Skocz do zawartości

Który preparat najmocniejszy do felg ?


michallus

Rekomendowane odpowiedzi

apropo jeszcze moich wcześniejszych pytań, a samo APC się nie przydaję do felg ?

 

przydaje, ale wszystko zależy od stopnia zabrudzenia feli. APC możesz umyć np oponę przed dressingiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

apropo jeszcze moich wcześniejszych pytań, a samo APC się nie przydaję do felg ?

 

U mnie się przydaję do ogólnego cotygodniowego czyszczenia felg przy myciu autka.

Spryskuję 1:5, spłukuję i są czyste. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam a jak nie znajdę to zamówię. Jak nakładacie Tenzi Alux. Rozcieńczacie z wodą 1:3 tak jak sugeruje producent czy można spryskać bezpośrednio ze spryskiwacza, w którym jest sprzedawany ewentualnie pędzelkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od rozcieńczonego. Nierozcieńczony może błyskawicznie zmatowić felgi. Lepiej kilka razy rozcieńczonym niż raz czystym.

 

Ja miałem felgi nie myte od 15 lat i jechałem od 1:4, przez 1:2 aż do nierozcieńczonego, oczywiście za każdym razem pędzelkując i szczotkując twardą szczotką. Nierozcieńczony aż słychać jak się wżera (coś jak Kret do rur).

 

Zobacz na Allegro, z tego co widzę masz sprzedawcę niedaleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio używałem koncentratu Stajrnagloss. Rozcieńczyłem tak jak trzeba, felgi były średnio zabrudzone po tygodniu jazdy. Spłukalem koła karcherem, i psiknąłem starnaglossem. Ku mojemu zdziwieniu po wypedzelkowaniu, odczekaniu 3 minut i spłukaniu - 80 % brudu zostało. Zrobiłem minimalnie mocniejszy roztwór - to samo. Musiałem uzyć gąbki dopiero wtedy brud zszedł, aczkolwiek nie po to kupiłem środek do felg żeby je pucować gąbką. Praktycznie środek nie dał nic, wogóle jak dla mnie nie rozkłada on brudu, nie wiem czy coś z nim jest nie tak, albo ja coś źle robie, w co wątpie, bo umyć felgi to nie jest jakaś filozofia. Co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie czy preparaty do czyszczenia felg będą odpowiednie do wyczyszczenia smaru & zabrudzeń z zawiasów drzwi? Od dłuższego czasu zabieram się za ich wyczyszczenie, ale woda z płynem jak wiadomo nie da rady. Potrzebuje czegoś silnego, a jednocześnie bezpiecznego dla lakieru, uszczelek i plastików.

 

p1130402r.jpg

 

p1130400b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej Degreaser czy Tar & Glue Remover? Zna ktoś ten preparat? Sprzedawca jest z Katowic, także mógłbym osobiście odebrać, ale nie chce kupić czegoś na darmo USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE 17. PUNKTU REGULAMINU

 

Preparaty typu IronX czy Tenzi Alux nie nadają się do tego typu zabrudzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie zagwarantuje czy jedno albo drugie na 100% to usunie patrząc jedynie po zdjęciach. Ja jestem za stosowaniem dedykowanych do zabrudzeń produktów więc wybrał bym degreaser jako stworzony do usuwania smarów i innych olejo podobnych. Z drugiej strony tar&glue remover to jest coś co chyba każdy i tak powinien mieć w swoim arsenale.

 

A tak BTW to temat o felgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni forumowicze,

 

Kolega kilka dni temu kupił do swojej subaryny śliczne złote ATS-y, dokładnie te :arrow:

http://moto.allegro.pl/felgi-ats-dtm-17 ... 35450.html

 

Niestety jego radość została przyćmiona faktem, iż nie może ich wyczyścić :(

Felgi te byłu uzywane przez poprzedniego właściciela do tzw upalania i są całe w kilkuwarstwowym pytle z klocków hamulcowych. Z tego co mi dzisiaj meldował ten brud to jest aż wrośniety w lakiet bezbarwny tych felg i schodzi to jedynie wtedy kiedy zdrapuje to plastikową szpachelka ale to niszczy lakier felg. On jest juz zrospaczony i chce te felgi oddac do renowacji :/

 

Ale ja jeszcze wole spytać was profesjonalistów o rade.

Czym jeszcze można spróbować ew jaki zestaw kosmetyków polecacie ta taki wzarty brud :oops:

 

Bardzo prosze o wasze sugestie i rady ;)

 

Pozdrawiam

 

OWOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorki, że tak późno. Very cherry:

 

Felgi z zimówkami, przed założeniem opon w tamtym roku, nie były wyczyszczone, w zimie ani razu nie myte

 

03062012524.jpg

By mielcarz at 2012-06-12

03062012523.jpg

By mielcarz at 2012-06-12

 

03062012525.jpg

By mielcarz at 2012-06-12

 

 

 

 

No i po:

 

03062012527.jpg

By mielcarz at 2012-06-12

 

03062012526.jpg

By mielcarz at 2012-06-12

 

 

Ze względu na brak czasu do czyszczenia nie bardzo się przykładałem i wszystko zrobiłem tylko tym pędzelkiem valet pro (jest za miękki do takiej roboty) przy dłuższej zabawie efekty byłyby lepsze. Jak widać pozostały najlejki po odważnikach trochę smoły i opiłki z klocków, których Verry Cherry nie ruszy!! Nie dopouszczać do wyschnięcia preparatu.

 

Wnioski: kupuję iron x na testy i szukam czegoś do tej gumy po odważnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.