Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

[ref]KR54321[/ref], nie wiem czy wiesz, ale za rządów PO Polska cały czas była w ruinie, Polka armia również. Natomiast po kilku tygodniach rządów PiS Polska wyszła z ruiny, a Polka armia, która wcześniej "nie była zdolna bronić kraju" już jest do tego zdolna. Bardzo szybko sie z tym wszystkim uporali :D

I to bez tych, no, karakanów, znaczy się caracali - nie będzie żabojad pluł nam w twarz, my swoje 500+ mamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nowelizacja prawa energetycznego oraz paru ustaw dotyczących rynków paliw - kolejna "dobra zmiana". :song:

W skrócie - posłowie wymyślili jakby tu dorżnąć branżę LPG: wymóg posiadania zabezpieczenia majątkowego w kwocie 10 mln pln (żeby było ciekawiej to 10mln na wszystkie koncesje - z reguły są to dwie: jedna na sprowadzanie LPG do PL, druga na samą sprzedaż).

W przypadku gigantów branży paliwowej to są kieszonkowe pieniądze. Dla wielu innych graczy, dzięki którym jest jakaś konkurencja cenowa jest to kwota kończąca ich działalność. Oczywiście taki Orlen, Lotos czy inne koncerny się cieszą - mniejsi gracze pójdą na bruk więc będzie monopol na ceny LPG w PL.

Celowo nie podaję żadnego linku do artykułu bo zaraz się okaże, że to nie jest wiarygodne źródło. Niech więc każdy sobie poszuka w źródłach wiarygodnych wedle własnego uznania. :kox:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Manolito77[/ref], a kto to mówił o jakiś ulgach dla przedsiębiorców, wspieraniu polskich firm, podnoszeniu konkurencyjności itp itp? :D

 

[ref=#ff3366]marcelus[/ref], pozornie tak. Natomiast jeżeli przełożyć to na spadek miejsc pracy i/lub mniejszą konsumpcję innych dóbr (z których też wpływa VAT) to wyjdzie na zero, a pewnie na minusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]weglus[/ref], zobaczymy jak to faktycznie odbije się na cenie LPG, jesteśmy chyba liderami pod względem liczby użytkowników w europie? Nie do końca chce mi się wierzyć, że cena wskoczy do 3 zł tylko przez ten przepis. Natomiast tych małych przedsiębiorców szkoda, no ale jak to niedawno ktoś odpowiedział w temacie braku przywrócenia małego ruchu granicznego z kalingradem: "nie można przekładać bezpieczeństwa państwa na interes małej grupy ludzi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że może uzależnić się w ten sposób rynek od dostaw z Rosji to nikt nie pisze? Bo koncesję na import trzeba 'kaucjować' i drugą de facto nie na sprzedaż, tylko na mieszanie gazów w celu sprzedaży (propan plus butan).

Tylko z Rosji w tej chwili importujemy mieszane gazy. Żeby nie zamrażać 20 mln PLN a "tylko" 10, to zwiększy się import z Rosji już zmieszanych gazów.

 

Oczywiście to wszystko gdybania, bo oficjalnego stanowiska/komunikatu że strony rządu - brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że od wielu już lat politycy zapominają, że to właśnie ci mali przedsiębiorcy dźwigają sporą część PKB ( o ile dobrze pamiętam to szacuje się to na jakąś 1/3) tylko zamiast ułatwiać im życie w tym "dźwiganiu", rzuca się kłody pod nogi...

660052 drugą de facto nie na sprzedaż, tylko na mieszanie gazów w celu sprzedaży (propan plus butan).

