Skocz do zawartości

Który preparat najmocniejszy do felg ?


michallus

Rekomendowane odpowiedzi

Adamos widzę tylko jedno rozwiązanie: tenzi alux.
???

Nie tędy droga.Alux to środek silnie kwasowy. Nadaje sie do odszczurzania mocno zapuszczonych felg.

Do nowych felg i ich częstej pielegnacji polecam Valet Pro Billbery safe wheel cleaner.

zakonserwował je
Aby uzyskać ten efekt to po oczyszczeniu należy felgi zabezpieczyć woskiem dedykowanym lub nawet woskiem do nadwozia.

 

 

Czego można użyć do mycia felg by nie uszkodzić polerowanych rantów?
Gdzieś był temat... poszukaj. Tak na szybko to kojarzy mi się ze Iron X (deironizer) nie rusza polerki. Billbery do mycia okresowego tez będzie dobre. Odradzam środki kwasowe jak i silne środki alkaliczne typu piana aktywna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Juz probowalem Scansol'em.

 

Problem w tym, ze to NIE jest lakier tylko prawdziwy chrom.

Tak gruby, ze mozna z niego puszki robic ;)

 

Jak na razie to zadna chemia nie daje mu rady.

 

Powstal pomysl odparzenia tego moze, zeby latwiej mechanicznie oddzielic chrom od aluminium.

Ew. wchodza w gre zabiegi u ludzi zwiazanych z galwanizacja, troche kosztuja.

 

Pytam bo moze jakims cudem ktos zajmowal sie czyms takim kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psemo, dzieki. Tak sadzilem... chrom z jednej felgi zerwalem recznie, tzn. szpachelka.

 

Najlepsze jest to, ze ten chrom zerwany z tych felg mozna jeszcze sprzedac;)

 

Marco, byla proba piaskowania 1 sztuki. Bez efektu. Felga zostala tylko zmatowiona.

 

To oryginalne felgi Mercedesa, prawdziwa niemiecka solidnosc :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Kilka dni temu kupiłem felgi do swojego samochodu. Nie są co prawda nowe, ale ich stan jest dobry, praktycznie nie mają odprysków (naliczyłem aż 2 ledwo widoczne ), zarysowań czy też otarć. Jedynym mankamentem jest odcień dwóch felg, są lekko zżółknięte w porównaniu z dwoma pozostałymi. Prawdopodobnie poprzedni właściciel nie dbał o nie prawidłowo :/ Próbowałem przetrzeć felgi delikatnie pastą lekkościerną oraz wypryskałem na nie cały preparat do czyszczenia felg firmy Moje Auto. Sama pasta nie przyniosła większych efektów, preparat z resztą też.

 

Zdjęcia:

http://imageshack.us/g/844/img20120428195934w.jpg/

 

Zastanawiałem się nad zakupem IronX-a, licząc na to że poradzi sobie z tym osadem, ale znajomy odradził mi go twierdząc że środek nie da rady i jedyne wyjście to fosol. Jak sądzicie czy jakiś inny preparat poza fosol-em ma szanse "wybielić" zżółknięcie? :o

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kantadio, Kup coś sprawdzonego do felg z kwasowym pH a nie moje auto.

 

Moje auto to nic innego jak kwas fluorowodorowy lub cos podobnego...

 

Jestes pewien ze felgi nie byly malowane? Polecam do wgladu maly test jednego z uzytkownikow:

 

http://carok.pl/?action=podstrona&id=8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.