Skocz do zawartości

ADBL APC - Pytania i Odpowiedzi


Chemik ADBL

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
  • 1 rok później...
W dniu 1.12.2016 o 17:10, niron napisał(a):

mycie silnika- 1:2-1:4. Plan jest taki zeby spłukiwać APC zraszaczem z wodą. Pytanie- czy jesli pozostanie jakas ilośc apc w komorze ( weże, przewody e.w lakierowane powierzchnie itp) nie narobi bałaganu ? Sporo elektroniki pod maska i musze to zrobić z użyciem jak najmniejszej ilości wody

Cześć, mam taką samą zagwozdkę. To APC posiada wodorotlenek sodu, więc pytanie czy tam gdzie nie zostanie dokładnie wypłukane nie spowoduje korozji. Powierzchownie oczywiście wszystko spłynie ale na pewno gdzieś tam zostanie niżej. Czy przedstawiciel ADBL mógłby się wypowiedzieć?

@Griszman @ADBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ADBL napisał(a):

@Griszman Nasze APC zawiera wodorotlenek sodu w ilości kilku setnych procenta, czyli to zbyt mała ilość, żeby miał spowodować korozję. 🙂

Dziękuję, a czy jakieś inne składniki mogą narobić bałaganu jeżeli spłyną i zostaną do wyschnięcia gdzieś pod maską? Umyłem plastiki w okół silnika stężeniem 1:4, szybko spłukałem niewielką ilością wody z opryskiwacza, potem powierzchownie wytarłem do sucha mikrofibrą, ale wiadomo że to co poleciało w dół z wodą już tam zostało do wyparowania. Mogę spać spokojnie czy raczej nie zalecacie takiego czyszczenia? 🙂 Pytam ponieważ już jest brudno i zapowiada się powtórka.

@Griszman @ADBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Griszman jeśli czyściłeś pod maską to po zakończeniu wydmuchaj sprężonym powietrzem lub odpal samochód na kilka minut. Wtedy większość wody usuniesz. Zawsze są zakamarki gdzie coś zostanie wody.  Z drugiej strony komora silnika nie jest tak hermetyczna  żeby Ci się film drogowy do niej nie dostał. Patrząc na aktualną pogodę to syf  drogi Ci dłużej zalega w komorze niż ta woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keza samej wody się nie boję, bardziej chodzi o zalegającą wodę połączoną z APC.

Edit:
Kontynuując temat właściwości korozyjnych APC od ADBL. Zgodnie z najnowszą kartą produktu zawiera on Metakrzemian sodu pięciowodny klasyfikowany jako "Met. Corr. 1: H290". Wnioskuję więc, że to APC słabo się nadaje do mycia komory silnika, ponieważ niedokładnie wypłukane może jednak spowodować korozję metali, których jak wiemy tam akurat nie brakuje. Jest to szczególnie istotne akurat w przypadku mycia komory silnika, ponieważ z wiadomych względów nie wszyscy chcą późniejsze mycie płukać dużą ilością wody.

Zrobiłem mały test kilka dni temu, zamoczyłem metalową śrubkę w koncentracie na kilka godzin. Metal od razu po wyjęciu był wyraźnie przyciemniony w stosunku do niezamoczonej części. Do tej pory nie widzę jednak oznak typowej korozji w kolorze brązowym.

Jako, że nie jestem chemikiem, być może @ADBL mógłby się odnieść do tej kwestii żeby rozwiać moje wątpliwości na dobre? 🙂 Zakładam, że byłaby to cenna informacja również dla innych.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Chciałem się zapytać czy można używać go do czyszczenia wnętrza auta?

Kokpit, fotele skórzane, progi, gumowe wkładki, inne plastiki.

Jeżeli tak to prosiłbym o informacje zwrotna o stężeniach i sposobu użycia 🍻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LOAD napisał(a):

Chciałem się zapytać czy można używać go do czyszczenia wnętrza auta?

1 strona i już na początku większość komentarzy zawiera odpowiedzi dotyczące tego gdzie można używać i spis rozcieńczenia..

A im dalsze przewijanie tym więcej informacji.

Cytat

To skoncentrowany, uniwersalny produkt do czyszczenia wszystkich powierzchni WEWNĄTRZ i na zewnątrz auta. Bezpieczny dla czyszczonych powierzchni.

Rozcieńczenia jakie zalecamy są raczej "standardowe" dla skoncentrowanych APC czyli od 1:4 dla ciężkich zabrudzeń do 1:80.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.