Fakt - użyłem tu skrótu myślowego pisząc o sprzedaży a chodzi dokładnie o mieszanie gazów w celu sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

660185 Teraz sobie czytam, że zadłużenie rośnie w tempie rekordowym od kilkunastu lat

To nie czytaj tylko sprawdź dane i odpowiedz sobie czy aby na pewno tempo jest zastraszające ;) Słupek po słupku ;)

To, że rośnie to oczywisty fakt. Ale z tymi przymiotnikami to bym uważał :)

http://www.finanse.mf.gov.pl/zadluzenie-skarbu-panstwa

W lutym 2014r wiadomo co było... (jak to sobie pięknie określił Onet ''umorzenie obligacji posiadanych przez OFE :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]weglus[/ref], sam teraz widzisz, pomimo użytych argumentów, których nie brakuje, opowiadających się za tym że zadłużenie rośnie w tempie dotąd (albo od 15 lat ostatnich) niespotykanym, nie przekonasz niektórych że czarne jest czarne a białe jest białe, a co do OFE to jeszcze się przekonamy co nam przygotowali za niespodziankę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]booohal[/ref], Krzysztofie najpierw Ty sprawdź dane słupek po słupku. W latach 2009-2013 (5 słupków) zadłużenie wzrosło o ~210 mld PLN. W latach 2015- maj 2016 (3 słupki) zadłużenie wzrosło już o 59 mld PLN. Jak widzisz tempo zadłużenia jest wyższe niż w latach poprzednich. Tak więc do 2019 roku (aby był to równy okres latom 2009-2013) zadłużenie będzie szacując wyższe niż 210mld w latach 2009-2013 co oznacza, że tempo wzrostu zadłużenia jest wyższy niż w ostatnich latach. Między kwietniem a majem 2016 zadłużenie wzrosło o ~9mld PLN. Zakładając takie tempo wzrostu zadłużenia jak między kwietniem a majem 2016 (a plan Morawieckiego czeka na finansowanie, kredyt na 500+ sie skończy) daje nam to wzrost zadłużenia do końca 2019 roku o 420 mld PLN w okresie 2015-2019 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]weglus[/ref], Rośnie. Rośnie szybciej. Ale do zastraszającego tempa to wg. mnie trochę brakuję. Z tymi wyliczeniami na przód to bym się trochę wstrzymał ;)

Tusek, z tego co kojarzę, przez pierwsze dwa lata przewalił koło stówki:

http://2.bp.blogspot.com/-ZMcjCMyvNY8/U ... liczny.jpg

Także 59 dużych baniek na tę chwilę Kaczafiego to wg. mnie nie powód by krzyczeć o zastraszającym tempie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]booohal[/ref], argumenty sie posypały, że aż mi gazete wyborczą podajesz? ;)

59mld mamy obecnie z 1,5 roku, co oznacza, że Kaczor dogodni albo nawet wyprzedzi Tuska, bo przypominam, że dopiero niedawno zaczęły sie wypłaty 500+.

I jeżeli weźmiemy pod uwagę tempo zadłużenia między kwietniem a majem to jest ono zastraszające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

660204

I wg. Ciebie to wystarczy by pisać o zastraszającym tempie?

 

660202 I jeżeli weźmiemy pod uwagę tempo zadłużenia między kwietniem a majem to jest ono zastraszające.

Tak. Kolejny raz powtórze, że dopiero zaczęły się wypłaty 500+, a dane przez Ciebie podane obejmują głównie okres bez wypłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]booohal[/ref], jakieś sie znajdą, ale nie aż takie moim zdaniem.

 

P.S. Czy widzisz, że gdy pokazałem Ci argumenty przeciwko obecnej władzy bazując na Twoich źródłach to zrobiłeś sie dużo mniej krytyczny w swoich postach? :D Jednak nie jesteś taki obiektywny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim podśmiech..om i ludziom małej wiary: zapoznajcie się z opinią/ uzasadnieniem Karnowski Bros ws. orderu za męstwo na polu walki dla rzecznika MON: "Bartłomiej Misiewicz faktycznie jest rzecznikiem MON, ale dodatkowo. Jego główna rola to szefowanie gabinetowi politycznemu. Ale przede wszystkim był pracowitym i oddanym szefem biura Zespołu Parlamentarnego badającego tragedię smoleńską. To nie było łatwe i bezpieczne zadanie, to nie były łatwe czasy."

