Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Zaczną się kontrole ze skarbówki, skończą się lewe fakturki to pieniądze się znajdą :mrgreen:

Rozumiem że piszesz o szwindlach na paliwach, węglu itp. ale ja zastanawiam się jeszcze nad inną kwestią. Jeśli PiS rzeczywiście zmusi: dentystów, fryzjerów, szewców, budowlańców i nie wiem kogo jeszcze do płacenia podatków to czy ludzie zdają sobie sprawę że ich usługi zdrożeją lekko o 40%? (23% vat, 19% dochodowy + kasa na księgową)

Proszę mnie źle nie zrozumieć, jestem za tym żeby wszyscy płacili uczciwie podatki w takiej samej wysokości ale czy mamy świadomość konsekwencji takich działań?

 

Największym i najskuteczniejszym mechanizmem wyłudzania VATu są tzw. karuzele. Mechanizm ten jest tak skonstruowany, że w chwili kontroli z UKS kasy już nie ma lub zaraz jej nie będzie. Zatem znalezienie pieniędzy wcale nie będzie takie łatwe.

Po drugie, przedsiębiorcy myślący o minimalizacji swych nakładów na daniny publiczne głupi nie są i w przypadku wzmożonych kontroli uprzykrzających życie wyprowadzą się np do Estonii. Nadal w UE, a z dala od rządowej wersji Janosika.

Idea kas działających on-line i jednolitego pliku kontrolnego jest wg mnie słuszna ale dlaczego pod pozorem łapania wieloryba, Państwo chce zarzucić też sieć i wprowadzić pełną kontrolą nad płotkami kupującymi bułki w Biedronce?

Trzeba było wprowadzić jakąś franszyzę na poziomie np 100 000 zł a nie 0 zł. Przy obecnych pomysłach zastanawiam się co tak naprawdę przyświeca PiSowi - chęć walki z wyłudzeniami vatu czy chęć absolutnej kontroli nad obywatelami :o

 

Dodane po 1 minucie 23 sekundach:

Ale mi to też nie odpowiada ;)

 

Zawsze miałem Cię za normalnego młodego człowieka :D:D:good:

 

PS: proszę wreszcie zmienić avatar :zly:

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Absolutnie nie jestem zwolennikiem PiS czy innej władzy ale wy sami (jak ja również) nie wiecie co o nas urzędasy wiedzą. Sam mam styczność z programem komputerowych, gdzie mogę dobrze prześwietlić osobę (dochody, historia PESEL w tym stan cywilny, numer dokumentu DO czy paszportu, ZUS, Urząd Pracy, CEIDG, KRS i wiele więcej :D ) np wiem o osobie kiedy zgłaszała się do PUP, jakie szkolenia przeszła i jakie oferty pracy dla niej oferowano (wszystko z dokładnymi datami). Naprawdę nic nie poradzisz, prywatność skończyła się z chwilą informatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea kas działających on-line i jednolitego pliku kontrolnego jest wg mnie słuszna ale dlaczego pod pozorem łapania wieloryba, Państwo chce zarzucić też sieć i wprowadzić pełną kontrolą nad płotkami kupującymi bułki w Biedronce?

Trzeba było wprowadzić jakąś franszyzę na poziomie np 100 000 zł a nie 0 zł. Przy obecnych pomysłach zastanawiam się co tak naprawdę przyświeca PiSowi - chęć walki z wyłudzeniami vatu czy chęć absolutnej kontroli nad obywatelami :o

 

1. Karuzela działa między przedsiębiorcami, więc kasy rejestrujące on-line się nie sprawdzą.

2. Dotychczas kontrola VATowska nie zajmowała się sprawami poniżej 100k PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]czarekcw[/ref], ale co innego kiedy Państwo wie kiedy się dokształcałeś albo byłeś bezrobotny a co innego kiedy wie np: jaką czytasz prasę - lewicową czy prawicową, kto przyjeżdza z peryferii Polski na marsze opozycji, z kim jesz obiad, z kim idziesz na wódkę itp. a takie rzeczy bez problemu będzie można wywnioskować jeśli nie będzie możliwości dokonania anonimowo żadnej transakcji.

Wyobrażasz sobie jak by się potoczyły nasze losy gdyby do takich źródeł miała dostęp władza z czasów PRLu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

660213 Jednak nie jesteś taki obiektywny ;)

Znasz jakiegoś w pełni obiektywnego człowieka? No ja nie. Każdy jakoś tam widzi świat i przez pryzmat tego ocenia wszystko ;) Nigdy nie twierdziłem, że jestem jakiś obiektywny ;)

660224 Rozumiem że piszesz o szwindlach na paliwach

Z racji zawodu wiem, jak przeogromna jest skala brania lewych FV na paliwo na stacjach. Nie są to małe pieniądze w skali kraju. Tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji zawodu wiem, jak przeogromna jest skala brania lewych FV na paliwo na stacjach. Nie są to małe pieniądze w skali kraju. Tak sądzę.

