Skocz do zawartości

ADBL APC - Pytania i Odpowiedzi


Chemik ADBL

Rekomendowane odpowiedzi

mycie silnika- 1:2-1:4. Plan jest taki zeby spłukiwać APC zraszaczem z wodą. Pytanie- czy jesli pozostanie jakas ilośc apc w komorze ( weże, przewody e.w lakierowane powierzchnie itp) nie narobi bałaganu ? Sporo elektroniki pod maska i musze to zrobić z użyciem jak najmniejszej ilości wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 2 dniowej sesji z apc ( do komory sie jeszcze nie dossalem) ale stwierdzam ze ten zapach to jakas masakra. Czysci dobrze ale po 2 dniach odszczurzania na sama mysl o kolejnym uzyciu apc mnie skreca. :(

 

Edit

Eee powinno scalic posty, nie wiem czemu dodalo jeden pod drugim... nie zaznaczylem opcji "nie dolaczaj(...)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]niron[/ref], nie zapominaj o APC Pro, którego zapach jest znacznie bardziej przystępny (cytrusowy). Ponadto przy myciu silnika wersja Pro sprawdzi się znacznie lepiej.

 

Powiadasz że pro lepiej pachnie? Ten niby tez jest jakiś cytrusowo-chemiczny czy coś brrr straszny zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
5 minut temu, psemo napisał:

Pytanie regularnie wałkowane.
Możesz rozcieńczać, jaką chcesz.

Jestem nowy, a po przeczytaniu tego całego wątku nie natknąłem się na taką informację.

Dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 minut temu, dziordz napisał:

Jestem nowy, a po przeczytaniu tego całego wątku nie natknąłem się na taką informację.

Dzięki za odpowiedz.

To cos zle szukales bo na pierwszej stronie pisze 

 

"Rozcieńczenia jakie zalecamy są raczej "standardowe" dla skoncentrowanych APC czyli od 1:4 dla ciężkich zabrudzeń do 1:80.

Tak jak to wygląda w przypadku prawie każdego apc roztwory 1:80 będą efektywne w przypadku lekkich i nowych zabrudzeń."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BiałyGTi napisał:

To cos zle szukales bo na pierwszej stronie pisze 

 

"Rozcieńczenia jakie zalecamy są raczej "standardowe" dla skoncentrowanych APC czyli od 1:4 dla ciężkich zabrudzeń do 1:80.

Tak jak to wygląda w przypadku prawie każdego apc roztwory 1:80 będą efektywne w przypadku lekkich i nowych zabrudzeń."

No i gdzie w tym cytacie masz napisane jaką wodę używać do rozcieńczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@QualityTM Do pedałów nie ma sensu tak wysokie stężenie (chyba, że nie o takie pedały chodzi :huh: ). U mnie spokojnie starcza 35ml na ok 400ml wody, czyli stężenie 1:10-11 będzie spokojnie wystarczające, choć podejrzewam, że i 1:15 da radę. Do opon jako pewne wstępne czyszczenie może być i 1:4, ale nic nie wyczyści tak jak dedykowany płyn do czyszczenia opon.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, skoras5 napisał:

Czy do listw chromowanych też używacie APC? Chodzi mi o te listwy koło szyb. Podczas psikania plastików i gum zawsze trochę poleci na chromowane listwy, nie wiem czy im to zaszkodzi.

Napewno nie zaszkodzi APC można właściwie wszystko czyścić,oczywiście wycierac potem 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jak myślicie, czemu ADBL APC w koncentracie ma pH między 11-12, a w rozcieczeniu 1:5 oraz 1:10 nadal ma 11-12(w sensie taki sam kolor odczynu) może ktoś wie? 

@Chemik ADBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ktm950 napisał:

@Bielutomek bo skala ph jest skalą logarytmiczną? ;)

Korzystając z linku poniżej możesz sobie policzyć ph rozcieńczonego roztworu:

https://rechneronline.de/chemie-rechner/ph-dilution.php

Ale nie rozumiem, co ma logarytm tutaj do rzeczy? Red devil z sg, koncentrat ma 12-13 a z roztworami, 11 przy 1:5 oraz 10 przy 1:10. Dlatego moje pytanie. Gul javel natomiast przy koncentracie 14, w 1:5 robi się 14 nadal, natomiast przy 1:10 spada na 12. Wiec jednak są zdatne na rozcieczanie, i pH ulega "degradacji". A apc adblu, stoi w miejscu. Teraz z ciekawości zrobiłem 1:20 i 1:40, tylko w 1:40 pH zlecialo 10 :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.