Skocz do zawartości

Który preparat najmocniejszy do felg ?


michallus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

wywnioskowałem, że na silne zabrudzenia i ogólnie na "konkretne" czyszczenie mocniej przybrudzonych kół zdecydowanie iron x nie ma sobie równych, czy jest jakiś produkt o zbliżonym działaniu w niższej cenie?

 

carplan wonder wheels przetestowałem, ok ale jeszcze nie to co chciałbym ;)

czy jest sens próbować z tenzi alux?

 

nie wspominam o autolandzie, którego skuteczność mogę porównać do szamponu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iron x
sluzy do dekontaminacji czyli nie jest środkiem stricte czyszczącym. Nie usuwa smoły, smarów ,do usuwania typowego brudu tez nie jest przeznaczony. Aby dokładnie wyczyścić mocno zaniedbane felgi sa potrzebne 4 rzeczy: środek do umycia felg typu Valet Pro blue gel lub Tenzi EnJee ,tar remover, środek typu iron'x i na koniec glinka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dokładnie wyczyścić mocno zaniedbane felgi sa potrzebne 4 rzeczy: środek do umycia felg typu Valet Pro blue gel lub Tenzi EnJee ,tar remover, środek typu iron'x i na koniec Glinka.

 

No właśnie, Marek, a jak moje 2 felgi nie chcą zupełnie się umyć. Próbowałem zarówno blue gel-em jak i APC 1:1 i .. ciężko domyć.

 

Jeszcze teraz leżą w wannie i się "moczą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iron x
sluzy do dekontaminacji czyli nie jest środkiem stricte czyszczącym. Nie usuwa smoły, smarów ,do usuwania typowego brudu tez nie jest przeznaczony. Aby dokładnie wyczyścić mocno zaniedbane felgi sa potrzebne 4 rzeczy: środek do umycia felg typu Valet Pro blue gel lub Tenzi EnJee ,tar remover, środek typu iron'x i na koniec Glinka.

 

na smołę środek jest, na brud w ogólnym tego słowa znaczeniu też apc i autoland, bardzo brudne nie są felgi więc zastanawiam się czy jest sens je męczyć niepotrzebnie kwasem, ostatnie czyszczenie felg przeprowadziłem bez niego i 97% zanieczyszczeń zniknęło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, jeżeli to co pozostało to nie są wżery to ruszy to deironizer.

W moich felgach tez mam coś podobnego z tym ze plamki są trochę mniejsze i są to wżery.

 

Edyta: po dzisiejszych testach,nie środka a narzędzia :)

Do mycia Muc off wheel Cleaner + IronX

 

Od wewnętrznej strony w ramionach sporo nagaru którego nie ruszył środek do mycia i sztywny pędzel. Iron poradził sobie idealnie.

 

10012012212.jpg

10012012213.jpg

10012012214.jpg

10012012215.jpg

10012012216.jpg

10012012217.jpg

 

Aha ,felgi po sezonie z przedniej osi. Myte wewnątrz z zewnatrz- przez ramiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek i wynika z tego że aby wymyć mocno zabrudzone fele (moje 6 lat nie myte od środka) to najlepiej użyć albo fosolu albo domestosa różowego, żółtego, lub Fosolu może też pomoć WD40, ze środków które trzeba zamawiać on-line to IRONX albo Tenzi Alux, jutro kupie domestos i fosol i zobaczę jak będzie się czyściło jakie będą efekty, mam też pytanie fosol czy domestos to po jakim czasie usuwaliście z felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.