony za wszystko a jak na razie gdy ich nie ma to zostałby pewnie ukarany za jedno wykroczenie i tyle każdy happy. Tylko że kodeks wykroczeń na takie coś nie pozwala.

Nie wiem, może to moja stronnicza opinia ale mnie to poraża. Zdaje sobie sprawę że jest duża część funkcjonariuszy którym ta firma uratowała życie bo do niczego innego si nie nadają ale nie to tutaj oceniać. Chodzi o sedno sprawyy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym nie posiadał gasnicy i miał odprysk na szybie to bym nie jeździł autem. Do żadnego auta w mojej rodzinie policja nie ma się o co przyczepić, bo dbam o to, żeby były sprawne technicznie. Ta sama policja ma w dupie tiry blokujące lewy pas na pobliskiej s7, gdzie w sąsiednim województwie potrafia postawić znak "jazda na suwak". Ja nie mówię tego konkretnie o sobie, bo gdyby ktokowiek tam dostał mandat to i tak bym uważał, że jest niepotrzebny. Bo już wiem czemu dostałem mandat. Dzisiaj miejski portal internetowy opublikował raport: "policja kolejny raz skutecznie zapobiega nielegalnym wyścigom: zabrali 4 dowody i wręczyli 15 mandatów" czyli pobili sobie statystykę...

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest inny problem z policja. Jedziesz sobie do roboty nagle Cię zatrzymują i trzepią Ci auto bez powodu. Kiedyś kazali mi wyciągać kanapę to powiedziałem żeby sami sobie wyciągnęli. Nie może być tak ze policja bez żadnych dowodów może robić co Im się podoba. Od czasu gdy jeżdżę nowym autem już jest ok, ale jak jeździłem kilkunastoletnim autem z lekkim tuningiem to była masakra. Wieczne kontrole czy xenon to oryginał itp. A autobusy miejskie jeżdżą z niewyregulowanymi halogenami i wala po oczach i jest super.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostrze koleżanka wjechała na parkingu, polo 9N  2004, bezwypadkowe na całym aucie ori lakier.
Ubezpieczyciel zakwalifikuje zderzak do wymiany czy naprawa? żadnych uszkodzeń nic nie urwane., Ktoś podpowie jak się nie dać wykolegować przez ubezpieczyciela.
14732185_IMG_20190616_175630.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś, a wczoraj zdenerwowalo mnie zebranie w pracy z kierownikiem, dyrektorem i kolesiem z związku. Najgorsza praca w całym zakładzie, a zarobki poszly masakrycznie w dół.. Od początku roku wypłaty zmalały o 400-500zl. Kilka osób się zwolniło, mi umowa kończy się za kilka dni, a w pobliżu do 30km niestety ciężko o pracę za wmiare sensowne pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mahle problemy od dłuższego czasu ma. Masowe zwolnienia, a później ludzi szukają. Szukam Krotoszyn/Ostrów. Ewentualnie założę gaz do auta i Kalisz/Jarocin. 2 lata przesiedzialem w Poznaniu i wróciłem, bo wypłaty były na jeszcze dobrym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś, a wczoraj zdenerwowalo mnie zebranie w pracy z kierownikiem, dyrektorem i kolesiem z związku. Najgorsza praca w całym zakładzie, a zarobki poszly masakrycznie w dół.. Od początku roku wypłaty zmalały o 400-500zl. Kilka osób się zwolniło, mi umowa kończy się za kilka dni, a w pobliżu do 30km niestety ciężko o pracę za wmiare sensowne pieniądze

Co to za system ze wynagrodzenie maleje? Połowa pensji to udział w zysku/premie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof zgadza się. Premie. Dodatkowo zrobili coś takiego, że w przypadku awarii nie mamy nic płacone. Niby PIP tak stwierdził, że w razie awarii pracownikowi nie należą się żadne pieniądze. I ciągle gadają, że koszty za energię wzrosły. Takim oto sposobem zarobki spadly. Ludzie się buntuja, nowych do pracy nie ma. W tamtym tygodniu kilka osób dało wypowiedzenia. W ten poniedziałek kolejne 4 osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba95 ile da się zarobić w takim mahle? Pytam bo pochodzę z Pleszewa i jakich to ja się historii nie nasłuchałem kilka lat temu jak tam wspaniale i jak dobrze płacą... Teraz okazuje się, że jednak nie jest tak kolorowo. Spróbuj może do Pleszewa do DMG. Firma cały czas się powiększa. Nie wiem niestety jak z zarobkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 pierwsze 3 miesiące na minimalnej, po 3 miesiącach ok 2000-2200 na rękę. Po kolejnych 3 miesiącach zdajesz egzamin na wyższą stawkę, po kolejnych 3 miesiącach znowu egzamin i po następnych 3 ostatni. U mnie na dziale wypłaty sięgały 3500-3600zl netto jako normalny pracownik. Teraz max 3100. Moj dział jest jedynym z 3 brygadami (weekendy wolne), na innych działach są 3 zmiany i 4 brygady. Oczywiście większość pracowników zatrudniona jest przez agencje pracy... Dzięki, sprawdzę

Wypłata zła nie jest, ale nie na tą pracę. Ilu z Was chciałoby pracować na odlewni żeliwa za takie pieniądze? Już teraz między maszynami jest ponad 50 stopni, do tego dochodzą nie małe ciężary, praca fizyczna i 3 zmiany

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuba95 napisał:

Ilu z Was chciałoby pracować na odlewni żeliwa za takie pieniądze? Już teraz między maszynami jest ponad 50 stopni, do tego dochodzą nie małe ciężary, praca fizyczna i 3 zmiany

Hmm oddział mojej firmy w miejscowości obok ma podobne warunki pracy. Tzn walcują blachy na gorąco. Rozgrzane do czerwoności (ponad 1000*C). Z tego co wiem rocznie na rękę z 13 i 14 pensją oraz premią wychodzą 32-35 tys... € oczywiście. @Kuba95 przekwalifikuj się na budowlankę. Tam ludziom po 15-20tys zł miesięcznie jest mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas metal ma ok 1300-1400 stopni. W budowlance nie chce, jestem cholernie wrażliwy na kurz/pył. Jeśli się uda to chciałbym wrócić do poprzedniego zajęcia lub spróbować sił w detailingu. Wiadomo, jeśli nic nie znajdę to złapie się byle czego i w między czasie będę poszukiwał lepszej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.