Skocz do zawartości

Wax Addicts Slick Rims Tyre Dressing


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dawno nic nie wrzucałem w tym dziale, więc dzisiaj wrażenia z używania nowego dressingu do opon :)

 

wa-11.jpg

 

 

Parę słów o produkcie :

 

-kolor: biały

-zapach: intensywna guma balonowa

-konsysntecja: wodnista

 

Opis dystrybutora :

 

Cytat
SlickRims SLICKS Tyre Dressing

Wyprodukowany na bazie SiO2 dla uzyskania wysokiej trwałości z rewelacyjnym wykończeniem powierzchni na wysoki połysk, dressing do opon na bazie wody. Nie zawiera rozpuszczalników i jest bezpieczny dla każdego rodzaju opon.

 

Dodatkowy atut to przyjemny zapach gumy balonowej.

 

Chroni opony przed pękaniem i blaknięciem.

 

Aplikacja :

 

Przed aplikacją produktu polecamy bardzo dokładne oczyszczenie opony produktem dedykowanym lub APC. Wystarczy nanieść niewielką ilość produktu na aplikator i rozprowadzić dokładnie po powierzchni opony.

 

Pojemność: 500 ml

 

Cena : 49 PLN za 500 ml.

 

Produkt miałem okazję testować na moich letnich oponach, Michelin Pilot Sport 3 z końca 2014 roku.

 

Opony przed myciem :

 

IS_DSC00526_zpsmzetd0zz.jpg

IS_DSC00527_zpshky1lklc.jpg

 

Po myciu środkiem ADBL :

 

IS_DSC00529_zpszgcgmwqy.jpg

IS_DSC00528_zpsuepbclbo.jpg

 

Nakładmy zwykłym słoneczkiem, produkt jak widać mocno wodnisty i bardzo wydajny :

 

IS_DSC00530_zpsnu5ig5rx.jpg

IS_DSC00531_zpssragi6o9.jpg

IS_DSC00532_zpswqpxujj4.jpg

IS_DSC00533_zpsb3ylqc8c.jpg

 

Efekty :

 

IS_DSC00540_zpsheqb62qo.jpg

IS_DSC00539_zpsc37jfyjs.jpg

IS_DSC00536_zpskib16ktl.jpg

IS_DSC00542_zpsktf2vd2z.jpg

 

Jak widać w tym przypadku nabłyszczenie jest dość spore, ale taka też jest cecha tych opony, że błyszczy się w zasadzie wszystko ;) mi osobiście się to podoba.

 

Tutaj jeszcze parę fot po ~100 km szybkiej jazdy włącznie z odcinkiem szutrowym :

 

IS_DSC00544_zps8whqd3tf.jpg

 

Płuczemy :

 

IS_DSC00547_zps5cneygit.jpg

IS_DSC00546_zpsgjghwdao.jpg

 

Odpycha wodę ładnie :)

 

 

Tak to z grubsza wyglądało. Produkt mi mocno przypadł do gustu ze względu na bardzo ładny zapach, przyjemną konsystencję, wydajność i efekt. W pracy przypomina mi mocno mojego innego ulubieńca - SV Pneu, ale daje bardziej błyszczące wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeżeli mogę dodać coś od siebie to chętnie napiszę że Slick Rims Tyre Dressing został na dzień dzisiejszy moim ulubionym dresingiem do opon. Same jego nakładanie na oponę mi nie za bardzo leży gdyż jest rzadki i wydaje mi się że nie wszędzie siadł - ale to mi się tylko wydaje gdyż po kilkunastu minutach opona wygląda dobrze.

Poniżej pokażę parę fotek na oponie spłukanej czystą wodą po przejechaniu 370 km w ciągu 14 dni. Nie zrobiłem ujęcia jak opona wyglądała przed spłukaniem (moja wina) ale bardzo fajnie się od wody doczyściła i super kropelkowała. Poniżej parę fotek i film jak się opona/dresing zachowuje podczas płukania tylko wodą.

 

01zm.jpg

 

03zm.jpg

 

05zm.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodane po 1 minucie 57 sekundach:

No to zobaczymy, czy i u mnie SR TD zajmie miejsce Gyeona Q2 Tire (na razie ulubionego dressingu). Pod względem zapachu SR bije Gyeona (uwielbiam zapach gumy Donald), aplikacja obu produktów zbliżona (choć SR jest bardziej rzadki, o konsystencji i wyglądzie typowego mleka 3,2% - a na pewno jest mniej tłusty od Gyeona), wydajność chyba większa po stronie SR, efekt świeżo po aplikacji zbliżony (tak pod względem "przyczernienia" opony, jak i pod względem delikatnego połysku). Jak będzie z trwałością - zobaczymy. Gyeon wytrzymywał u mnie prawie miesiąc czasu (co prawda przy przebiegach 200-500 km, w różnych warunkach - a chodzi mi o trwałość efektu optycznego i hyrofobowego), więc SR, aby nawet tylko dorównać trwałością, będzie miał niełatwe zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

haks widzę po forum, że szukasz jakiegoś cudownego środka, który po deszczu dalej jest super czarny. to tak jakbyś szukał smarowidła do rąk, który działa tak, że grzebiąc w smarze masz czystą białą rękę :dontknow: umyj oponę, posmaruj, jak zrobi się szara po deszczu to umyj samochód, posmaruj znowu i tyle, a jak nie to jeździj z szarą, nie ma takich dressingów :dontknow:

Możesz jeszcze spróbować Megsa endurance - on jest bardzo trwały (nie wiem jak z SG bo użyłem go raz i sprzedałem, ale to było w lato).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haks widzę po forum, że szukasz jakiegoś cudownego środka

I co w tym złego? Ty od razu z pierwszego zakupu/środka byłeś zadowolony czy szukałeś czegoś trwalszego?

 

to tak jakbyś szukał smarowidła do rąk, który działa tak, że grzebiąc w smarze masz czystą białą rękę :dontknow:

Chyba uogólniasz.

 

Możesz jeszcze spróbować Megsa endurance - on jest bardzo trwały (nie wiem jak z SG bo użyłem go raz i sprzedałem, ale to było w lato).

O widzisz i za tą informacją bardzo Ci dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To dziwne, ale wygląda na to, że SR TD nadal siedzi na oponach... Co prawda przez ostatni miesiąc auto było oszczędnie jeżdżone (przejechane we wrześniu ok. 300 km, w październiku do teraz może z 50...), jednak parkuje cały czas pod chmurką, a jeździło w różnych warunkach pogodowych. Po południu wrzucę foto, jak obecnie wygląda opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Kryman, Ja strzelam dwa razy na oponę Slickiem, robię trzy kółka aplikatorem i opona czarna, a dressingu niewchłoniętego praktycznie nie ma. Jak za pierwszym razem jechałem trochę za bogato, to też taki efekt został. Po godzinie śladu po nadmiarze nie było. Teraz jak go aplikuję, to nie wycieram, bo nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kryman, tak jak napisano wcześniej - zdjęcie przedstawia efekt zbyt bogatej aplikacji. Trzy strzały na opony starczaja w zupełności. Nadmiar produktu znika z opony po jakimś czasie bez konieczności docierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.