Skocz do zawartości

Który preparat najmocniejszy do felg ?


michallus

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie absolutnym faworytem jest Wheel Brighten'er z Meg'sa. Obiektem testowym były felgi w moim VW - po zrobieniu 2000km w tygodniu robiły się grafitowe. :) A WB - bez szorowania - usuwał przynajmniej 95% tego syfu. Żaden inny produkt, którego używałem (w tym Attack) nie był tak dobry jak WB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

to ja mam jeszcze pytanie na temat specyfikow nielsena do felg, poniewaz zasadniczo wystepuja dwa Aluminium Cleaner kwasowy oraz bezkwasowy. Teraz pytanie czy ktos uzywal jednego i drugiego i moze porownac ich dzialania? zakladam ze kwasowy bedzie silniejszy ale pytanie na ile jest on silniejszy od tego bezkasowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam TENZI En-Jee bardzo silny i bezpieczny, polecam

Ja również polecam , rozpuszcza wszystkie naloty w bardzo szybkim czasie i jest dość wydajny , kupiłem bańkę 5l jakieś dwa lata temu i mam jeszcze połowę mimo częstego używania :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
czym wyczyścić wżarty w felge juz osad z klocków itd? jest jakis preparat który to ogarnie?

 

IronX drogi, na początek spróbuj Tenzi Alux na kwasie fluorowodorowym, ok 10 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A z takimi wżerami Tenzi Alux sobie poradzi?

 

Jak juz przetestujesz to daj znac, bo mam podobne od audicy z 93r i prawie ze na 100% nie byly ani razu czyszczone od wewnatrz (kupione od czlowieka, ktory twierdzil ze kupil je razem z samochodem w 93r i ani razu nie czyscil wewnatrz) ale komplet oddal za bezcen (200zl komplet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że tenzi ej-jee nie dało rady u mnie a sytuacja podobna jak na Twoich felgach - przynajmniej 10letni brud. Ale poradzono mi, żeby spróbować fosolem i powiem szczerze, że faktycznie zadziałał całkiem fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z takimi wżerami Tenzi Alux sobie poradzi?

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Felgi w środku nie czyszczone chyba od nowości (98') :wallbash:

z takimi wżerami poradzi sobie http://royal.info.pl/product_info.php?products_id=60

nawet w dużym rozcieńczeniu.

Mocny kwas, który o dziwo nie wypalił mi skóry na dłoniach pomimo szorowania bez zabezpieczenia w postaci rekawic ochronnych :kox: moim zimowym felgom też nic nie było po tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja opinia jest podobna tzn mam felgi które pewnie nie były czyszczone już z 10 lat i ostatnio próbowałem już wszystkiego nawet Degreaser meguiars'a 1:4 za dużo nie zdziałał dopiero fosol ruszył ten syf kilkanaście minut roboty i felgi jak nowe i tak jak pisał BiLu, też stosowałem bez rękawic i nic mi nie jest a i same felgi maja się świetnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.