Skocz do zawartości

Zima nadciąga-Jaki akumulator do samochodu?


kokolokos

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, muszę zakupić 2xakumulatory do Pajero - oryginalne już mają słabe parametry.
Wybrałem sobie firmy takie jak:
FORSE (36m gwarancji),
exide,
Yuasa,
moll,
topla energy,
banner,
Optima (ale moze nie byc pojemności do Pajero - min. 2x 95Ah)

Co możecie o nich powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Birkhof napisał:

Panowie, muszę zakupić 2xakumulatory do Pajero - oryginalne już mają słabe parametry.
Wybrałem sobie firmy takie jak:
FORSE (36m gwarancji),
exide,
Yuasa,
moll,
topla energy,
banner,
Optima (ale moze nie byc pojemności do Pajero - min. 2x 95Ah)

Co możecie o nich powiedzieć?

według jakiego kryterium wybrałeś akurat te marki?

Od siebie mogę polecić (z poza twojej listy) centrę futura. Kupiłem już trzy takie, w tym jeden jakieś siedem lat termu, i nie ma z nimi najmniejszego problemu. Z tego co pamiętam futury też mają 3 lata gearancji.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@davor bierz Moll M3 kratki wykonane metoda odlewu grawitacyjna daja mu najwieksza trwalosc i zywotnosc niestety cena wysoka. Zastanawiales sie nad akumulatorami EFB? W zwyklym aucie bez StartStop daja ogromna przewage nad zwyklymi aku. Pamietaj zeby aku byl zawsze naladowany, i staraj sie mu zrobic/utrzymywac gestosc elektrolitu przed zima i na wiosne to bedzie dlugo dlugo zyl. A i bierz z korkami by mierzyc gestosc elektrolitu, Banner,Moll,Forse maja pod naklejka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, davor napisał:

według jakiego kryterium wybrałeś akurat te marki?

Od siebie mogę polecić (z poza twojej listy) centrę futura. Kupiłem już trzy takie, w tym jeden jakieś siedem lat termu, i nie ma z nimi najmniejszego problemu. Z tego co pamiętam futury też mają 3 lata gearancji.

pozdro

Popatrzyłem na yt, na testy (linki z tego tematu, sklepy z częściami i opinie o producentach).
Nie chcę varty, centry czy bosha. Teraz patrzę, że exide to to samo co varta/centra więc pewnie wypadnie z listy. Dodałem jeszcze rodzimą produkcję AUTOPART - myślę, że każdy z nich będzie dobrym wyborem (taką mam nadzieję) więc kwestia dostępności, wimiarów i parametrów.

 

2 minuty temu, pawelus668 napisał:

@davor bierz Moll M3 kratki wykonane metoda odlewu grawitacyjna daja mu najwieksza trwalosc i zywotnosc niestety cena wysoka. Zastanawiales sie nad akumulatorami EFB? W zwyklym aucie bez StartStop daja ogromna przewage nad zwyklymi aku. Pamietaj zeby aku byl zawsze naladowany, i staraj sie mu zrobic/utrzymywac gestosc elektrolitu przed zima i na wiosne to bedzie dlugo dlugo zyl. A i bierz z korkami by mierzyc gestosc elektrolitu, Banner,Moll,Forse maja pod naklejka

W Pajero nie mam start/stop także jeśli technicznie by odpowiadały (moc, prąd, wymiary, położenie plusa) to na pewno rozważam.
Nie słyszałem nigdy o EFB - to technologia wykonania czy marka?
Gestość elektrolitu = poziom wody w aku?
Zawsze naładowany - nigdy nie ruszam aku z auta więc nie wiem co masz na myśli, odpalam - jadę - gaszę :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, davor napisał:

według jakiego kryterium wybrałeś akurat te marki?

Od siebie mogę polecić (z poza twojej listy) centrę futura. Kupiłem już trzy takie, w tym jeden jakieś siedem lat termu, i nie ma z nimi najmniejszego problemu. Z tego co pamiętam futury też mają 3 lata gearancji.

pozdro

Mi Futura padła 8 sierpnia, a do 5 sierpnia była na gwarancji 😂 I to tak, że zrobiło się zwarcie na celach i auto wylądowało na lawecie. Nigdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić Banner-a. U siebie mam go od dwóch lat co prawda, więc za dużo powiedzieć nie mogę, ale chyba jeszcze nie słyszałem negatywnej opinii o tym akumulatorze od jego posiadaczy. Zagłębiając się nieco w temat przed zakupem akumulatora słyszałem również, że są znikome ilości reklamacji na nie (opinia nie od Andrzeja, który tylko sprzedaje powyższe akumulatory, ale chociażby od znajomego który pracuje w jednej z większych hurtowni w Polsce). Warto również rozważyć zakup polskiego akumulatora firmy Autopart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zabrzmi to śmiesznie ale ...

 

Jak miałem Renault to fabryczny Aku starczył na 8 lat.

Kupiłem w Renault i ktoś inny ale znajomy jeździ 4 lata i dxiala. Nie wiem kto robi dla Renault Aku.

 

 

Drugi przykład.

Mam trzy BMW.

Jedno 2011 drugie 2012 i 2013. Wszystkie mają Aku od nowości.

 

Jak będę kupował Aku to w BMW.

 

Agm rzecz jasna mimo że start stop wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lukasz_byd napisał:

Wiem że zabrzmi to śmiesznie ale ...

 

Jak miałem Renault to fabryczny Aku starczył na 8 lat.

Kupiłem w Renault i ktoś inny ale znajomy jeździ 4 lata i dxiala. Nie wiem kto robi dla Renault Aku.

Też nie wiem kto je robi ale u mnie siedzi jeszcze fabryczny. Jak zobaczyłem, w zeszłym roku, ze fabryka już zacząłem szukać i wybrałem wstępnie Autopart Galaxy Gold. Przed wymianą pojechałem do sprawdzenia aku na testerze i po pomiarze zaniechałem wymiany bo w pełni sprawny 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w Renault tak jest. Ojciec ma Passata TDI z 2011r, aku ori i nadal działa. Akumulatory na pierwszy montaż mają niewiele wspólnego z tymi dostępnymi w sklepach. Te które kupujemy w sklepach są tak robione żeby w miarę bezproblemowo działały przez okres gwarancji a potem już loteria.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w Renault tak jest. Ojciec ma Passata TDI z 2011r, aku ori i nadal działa. Akumulatory na pierwszy montaż mają niewiele wspólnego z tymi dostępnymi w sklepach. Te które kupujemy w sklepach są tak robione żeby w miarę bezproblemowo działały przez okres gwarancji a potem już loteria.

Raczej nie wszystkie. Moll robiło aku do audi ktore miałem na 1wszy montaż. Po 9 roku użytkowania diagnoza serwisu - w pełni sprawny. Znajomy kupował do siebie moll’a - mial 6 lat i sprzedał auto. Ja czekam na info z serwisu nt cen i zdecyduje sie raczej na Moll’a jesli beda pasowały rozmiary.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem właśnie po tej Futurze oryginał VW. Dałem za niego 380 zł, bo kupiłem go w warsztacie akumulatorów, który ma je bezpośrednio z Porsche Krańcowa (salon i serwis przy importerze VW). Akumulator jest wyprodukowany... w Polsce, przez Centrę. Parametry jak dla TDIka typowe - 74Ah, 680A, a na teście jeszcze przed montażem wypluł prawie 800A. Póki co jest stanowczo zbyt wcześnie, żeby coś o nim mówić, ale zważywszy na zapas prądu rozruchu - jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.