Skocz do zawartości

Który preparat najmocniejszy do felg ?


michallus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kupiłem Fosol, mam też APC Megsa, pożyczyłem od kumpla również troche IRONXa i powiem Wam że Fosol jest rewelacyjny!!! Miałem od wewnątrz tak zajechane felgi że myślałem że niczym tego nie wyczyszcze, polałem fosolem odczekałem 3minuty potem poszorowałem szczotką, spłukałem wodą i efekt był rewelacyjny zeszło 90% syfu, następnie powtorzyłem operację i syf zszedł w 100%!!! troche ponad godzine czasu i jedna felga umyta, potem na drugiej feldze użyłem APC i IRONx i powiem Wam że efekt był o wiele słabszy, także jeśli macie ostro zajechane fele nie myte przez kilka lat to nie warto wydawać kupy kasy na te niby cudowne środki do auto detailingu tylko kupić Fosol za 7zł i sprawa załatwiona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie warto wydawać kupy kasy na te niby cudowne środki do auto detailingu tylko kupić Fosol za 7zł i sprawa załatwiona

 

 

Paaaaanieeee!

Weź Pan przestań bo ktoś to weźmie do siebie i umyje fosolem chińskie repliki i dopiero będzie.

Po to są odpowiednie środki by robiły to co fosol ale bezpiecznie.

 

http://www.youtube.com/watch?v=6jMiXcJ-rvE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu napisałem że fosol jest do czyszczenia felg rewelacyjnym środkiem, bardziej skuteczny i tańszy od tych markowych produktów i bądzmy poważni bez przesady nie jest to środek który mógłby uszkodzić felgi, przecież felgi w czasie eksploatacji często narażone są na gorsze substancje sól itp. pozatym nie wpadajmy w paranoje felgi to nie tapicerka żeby miało się coś odbarwić. Także jeśli ktoś ma ochotę niech kupi środek specjalnie przeznaczony do felg za 30zł czy drożej, a jak ktoś chce mieć dobrze i tanio to polecam fosol i po temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało rozcieńczonym Aluxem m-pakietowe felgi z ori lakierem, więc w baje o czystym fosolu nigdy nie uwierzę. Tym bardziej w rękach kto usłyszał o detailingu i chce zrobić cuda. 1/100 się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co moge zrobic z bardzo ale to bardzo silnym osadem z klockow hamulcowych ?. Ktos chyba nie czyscil ich przez 20 lat (takie kupiłem juz) i chciałbym je doprowadzic do ladu.

Zadna chemia nie pomaga, nawet gdy probowalem lekko zeskrobac czyms ostrym to ciezko sie skrobalo.

Co moze mnie uratowac ?:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce za kupić płyn do mycia felg do tej pory używałem Bilberry Wheel Cleaner i jestem zadowolony ale zastanawiałem się nad zmianą i wypróbowaniem Blue Gel Wheel Cleaner.

Warto zmienić czy pozostać przy obecnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są totalnie różne środki i dlatego powinieneś mieć oba :P

 

Blue jest do odszczurzania po sezonie, m.in od wewnątrz, a Bilberry do, że tak powiem, codziennej pielęgnacji gdzie oczy dosięgną i zasięg pędzelka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh damn!

Czytając opinie natknąłem się na opisy że iron-x śmierdzi jak skunks i lepiej go nie otwierać w domu.

Przyszła paczka, rozpakowywuję, otwieram Iron-X'a i myślę 'eee, pewnie aż tak źle nie śmierdzi' - i tu popełniłem duży błąd, nie odkręciłem go jeszcze całego, a odór rozniósł się po całym pokoju. Aktualnie wietrzę pokój i po 10 minutach dalej go czuję... To był zły pomysł otwierać go w domu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi to fakt , ale nie jedne szczury już mi doczyścił :-] , fosol używam na co dzień i potwierdzam fakt , że w rękach niedoświadczonego zawodnika potrafi zrobić MEGA zniszczenia Panie zip48 , a przy felgach to jest ostateczna ostateczność i to rozcieńczona w odpowiednich proporcjach

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja napiszę może krytyki - może niesłusznie ale to jest moja opinia

 

użyłem Blue Gel Wheel Cleaner w rozcieńczeniu tak jak na opakowaniu 1:5 i powiem że tak sobie radzi z naprawdę ciężkim zabrudzeniem felg od środka

 

ale tak jak powiedziałem rozcieńczony i felgi spryskane atomizerem - po którymś z kolei pędzelkowaniu i przy pomocy myjki felgi zrobiły się czyste ale nie idealnie czyste

 

jeszcze jedne mam felgi do czyszczenia zobaczymy jak sobie poradzi koncentrat

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruby_RS, dobrze prawisz ;)Stężonego Blue gel'a używam do odszczurzania felg nigdy nie mytych w środku i zawsze sie super sprawuje i duża większość syfu schodzi bez problemu po pierwszym razie,a drugi już na takie dolizanie tam gdzie nie "przejechało" mi się pędzlem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.