Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

kepa416, minimalny to nie wiem. Ale za mniej niż 300zł kupisz karcher wd3/mv3. Odkurzysz w aucie, w domu i garażu. Ja dokupiłem końcówkę do prania tapicerki i coś w tym zakresie podziałałem - efekty jak dla mnie bardzo dobre. Dodatkowo w tym odkurzaczu masz wydmuch więc po myciu wydmuchasz wodę z zakamarków ( wiadomo ze gorzej niz kompresorem ale coś tam wyjdzie). Minus taki że odkurzacz wywrotny i nie ma dobrej ssawki do dywanów w zestawie ( co dla mnie i tak jest bez znaczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może by tak ręcznik do wycierania karoserii z logo forum:P :D:evil:

 

logo nadrukowane - ryzyko porysowania

logo haftowane - ryzyko porysowania

 

Nie ma dobrego sposobu naniesienia loga (z niewygórowaną ceną) tak aby było 100 % bezpieczne dla lakieru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierzam się do zakupu odkurzacza(sucho-mokro), poczytałem cały ten temat i skupiłem się na jednym modelu : karcher mv 5 car+ , podoba mi się jego wygląd ogólny i zapewne siła ciągu(jak ktoś śledzi temat "Twój arsenał" to wie jaki mam obecnie zabytek), zestaw elementów itd. Mam kilka pytań odnośnie tego sprzętu: 1.Czy funkcja wydmuchu jest na tyle wydajna, aby osuszyć zakamarki karoserii ?

2.Czy ten odkurzacz jest dobrym wyborem "na początek" jeśli chodzi mi po głowie przyszła działalność? Obecnie hobbistycznie kilka samochodów w roku, ewentualnie jakieś porządki w warsztacie, garażu.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz jak wszystkie z nowszych karchera słabo wykonany jeżeli chodzi o silnik. Wyglądają coraz ładniej a silniki coraz gorsze. Kupiłbym na twoim miejscu jakiegoś starszego używanego Karchera. Tym bardziej, że co Ci po gwarancji jeśli silnika ona nie obejmuje a nic więcej się w tym odkurzaczu nie popsuje bo tam nic nie ma poza kablem włącznikiem i silnikiem. Najlepszy według mnie Nt 361 ma silnik dwu turbinowy, ale są także tańsze modele. Ważne aby nie był używany w budowlance (co widać po wyglądzie wizualnym) do docierania gładzi itp. Gdyż silniki poprzez kurz z docierania są przegrane i za długo nie popracują. Naprawiałem już setki odkurzaczy tej marki i mogę śmiało stwierdzić, że to już nie jest ten sam karcher co chociaż 10 lat temu. Funkcja wydmuchu jest taka że ledwo liście z samochodu sprzątnie. Według mnie używanie odkurzacza bez worka gdzie 5szt dobrych dużych zamienników to koszt 20-25zł to głupota :wallbash: gdyż nie tylko szybciej się filtr wyeksploatuje, ale także dostaje przez to silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz np. o Profi 20 lub Profi 45.15 (budżet do 1tys.), czy nada się i czy lepszy od karchera? Przemyślałem kilka kwestii i doszedłem do wniosku, po co mi nadmuch w odkurzaczu jak będę miał kompresor, więc zbędny bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odkurzaczu Profi 20 siedzi silnik taki sam jak w Karcherze NT 35/1 eco, który z obecnych silników jest jednym z lepszych. Natomiast z silnikiem Profi 45.15 się nie spotkałem w Karcherze i trudno mi o nim coś powiedzieć. Sądząc po tym jak wygląda jest to podobna konstrukcja do wspomnianego silnika w profi 20 jednak posiada trzy turbiny przez co będzie miał lepszą moc. w porównaniu profi 20- podciśnienie: 25 kPa - wydatek powietrza: 65 l/s, natomiast profi 45.15- podciśnienie: 35 kPa - wydatek powietrza: 64 l/s, czyli profi 45.15 będzie posiadał lepszy ciąg. Dla każdego dobry ciąg to co innego najlepiej byłoby gdybyś sobie mógł wypróbować. Osobiście posiadam do odkurzania samochodu NT 361 do odkurzania regularnie oraz Nt 65/2 do większych zanieczyszczeń (posiada dwie turbiny i bardzo dobrze wyciąga wszelkie zanieczyszczenia. Silnik do profi 20 kosztuje 130zł brutto, nic więcej tam się nie popsuje :)

 

Dodane po 54 sekundach:

W odkurzaczu Profi 20 siedzi silnik taki sam jak w Karcherze NT 35/1 eco, który z obecnych silników jest jednym z lepszych. Natomiast z silnikiem Profi 45.15 się nie spotkałem w Karcherze i trudno mi o nim coś powiedzieć. Sądząc po tym jak wygląda jest to podobna konstrukcja do wspomnianego silnika w profi 20 jednak posiada trzy turbiny przez co będzie miał lepszą moc. w porównaniu profi 20- podciśnienie: 25 kPa - wydatek powietrza: 65 l/s, natomiast profi 45.15- podciśnienie: 35 kPa - wydatek powietrza: 64 l/s, czyli profi 45.15 będzie posiadał lepszy ciąg. Dla każdego dobry ciąg to co innego najlepiej byłoby gdybyś sobie mógł wypróbować. Osobiście posiadam do odkurzania samochodu regularnie NT 361 oraz Nt 65/2 do większych zanieczyszczeń (posiada dwie turbiny i bardzo dobrze wyciąga wszelkie zanieczyszczenia. Silnik do profi 20 kosztuje 130zł brutto, nic więcej tam się nie popsuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Karcher'a rezygnuje całkowicie na rzecz Profi, ze względu na dobre ssanie tego drugiego. Profi z wyglądu prosty odkurzacz, ale ma potencjał. Może się ktoś wypowie kto używa modelu Profi 45.15 ?

 

Kowal096 Dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej klasie cenowej, tak jak pisze kolega , Profi z serii 45, turbina 1550W - 40kPa, mamy możliwość dorabiania węży nawet do 10m :) z konfekcji.

 

W zależności od potrzeb, może być skonfigurowany sucho/mokro lub z multifiltrem.

 

Ogólnie to jedna z lepszych propozycji cena/jakość pod kątem, myjni i autodetailingu.

Bardzo mnie to zainteresowało, bo szukam odkurzacza sucho/mokro. Kupiłem chwalony tu MV3 i niby sprawdza mi się, ale czasami męczę się godzinami z sierścią i piachem i zastanawiam się czy zamiana na taki Profi 45 byłaby dla mnie bardzo odczuwalna. Mam możliwość pozbycia się mojego MV3 po kosztach i chciałbym zapytać o możliwość zakupu Profi 45 w konfiguracji sucho/mokro i cenę takiego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam Numatic George którym i piorę i odkurzam, chce dokupić odkurzacz tylko na sucho.

Jako że mieszkam w UK to najwygodniej dla mnie byłoby kupić Henry lub NRV-200 (piszą że to henry do użytku komercyjnego), a może pokusić się i kupić coś z profi ? Tylko który budzet tak do 550 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.