Ale z czegoś to wynika. Na mój gust ze złodziejskiego systemu podatkowego i jego stopnia skomplikowania. Gdyby podatki były mniejszym obciążeniem dla budżetu przeciętnego Polaka to pewnie nie musiałby tak kombinować. W myśl zasady - lepiej jeść długo małą łyżeczką niż udławić się od dużej chochli. Zresztą gdzieś czytałem ostatnio, że w jakichś państwach testowo obniżono część podatków i nagle okazało się, że wpływy się zwiększyły bo ludzie uznali, że wolą zapłacić niski podatek niż się podkładać i potem płacić za wykrycie szwindla sporą karę.

 

Co do tego zadłużania nas przez ekipę PiS to zdumiewa mnie jedno - jak poprzednie rządy zadłużały kraj to był lament PiSu i jego sympatyków co oni wyrabiają, że złodzieje itp, itd. Teraz jak PiS robi to dokładnie na taką samą skalę (choć analitycy mówią, że idą z tym na rekord - nie mnie to oceniać) to nagle czytam, że po co ten lament skoro "tempo nie jest zastraszające". Czyli za SLD, PO, PSL tempo było zastraszające, teraz już nie jest.

Szczyt hipokryzji... :kox:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , że nie jest , bo to jest "dobra zmiana" :D Wyroki Sądu są opiniami, statystyka to tyko słupki. W PIS się cieszą , że durny naród popiera PIS na poziomie 37%. Ale co tam kilka pomników się postawi , kasę wywali na patologię 500+ i inne świetne pomysły , a potem niech się inni martwią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

660250 Zresztą gdzieś czytałem ostatnio, że w jakichś państwach testowo obniżono część podatków i nagle okazało się, że wpływy się zwiększyły bo ludzie uznali, że wolą zapłacić niski podatek niż się podkładać i potem płacić za wykrycie szwindla sporą karę.

a czy u nas nie było tak, że jak podnieśli akcyze na papierosy to wpływy zmalały?

 

generalnie Polacy nie są zamożnymi ludźmi więc większość społeczeństwa tą "nadwyżke" która zostałaby im z obniżenia podatków i tak by wydała np. w sklepach. Pieniądz by krążył, gospodarka by sie kręciła.

660250 (choć analitycy mówią, że idą z tym na rekord

fajnie, że koledzy po fachu sie ze mną zgadzają :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

660250 Czyli za SLD, PO, PSL tempo było zastraszające, teraz już nie jest.

Masz jakiś deficyt w znajomości czytania ze zrozumieniem? Kto tak napisał?

660250 to był lament PiSu i jego sympatyków co oni wyrabiają, że złodzieje itp, itd.

Gdzie był ten lament bo sobie nie przypominam. Jedno wystąpienie Kaczora jak było pokazane w miesiącu to był maks. A teraz zerknij w internet, regał z gazetami w sklepie i pomyśl kiedy był/jest lament.

Teraz wszędzie '' zastraszające tempo'', ''masakra'', ''na kolanach do Częstochowy będziemy chodzić'', ''pomniki'', ''skandal''.

Szczyt hipokryzji to mamy teraz gdy Ci wszyscy mieli gęby pozamykane gdy wyprzedawano i zadłużano kraj, gdy wzrastał wiek emerytalny, benzyna była po 6zł, podnoszono podatki itp. a teraz nagle wielka masakra! PiS przy władzy! Zginiemy tu! I wszystkie nagłówki popleczników poprzedniej władzy łykają jak pelikany. To mnie jednocześnie denerwuje i śmieszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kilka lub kilkanaście programów z Red. Pawłem Lisicki i on również za każdym razem na temat który mu nie bardzo pasował wypowiadał się , że nie pamięta, lub stwierdzał, że nie wie jak będzie w przyszłości. Odnoszę wrażenie , że to jakaś dziwna wyuczona metoda na niewygodne argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

660265 Oglądałem kilka lub kilkanaście programów z Red. Pawłem Lisicki i on również za każdym razem na temat który mu nie bardzo pasował wypowiadał się , że nie pamięta, lub stwierdzał, że nie wie jak będzie w przyszłości. Odnoszę wrażenie , że to jakaś dziwna wyuczona metoda na niewygodne argumenty.

Ani jeden, ani drugi obóz w zasadzie nigdy nie przyznaje się do błędów i unika odpowiedzialności także tutaj nie wiedzę niczego szczególnego. I nie wiem czy doczekamy się takich zachowań w polityce czy mediach. To nie Japonia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

660264 Masz jakiś deficyt w znajomości czytania ze zrozumieniem? Kto tak napisał?

Za czasów SLD, PO, PSL Kaczyński/opozycja często wskazywali na ten straszliwie rosnący dług. Jak teraz ten dług rośnie tak samo lub szybciej to nagle dowiaduje się tu na forum, że nie jest to tempo zastraszające. Co do tej drugiej części zdania to booohal - tak dla przypomnienia - zacytuję Twoją wypowiedź, gdyby się okazało, że o niej zapomniałeś:

660201 Rośnie. Rośnie szybciej. Ale do zastraszającego tempa to wg. mnie trochę brakuję.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kilka lub kilkanaście programów z Red. Pawłem Lisicki i on również za każdym razem na temat który mu nie bardzo pasował wypowiadał się , że nie pamięta, lub stwierdzał, że nie wie jak będzie w przyszłości. Odnoszę wrażenie , że to jakaś dziwna wyuczona metoda na niewygodne argumenty.