;)

http://wpolityce.pl/polityka/304759-ata ... -sie-pisze

Postać Małego Powstańca ma od tej pory nową twarz :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczną się kontrole ze skarbówki, skończą się lewe fakturki to pieniądze się znajdą :mrgreen:

 

Największym i najskuteczniejszym mechanizmem wyłudzania VATu są tzw. karuzele. Mechanizm ten jest tak skonstruowany, że w chwili kontroli z UKS kasy już nie ma lub zaraz jej nie będzie. Zatem znalezienie pieniędzy wcale nie będzie takie łatwe.

Po drugie, przedsiębiorcy myślący o minimalizacji swych nakładów na daniny publiczne głupi nie są i w przypadku wzmożonych kontroli uprzykrzających życie wyprowadzą się np do Estonii. Nadal w UE, a z dala od rządowej wersji Janosika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Jeden z najbardziej chorych pomysłów o jakich ostatnio słyszałem. Kompletna paranoja. Jakiś kraj w ogóle działa w taki sposób?

 

Podłączam się pod pytanie. Będziemy pierwszymi ludźmi na świecie inwigilowanymi w 100% przez "rząd" czy gdzieś już to wprowadzono?

 

Na dobrą sprawę to bank już o wymienionej większości wie jeśli płacisz kartą za zakupy :D

 

już teraz banki i firmy, które dają Ci karty lojalnościowe wiedzą sporo o Twoich zakupach. Rząd wysnuł też argument, że te dane przydadzą się prywatnym firmom, aby lepiej dostosować oferte :D Będzie handelek publiczno-prywatny :D Jestem ciekawy jak to rozwiążą. Każdy z obywateli dostanie ZA DARMO breloczek NFC, w którym zostaną zaprogramowane jego dane, będzie go przykładał w sklepie np. do czytnika kart i paragon będzie leciał? A co jak zapomne breloczka? Nie wyobrażam sobie recytować codziennie kilka razy swojego maila w sklepie :D

Jedyne co mi przychodzi na myśl jako plus tego pomysłu to eliminacja oszustów. Jeżeli ktoś wykazuje, że zarabia najniższa krajową, a miesięcznie wydaje w sklepie 2 razy tyle to można go skontrolować :D

 

Wiem, ale banków się jakoś nie specjalnie boję. Bank może wykorzystać dane na temat moich poczynań finansowych jedynie do wciskania mi swoich produktów finansowych na co mam kompletnie wywalone. Sprzedać moich danych bez mojej zgody nie może a "Państwo", wiadomo że może wszystko.

W dodatku "Państwo" może mi zrobić już wymierną krzywdę, zwłaszcza jeśli akurat demokratycznie wybrany rząd będzie miał zapędy totalitarne.

Weglus, dla mnie ten pomysł jest absurdalny i niedopuszczalny! Czy naprawdę nie będzie Ci przeszkadzać życie w kraju w którym "władza" kontroluje Cię na każdym kroku i wie o Tobie wszystko? Nie wieżę! Dla mnie to prawie tak samo jakby mnie ktoś do więzienia wsadził :wallbash:

Jaki będzie następny krok? - obowiązkowy montaż kamer w każdym domu? - brzmi kretyńsko ale niby czemu nie.

 

Argumenty że dzięki permanentnej inwigilacji 100% społeczeństwa, uda się wykryć powiedzmy 10% ludzi którzy unikają płacenia podatków, kompletnie do mnie nie trafia! Niech skarbówka chodzi na kontrole i sprawdza ale to co planuje PiS to nic innego jak budowa drugiej Korei Północnej.

 

Weglus, moja wizja Państwa znacznie odbiega od obecnych trendów doktrynowch. Wg mnie "państwo" powinno zamiatać chodniki, odśnieżać ulice i przyjechać ugasić pożar. Jedynym podatkiem powinien zostać podatek od przychodu w wysokości 2-3% , administracja państwowa powinni zostać zwolnieni w 95%, służba zdrowia, edukacja, ubezpieczenia - wszystko powinno być prywatne itd itp...

 

Dla mnie ten pomysł to gwałt na wolności ludzkiej. Nie wiem czy ludziom to nie przeszkadza czy nie rozumieją idei problemu :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.