Skocz do zawartości

ADBL QD1 - Pytania i Odpowiedzi


Chemik ADBL

Rekomendowane odpowiedzi

wersja Arka z tego co widzę jest chyba testowa? :o różni się tylko zapachem i barwnikiem czy coś jeszcze było modyfikowane ;)

owszem fajne są te seteczki, a jeszcze lepiej jakbyście wprowadzili je do sprzedaży jako same butelki z atomizerem :good: i broń boże nic za darmo bo coraz więcej ludzi pyta tylko o darmowe testerki :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy QD nadaje się do każdego wosku? Natural-syntetyk?

 

Przypuszczam, że nie bardzo... Produkty (w tym przypadku QD) bazujące na polimerach nie do końca są produktami, które "współpracują" z innymi (zwłaszcza z tymi, opartymi na innych polimerach) - w przeciwieństwie do QD bazujących na carnaubie. Jeżeli mylę się co do QD1 - przepraszam ADBL (i przepraszam za "wymądrzanie się" w Waszym temacie ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie teoria tylko rzeczywistość. Dlatego pytam bo niektóre QD są przeznaczone tylko do syntetyków, a niektóre do jednych i drugich. Ciekawi mnie to bo jeśli QD1 faktycznie jest tak dobry jak widać, to kupiłbym go jako jeden, uniwersalny produkt, a nie dwa osobne, do użytku zależnie od wosku, który leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym Was o doprecyzowanie czym wg. Was objawia się brak współpracy niektórych qd z niektórymi woskami. Co zaobserwowaliście?

Podjadanie, czy też raczej przejmowanie wosku przez QD. Miałem tak w przypadku leżącego na lakierze Zymola Carbon - bawiłem się na masce QD, aby stwierdzić, który da najlepszy efekt. Tam, gdzie poszedł Prima Slick, po ok. chyba 2 tygodniach była tafla - tak, jakby Zymol zszedł razem z QD. Tam, gdzie poszedł QD od Optimum i FK425, brak było śladów jakiegoś negatywnego działania na zabezpieczenie lakieru. Zacząłem wtedy grzebać na forach AD i okazało się, że faktycznie (z tego, co pamiętam) niektóre produkty oparte na polimerach nie lubią się z innymi produktami, podjadając je poprzez silniejsze właściwości wiązania się z powierzchnią, na której leżą. Od tej pory staram się uważać przy "wiązaniu w pary" produktów różnych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem dzisiaj. Nawet lejąc dużo za dużo - wystarczy przetrzeć element jeszcze raz czystą i suchą fibrą i problem plam/mazów nie istnieje. Sliskość na 4 - znam lepsze QD pod tym względem, ale i znacznie gorsze ;) Przyciemnienie rzeczywiście spore, fajny zapach tropikalnych owoców/soku.

Kolejny udany produkt! :good:

Z niecierpliwością czekam na wasz QW. MAm nadzieję, że oprócz hydrofobowości na poziomie BSD będzie również bardzo ślisko :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Prosiłbym Was o doprecyzowanie czym wg. Was objawia się brak współpracy niektórych qd z niektórymi woskami. Co zaobserwowaliście?

Podjadanie, czy też raczej przejmowanie wosku przez QD. Miałem tak w przypadku leżącego na lakierze Zymola Carbon - bawiłem się na masce QD, aby stwierdzić, który da najlepszy efekt. Tam, gdzie poszedł Prima Slick, po ok. chyba 2 tygodniach była tafla - tak, jakby Zymol zszedł razem z QD. Tam, gdzie poszedł QD od Optimum i FK425, brak było śladów jakiegoś negatywnego działania na zabezpieczenie lakieru. Zacząłem wtedy grzebać na forach AD i okazało się, że faktycznie (z tego, co pamiętam) niektóre produkty oparte na polimerach nie lubią się z innymi produktami, podjadając je poprzez silniejsze właściwości wiązania się z powierzchnią, na której leżą. Od tej pory staram się uważać przy "wiązaniu w pary" produktów różnych producentów.

 

:good: konkretna odpowiedź

Qd i Qw to woski, polimery, żywice zemulgowane w wodzie w ilościach i proporcjach dobranych indywidualnie przez producenta. Różnic w kompatybilności poszczególnych produktów z tej grupy upatrywałbym się właśnie w rodzaju i ilości użytego emulgatora. Nie znam składu produktu, który wymieniłeś jako ten podjadający i nie chcę go oceniać ale mogę się z Tobą zgodzić. W przypadku zastosowania silnego emulgatora istnieje spore prawdopodobieństwo, że podczas aplikacji takiego produktu warstwa wosku leżąca na lakierze zostanie również zemulgowana. Przy przecieraniu mieszamy wosk z podłoża z emulgatorem i polimerem i jakąś część ściągamy. Nawet mam taki ciekawy surowiec, polimer, który daje bardzo dobrą śliskość i jakiś tam połysk ale bardziej nadaje się do zastosowania w produkcie do usuwania owadów niż qd. :lol:

 

Wracając do QD1, który jest obecnie w sprzedaży, chcę Wam powiedzieć, że polimery, żywice i woski w nim zawarte są kompatybilne z woskami naturalnymi ponieważ są również używane jako dodatki do hybryd. Z emulgatorami chemicznymi zszedłem do poziomu promila, a wszystko trzyma się dzięki procesowi opartemu na ogromnej sile ścinania i późniejszej stabilizacji 8-)

Idę spać bo za dużo mi się napisało. Dobranoc :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Dystrybutor

Nic specjalnie nie pisaliśmy o trwałości QD1, a na etykiecie jest wzmianka, że zapewnia ochronę od mycia do mycia ;)

 

Chcę bardzo podziękować "wnikliwym" użytkownikom, którzy na własną rękę zaczęli szukać odpowiedzi :good:

 

 

https://www.facebook.com/niemamczasumyj ... 531012730/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.