Skocz do zawartości

Który preparat najmocniejszy do felg ?


michallus

Rekomendowane odpowiedzi

A mam jeszcze pytanie czy ten fosol poradził by sobie z doczyszczeniem takiej felgi? jest ona wstępnie umyta za pomocą Atacku. Chodziło by mi głownie o usunięciu kleju po ciężarkach oraz tych kropek (chyba asfalt?). Próbowałem je usunąć za pomocą nafty oświetleniowej ale nic a nic nie zeszły. Spróbuje jeszcze może za pomocą nitro.

 

img1026m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Klej po odważnikach usuń śrubokrętem(wulkanizatorzy mają często na sprzedaż takie z plastikowymi zakończeniami, żeby nie porysować felgi)albo zwykłym śrubokrętem, którego końcówkę możesz przełożyć kawałkiem materiału, jeżeli obawiasz się, że możesz porysować felgę. Kropki asfaltu i inne świństwa usuniesz WD40(psikam na jednorazową gąbkę do naczyć i w zależności od zabrudzenia felgi używam strony bardziej lub mniej chropowatej(z wyczuciem, żeby nie przesadzić). Mega niedogodnością jest to, że WD 40 jest bardzo tłuste i nieprzyjemnie się tym pracuje ale jest skuteczne. W taki sposób w zeszłym tygodniu doczyściłem kilka kropek asfaltu na swoich felgach. To czego nie dostrzegłem wyczyścił CQartz IronX :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się podłączę pod temat.

 

Jakiś czas temu czyściłem swoje felgi, złapałem na rancie kawałek asfaltu szerokości paczki po zapałkach, na wysokość około 1mm.

Nie chciało to zejść niczym, nawet szpachelką plastikową próbowałem usunąć i nic.

 

W moje ręce wpadł Decabit. Psiknięte na smołę, odczekane z minute, i pięknie spłyneło z rantu, po asfalcie ślad nie został.

 

Wewnątrz felg czyściłem miejscowo Decabitem, wykończenie CarPlan Wonder Wheels czyściłem. Pięknie poschodziło. Po oczyszczeniu glinka. Efekt był bardzo łady.

 

Tylko że to było na lakierowanych felgach. Teraz kupiłem felgi z polerowanym rantem i wiem że carplan nie nadaje się na polerowane aluminium.

Po rozmowie z Julkiem podpowiedział bym spróbował R222 do felg. Może na dniach przetestuje.

 

Natomiast czy decabit można stosować do polerowanego aluminium to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mnie całkowicie zaskoczył carplan wonder wheels, usunął 9 letni zapieczony brud z wnętrza felg, 3 podejscia szczotką taką od mycia garnków, bo każda inna była zbyt delikatna do tej warstwy wrośniętego brudu. Felga wygląda jak nowa. Atack do felg i inne marketowe cuda nawet nie napoczynały, glinka też nic nie zbierała, powierzchnia była strasznie szorstka.

Przed myciem, brud na wewnętrznej stronie i w zakamarkach ramion

2168371f9451f07cmed.jpg

Po umyciu dokładnie APC Megsa 1:4, widać czarny osad

6409cb84ca572174med.jpg

Tutaj pierwsze podejście z pędzelkiem dołączonym do zestawu, lipnie szło więc zmieniłem na wyżej wymienioną szczotę, widać że cosik zaczęło domywać

ebb67e16c37c74a6med.jpg

tutaj już 2 podejście, wygląda nieźle :-]

c68a7000927d07f5med.jpg

tutaj już po trzecim, cały czarny syf został zmyty, kropki które zostały to smoła, która będzie usunięta środkiem do tego przeznaczonym, lub uszkodzenia powierzchni

f147a29be8848fc9med.jpg

Każde podejście zajęło około 10minut ostrego szczotkowania. Preparat nie podrażnił specjalnie skóry na rękach mimo że nie pracowałem w rękawiczkach i cała ręka była zapryskana pianą. Jak widać felga wygląda jak nowa. Ojciec który zszedł na dół i zobaczył koło po wyschnięciu spytał "ooo po co kupiłeś mi nowe?" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś przeprowadziłem sobie teścik VP bilberry vs VP blue wheel gel obydwa rozćieńczone 1:5, felgi które myłem miały nalatane kilka tys km od poprzedniego mycia więc i nalot brudu był spory, testowałem na obu przednich kołach, i obydwa środki są niemal że tak samo dobre chociaż blue gel jest tańszy i wypadł wg mnie minimalnie lepiej. Jednak bilberry to perfum przy blue gel który ma niezbyt miły zapach. Tak więc jak komuś nie zależy na nucie zapachowej to nie ma sensu przepłacać.

 

Blue wheel gel ma jeszcze tą zalete że nierozcieńczony ma konsystencje żelu i fajnie się go rozprowadza np pędzelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

6 letni brud nie został prawie ruszony przez Attacka- ciemno się zrobiło wiec pewnie w weeked powalczę jeszcze raz.

 

Zacząłem aktywna pianą + troche szamponu 1/3 z wodą oczywiście.

APC 1/4 nie ruszył brudu potem wrzuciłem wspomniany Attak :/

 

Teraz przygotuje się lepiej i zakupię Sonax żel - który działa podobnie jak Iron x -

 

podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki skuszę się chyba.

 

jedno co mnie wkurza to fakt że muszę zamawiać produkty przez sieć zamiast podjechać do sklepu, zakupić i zawieźć do garażu.

Ale i tak muszę kupić aktywną pianę VP więc już warto poczekać.

sry za OT :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenziego szukaj w sklepach z zaopatrzeniem gastronomii. Ja tak kupiłem :) Dziś walczyłem z rotorami do felg. Na nich ok 10-20 letni brud :roll: Tylko zamiast zrobić mieszankę 1:2 wlałem 200ml do 1l atomizera :wallbash: Było wcześnie rano dlatego tak wyszło :song:

Zeszło tego trochę ale jutro rano zrobię tak jak trzeba i sprawdzę jeszcze raz. W każdym razie wodą z małym ciśnieniem zmywa się zdecydowanie lepiej jak APC megsa 1:4. Foto brak bo i tak rodzina dziwnie na mnie patrzy nie wspominając o sąsiadach :song:

Jak dojdzie ironX to mam kilku 20 letnich pacjentów do testów :D

Będzie relacja :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.