 

Nauczył się takich odpowiedzi od redaktor Paradowskiej, Wielowieyskiej, redaktora Lisa, Miecugowa, Żakowskiego, Wołka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

660257 kasę wywali na patologię 500+

 

hamuj trochę kolego bo znam paru ludzi biorących pieniądze z 500+ i nazywanie ich patologią delikatnie mówiąc jest nie na miejscu... nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem , ze wszyscy biorący 500+ to patologia, więc nie ma sensu doczytywać się czegoś czego tam nie ma. Ja kolego znam całe tabuny ludzi którzy nie pracują , nie pracowali i nie będą pracowali , a zasiłki przepijają. Nie dalej jak wczoraj pokazywali w TV , że dostają pieniądze w bonach. Był pomysł Prof.Bugaja żeby taki zasiłek wypłacać rodzinie, gdzie przynajmniej jedna osoba pracuje. Ale niestety taki pogląd jest mało interesujący dla rządzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]booohal[/ref], do tej pory miałem Cie za człowieka o przeciwnych poglądach do moich, ale całkiem "normalnego". Teraz widzę, że zachowujesz się jak większość pisiorów. Najpierw obśmiałeś onetową informację, że dług rośnie w zastraszającym tempie i podałeś swoje źródło. Spojrzałeś jednak na nie pobieżnie co wskazuje, że nie analizujesz informacji, które znajdziesz w swoich źródłach. Gdy Ci to przeliczyłem to dalej nie wierzyłeś i próbowałeś odbijać piłeczkę. W końcu przyznałeś rację, ale nie zgadzasz się żeby wyciągać wnioski z okresu 2 miesięcy. Gdyby to inny obóz tak zrobił to zapewne pierwszy byś krzyczał jak to oni zadłużają Państwo. Każdy wyborca PiSu w sondach przedwyborczych wypowiadał się do kamery, że na PO nie głosuje, bo oni bardzo zadłużyli Państwo. Ciekawe na kogo będzie teraz głosował.

Cena benzyny nie jest zależna od rządu i dobrze o tym wiesz. Porównaj sobie cenę baryłki ropy gdy była po ponad 5zł, a cenę baryłki ropy obecnie. Śmiem twierdzić, że to teraz benzyna jest droższa w stosunku do baryłki ropy niż było to za czasów PO jeżeli wyciągasz takie argumenty, że to rząd odpowiada za cenę paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że ten wątek będzie na jakimś cywilizowanym poziomie, a jak czytam większość wypowiedzi to nie dziwię się, że w tym kraju jest taki burdel.

 

Banda AWS/UW (czyli Pis i PO) od początku istnienia "wolnej" Polski trzyma w ryzach cały ten kraj a motłoch patrzy w te szklane okienka WSI24, republika czy inna propaganda i sie wzajemnie konfliktuje odciągając uwagę od spraw kluczowych. Nie widzicie, że to jedna i ta sama banda złodziei? W Polsce motłoch nie myśli, tylko ogląda to co każe mu myślec TV, TV mówi co robić, jak myśleć, jakie mieć poglądy, co jest na czasie a co jest obciachem, za naszego życia nic na lepsze się nie zmieni. Potrzebny jest głęboki reset, format, jednak patrząc z perspektywy historii aż się włos na głowie jeży co może sie w najbliższych dziesięcioleciach wydarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

660271 tak dla przypomnienia

Zaraz, zaraz. Widzę, że się nie rozumiemy. Chodziło mi tylko i wyłącznie o to, że na podstawie poprzednich rządów pisanie o aktualnym długu i jego wzroście ''zastraszające tempo'' jest mocno na wyrost. Nic więcej.

660280 Najpierw obśmiałeś onetową informację, że dług rośnie w zastraszającym tempie i podałeś swoje źródło. Spojrzałeś jednak na nie pobieżnie co wskazuje, że nie analizujesz informacji, które znajdziesz w swoich źródłach. Gdy Ci to przeliczyłem to dalej nie wierzyłeś i próbowałeś odbijać piłeczkę

No chyba żartujesz. Wrzuciłem to z pełną świadomością i kalkulacją. I jak wyżej: nie po to by pokazać, że było gorzej tylko, że w stosunku do poprzedników nie ma takiej tragedii jaką się aktualnie kreuję. Tyle. A to co napisałem przy okazji, napisałem przy okazji. Doskonale pamiętam ceny baryłek i poszczególne ceny na stacjach i dysproporcje jakie były i są.

 

Odpaliłem weekendowy chill i życzę wszystkim tego samego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.