Skocz do zawartości

Który preparat najmocniejszy do felg ?


michallus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam felge chromowana z ktorej potrzebuje zerwac chrom.

 

Czy ktos ma jakis pomysl jak to zrobic?

 

 

nie wiem jak to radzi sobie z chromem, ale lakierowi nie pozostawia szans.

Po paru sekundach lakier spada sam z samochodu :-)

Zdjęcia z opisu, są robione przeze mnie, może by ten Twoj chrom też wygoniło :-)

 

http://skleprolniczy.pl/towar.516.zmywa ... 01402.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

PITERd

misiek666 pisał przecież, że próbował Scansolem, który działa tak samo.

Powłoka lakiernicza a powłoka galwaniczna, którą jest chrom to dwie różne bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie felgi 20120430182214.jpg, problem mam taki iż używałem ost APC + jakiś shitowy produkt z marketu do felg i jakoś to poszło, ale wiadomo jak to z tanimi środkami, ( wiem wiem zaraz będzie atak, ale po prostu zostal mi z dawien dawna jeden i chciałem go dokończyć)

No i tam gdzie kończą się ramiona felg został czarny syf, czy BLUE GEL

da rade ? i szczotka typu Wheel Alloy Brush ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię ,że czyściłem szmatką jakąś zwykłą, zanim przeczytałem na forum ,że to zły pomysł, więc jak drugi raz się zabiorę za felgi to chcę mieć i pędzelki i szczotkę do felg jakąś.

A fele wyglądają tak:

20120508184222.jpg

20120508184213.jpg

20120508184229.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekrk, ... i podejdź do tego ze spokojem, na kilka razy ;) Trochę czasu zajęło uzbieranie takie syfu to i trochę trzeba poświęcić, aby go się pozbyć.

 

Sam Bilberry nie da rady, bo moim zdaniem to produkt do regularnej pielęgnacji. Prędzej BLUE GEL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

jarekrk, głupio to pisać ale felgi nie mają raczej śladów wżerów i sukces w ich doczyszczeniu zależy w dużym stopniu od funduszy które na to przeznaczysz :/

 

Potrzebujesz czegoś w stylu IronXa. Jak napisał SJake, VP Blue Gel będzie lepszy niż Billbery ale wg mnie przy tym stopniu zasyfienia sobie nie poradzi.

Potrzebny jest preparat do smoły, najtaniej i najlepiej to wg mnie Mac 124.

Felgi są też mocno zżółknięte więc kupiłbym kwas np Nielsen Aluminium Cleaner.

Do tego pędzelek i szczota która wejdzie między "szprychy".

 

Proponuję zdjąć koło do czyszczenia - będzie łatwiej :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak felgi na pewno zdejmę dużo łatwiej będzie

ok czyli najpierw ten preparat do smoły jak IRONX a potem blue gel i kozak, a szczotka którego typu lepsza jest do takich felg ?

00productgfx021e5c89414.jpg

 

00productgfxbba2611255f.jpg

 

i To po prostu napstrykać na felgi odczekać chwile i jazda ze szczotą :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

jarekrk, ironX nie jest na smołę, na smołę są wszystkie tar&glue remowery - polecam MAca 124.

 

1 zdejmujesz, myjesz szamponem ile dasz radę, płuczesz

2 kwas - oprysk, pędzelkowanie, zostawiasz na kilka minut i opryskujesz wodą

3 ironX - na te felgi kupiłbym z 0,5 litra :o opryskujesz, patrzysz jak zaczyna "krwawić" i po kilku minutach wkraczasz do akcji z pędzelkiem, po wypędzlowaniu znów zostawiasz na trochę i spłukujesz

4 przy założeniu że 3 poszła za pierwszym razem, wycierasz fele do sucha i jedziesz Mac 124 - oprysk i zostawiasz na kilka minut - później ściereszka i wycierasz smołę i asfalt, spłukujesz

5 a teraz przydałoby się zrobić fele IPĄ i nałożyć jakiś sealant np FK HT1000P

 

mówiłem, że tanio nie będzie ale efekt powinien sprawić Ci frajdę :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek do felg-pędzlowanie-płukanie-od smoły-wycieranie-(jeszcze raz środek do felg ewentualnie)-iron X,pędzlowanie-płukanie jak nie będą po tym czyste to nie wiem.Oczywiście czas na działanie chemii zostaw.

chemia jest na tyle mocna,że i pędzel będzie dobrze ogarniał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy środek Tenzi Alux da radę z takim brudem?

ostatnio koledze go poleciłem do felg jeszcze gorszych, jeden z tańszych modeli BBSa, syf taki, że na pierwszy rzut oka do piaskowania nie czyszczenia. Alux zjadł 90% pyłu hamulcowego

Potem poprawienie En-jee, który jest środkiem bardziej "all around" i dobrze czyści ze smarów itp. (ph 14 po prostu bardzo mocna piana aktywna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dscn9217p.jpg

dscn9221v.jpg

 

Tak wygląda porównanie mniej więcej, czystego tenzi aluxa przetartego pędzlem i od razu spłukanego, z czystym blue gelem, zostawionym do podziałania. Piszę mniej więcej, bo nie jest to jedna ta sama felga, a obie z przedniej osi.

Stan brudu jednak porównywalny, czas gromadzenia jakieś 5 lat.

Dla mnie biorąc pod uwagę nigdy nie ruszane felgi, wygrywa tenzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki za pomoc i zdjęcia z porównania. Ja aż tak felg brudnych nie mam a generalnie zależy mi żeby wyczyścić bardziej z frontu żeby ładnie się prezentowały. Na razie czyściłem naftą i APC Nielsena ale jeszcze by się coś przydało.

Także kupię Tenzi.

P.S. Czy ktoś orientuje się czy Tenzi Alux można kupić gdzieś w sklepie, markecie stacjonarnym bo na allegro sam środek 13pln a przesyłka 11pln...

Dięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.