Skocz do zawartości

Który preparat najmocniejszy do felg ?


michallus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sorki, że tak późno. Very cherry:

 

Felgi z zimówkami, przed założeniem opon w tamtym roku, nie były wyczyszczone, w zimie ani razu nie myte

 

Obrazek

By mielcarz at 2012-06-12

Obrazek

By mielcarz at 2012-06-12

 

Obrazek

By mielcarz at 2012-06-12

 

 

 

 

No i po:

 

Obrazek

By mielcarz at 2012-06-12

 

Obrazek

By mielcarz at 2012-06-12

 

 

Ze względu na brak czasu do czyszczenia nie bardzo się przykładałem i wszystko zrobiłem tylko tym pędzelkiem valet pro (jest za miękki do takiej roboty) przy dłuższej zabawie efekty byłyby lepsze. Jak widać pozostały najlejki po odważnikach trochę smoły i opiłki z klocków, których Verry Cherry nie ruszy!! Nie dopouszczać do wyschnięcia preparatu.

 

Wnioski: kupuję iron x na testy i szukam czegoś do tej gumy po odważnikach

 

Podziękować za sprawozdanie :good:

 

Ciekawy jestem jak ocenisz IRONA-X... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja używam VALET PRO Bilberry

 

Ale muszę kupi coś mocniejszego :|

 

bbsh.jpg

 

To efekty po potrójnym myciu ,

 

Najpierw roztwór 1:10 - który nie za wiele ruszył

 

Potem 1:3 - już lepiej, ale wraz zostały syfy

 

No i ruszyło samym koncentratem, ale nie obyło się bez pędzla i dosyc namiętnego

 

używania go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dp tej pory na zwykle felgi uzywalem apc, ale iz APC zrobil niezla jazde z rantami na moich bbs rm w polerce 0.5 rantow a ze mam na tyle nowe 3 calowe ranty trzeba bylo sie zabezpieczyc przed taka jazda na tyle wiec wybralem sporo drozszy niz rozcienczony apc ;] ale mega dobry i dajcy efekt gorejacej felgi plyn sonaxa polecam najpierw psikasz jest bezbarwny po ok 2 min robi sie czerwony a po 5 splukujemy kozak efekt i bezpieczenstwo dla rantow, pieknie wszystkie syfy sie domyly z klockow itd no kozak efekt i w koncu mam blysk lakieru na rotorach

 

4499c0dc2d2e3c5bm.jpg 6109645b91640b3fm.jpg b2e00bc8179022f4m.jpg 63a2e97285502a77m.jpg 2f5dcfe203ca8b68m.jpg

 

po wyschnieciu i wytarciem mikrofibra do sucha efekt zaskoczyl mnie niemilosiernie... zdj wyschnietej felgi nie mam bo deszcz mnie zaskoczyl ;/ niema to jak przeplukac auto a potem deszcz :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

b8672d592b0d196em.jpg

 

028540ffdf4f610cm.jpg

 

 

Nie błysnę tą wypowiedzią jednak swego czasu przy jednym z aut nie mając nic innego pod ręką użyłem... Plaka do felg "forlega" i co by nie pisać, nie psioczyć do dał radę, w kilku zakamarkach syf pozostał - tutaj IronX pozamiatałby doszczętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też sonaxa używałem i naprawdę dawał radę... jednak na ironx-a nie ma mocnych - zakupiłem teraz do swojego auta używane 20 i jedynie ironx dał radę...niestety również dał radę trawie na którą spłynął wraz z wodą.....:(i wypalił ją doszczętnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... jedynie ironx dał radę...niestety również dał radę trawie na którą spłynął wraz z wodą.....:(i wypalił ją doszczętnie:)

 

ja zawsze po myciu auta ustawiam w miejscu gdzie stało auto zraszacz i podlewam dzięki temu trawa ma się ok :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie o środek do czyszczenia felg. Wiem, że nie wszystkie nadają się do polerowanych lub lakierowanych a ja mam właśnie 2 w 1. Jaki środek polecacie? Moje felgi: http://www.bopss.pl/gfx/big/1273568266.54.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poległem przy czyszczeniu felg w aucie żony- 6 letnie BMW poprzedni właściciel nie wiedział że można czyścić również od wewnętrznej strony :/ Nalot jaki się tam osadził nie ruszyła piana, iron x w paście (masakryczny zapaszek przy aplikacji), próbowałem tar&glue bo nie wiedziałem z czym mam do czynienia i nic. Efekty bardzo mizerne. Felgi są nadal wręcz czarne od osadu. Czym to odszczurzyć, myślałem o kwasowym very cherry, albo blue gel od VP ale nie wiem czy to nie będzie za słabe. Wkurza mnie już ten temat, przeczytałem cały wątek i jestem w rozterce. Pomóżcie świeżakowi :) z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poległem przy czyszczeniu felg w aucie żony- 6 letnie BMW poprzedni właściciel nie wiedział że można czyścić również od wewnętrznej strony :/ Nalot jaki się tam osadził nie ruszyła piana, iron x w paście (masakryczny zapaszek przy aplikacji), próbowałem tar&glue bo nie wiedziałem z czym mam do czynienia i nic. Efekty bardzo mizerne. Felgi są nadal wręcz czarne od osadu. Czym to odszczurzyć, myślałem o kwasowym very cherry, albo blue gel od VP ale nie wiem czy to nie będzie za słabe. Wkurza mnie już ten temat, przeczytałem cały wątek i jestem w rozterce. Pomóżcie świeżakowi :) z góry dziękuję.

 

Ja bym spróbowałem Nielsem Aluminium Cleaner :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kwasowym very cherry,

Kwasowy very cherry :good: albo tak jak GracjanS4 napisał Aluminium Cleaner nielsena :good: . Zerknij też na stronę BEPS - mają jakiegoś kwasowego killera firmy Daerg Chimica (nie pamiętam jak się nazywa ale też daje radę). Po 2-3 rundach ww. specyfikami zapodaj coś na smołę (ale na suchutką felgę) i dopiero na sam koniec Iron X (szkoda pieniędzy, żeby szedł na pierwszy ogień). Blue Gel w porównaniu z ww. to słabeusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kwasowym very cherry,

Kwasowy very cherry :good: albo tak jak GracjanS4 napisał Aluminium Cleaner nielsena :good: . Zerknij też na stronę BEPS - mają jakiegoś kwasowego killera firmy Daerg Chimica (nie pamiętam jak się nazywa ale też daje radę). Po 2-3 rundach ww. specyfikami zapodaj coś na smołę (ale na suchutką felgę) i dopiero na sam koniec Iron X (szkoda pieniędzy, żeby szedł na pierwszy ogień). Blue Gel w porównaniu z ww. to słabeusz.

W takim razie czas na zakupy very cherry, resztę mam :)

Dzięki za konstruktywne konsultacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.