Skocz do zawartości

ADBL APC - Pytania i Odpowiedzi


Chemik ADBL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

W związku z poznaniem dostaw wszystkich półproduktów wiemy, że wszystkie produkty wprowadzone na rynek w I etapie będą dostępne ok.15 kwietnia.

 

Dla każdego z nich będzie założony oddzielny temat żeby każdy z użytkowników mógł lepiej poznać produkt, zadać pytanie lub podzielić się spostrzeżeniami.

 

Jako pierwszy do prezentacji idzie nasze APC.

To skoncentrowany, uniwersalny produkt do czyszczenia wszystkich powierzchni wewnątrz i na zewnątrz auta. Bezpieczny dla czyszczonych powierzchni.

Rozcieńczenia jakie zalecamy są raczej "standardowe" dla skoncentrowanych APC czyli od 1:4 dla ciężkich zabrudzeń do 1:80.

Tak jak to wygląda w przypadku prawie każdego apc roztwory 1:80 będą efektywne w przypadku lekkich i nowych zabrudzeń.

 

Produkt będzie dostępny w pojemnościach:

0,5L - 18,99zł

1L - 24,99zł

5L - 54,99zł

 

Dlaczego ten produkt powstał?

Zastanawiałem się przez dłuższy czas dlaczego w stanach np. apc X kosztuje w przeliczeniu na pln ok.50-55zł, a w EU te ceny są często 2x większe.

Z racji odległości między Stanami a Europą te ceny muszą być większe ze względu na transport i opłaty celne, a dodatkową minusem jest brak podatku Vat w USA.

Moim głównymi założeniami podczas komponowania tego APC było obniżenie ceny końcowej do poziomu cen popularnych apc za oceanem zachowując skuteczność na tym samym poziomie.

Po tygodniu badania, sprawdzania i testowania doszedłem do wniosku, że skuteczność popularnych apc jest jak najbardziej do uzyskania ale nie mieszczę się w cenie.

Po kilku tygodniach udało mi się ściągnąć próbkę składnika, który po parametrach pasował mi do receptury. Intuicja mnie nie zawiodła i dzięki temu ADBL APC możemy zaoferować Wam za 55zł ale za 5l, a nie jak początkowo zakładałem za galon :)

 

69hTRMcl.jpg

 

Z chęcią odpowiem na Wasze pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Skuteczność - przed zatwierdzeniem składu testowało go kilku "ludzi z branży", dali zielone światło po własnych testach. Jak usłyszeli planowaną cenę - od razu chcieli kupić :-]

 

Zapach - owocowo-chemiczny ;) .

Kolor - jaskrawożółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Czy to APC można bardziej porównać do Nielsena czy np. Red Devila ?

 

Nie do końca wiem jak się odnieść do pytania. RD jest przedstawiany przez producenta jako degreaser a nie APC. Jego pH oscyluje pewnie w okolicach 14, nasze APC ma pH +/- 12,5.

Recepturowo ADBL jest bliżej Cyclona, ale też jest kilka istotnych różnic.

Nie oczekujcie proszę żebym porównywał skuteczność naszych produktów do produktów innych producentów i pisał, że ADBL APC jest lepsze od produktu X lub Y. To powinien każdy zainteresowany sprawdzić sam lub poczekać na opinie osób, które to sprawdziły.

Wychodzę z założenia, że dobry produkt obroni się sam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekujcie proszę żebym porównywał skuteczność naszych produktów do produktów innych producentów i pisał, że ADBL APC jest lepsze od produktu X lub Y. To powinien każdy zainteresowany sprawdzić sam lub poczekać na opinie osób, które to sprawdziły.

Wychodzę z założenia, że dobry produkt obroni się sam ;)

 

:good::good::good: - Bardzo fajne podejście do tematu! Bez zbędnych "ochów" i "achów" ;)

Natomiast jeżeli chodzi o sam produkt to też jestem bardzo ciekaw jego działania.

Tak zapytam z ciekawości czy 5 litrowa wersja również trafi do sprzedaży w tym "klimacie" (czarne opakowanie), czy w tym przypadku będzie już zwykły półprzeźroczysty kanister?

Jeżeli mógłbym coś jeszcze zasugerować to czy nie myśleliście o tym aby produkt nawiązywał do opakowania i zamiast jaskrawożółtego był jaskrawozielony i np. o zapachu zielonego jabłka? :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Opakowaniami nie "zarządzam" ale na razie będą półprzeźroczyste z dwiema czarnymi etykietami po obu stronach.

 

Odnośnie zapachu i koloru można tak zrobić w przyszłości jeżeli będą tego typu prośby zgłaszane, chociaż podejrzewam, że ile osób tyle opinii i pomysłów ;) Przy planowaniu APC w ogóle miało nie być zapachu ale po rozmowie z kilkoma osobami przyjąłem do wiadomości, że bez zapachu nie przejdzie :)

Z czasem możemy pomyśleć o różnych modyfikacjach, limited edition etc. ale dopiero jak zamkniemy II etap planu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Pytanie za 100 pkt. Obecnie korzystam z Predatora głównie dlatego, że spokojnie można go skór. Czy Wasz APC również będzie bezpieczny dla tego materiału? :)

 

Dobre pytanie :good:

Pod kątem czyszczenia każdego rodzaju skóry naszego APC nie sprawdzaliśmy.

Gwarancji, że będzie bezpieczny dla wszystkich skór nikomu nie możemy dać.

Raczej odradzam takie zastosowanie zważywszy na wysokie pH.

 

Dedykowany, gotowy do użycia, produkt do czyszczenia skóry zaplanowany jest w drugim "rozdaniu" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Uprzedzając kolejne zapytania dotyczących różnych powierzchni opiszę w jakich rozcieńczeniach najkorzystniej się poruszać oraz od jakiego r.r. mniej więcej warto

zacząć przy pierwszym podejściu do zabrudzenia. Stężenie "startowe" przypisane do każdej z powierzchni to wg. naszych doświadczeń takie stężenie, które radzi sobie z typowymi zabrudzeniami. Nie testowaliśmy środka na powierzchniach utrzymywanych w czystości tylko na "autach przeciętnego Kowalskiego" ;)

 

Felgi lakierowane - czysty do 1:10, r.r. startowy 1:4

 

Lakier, tworzywa sztuczne na zewnątrz - 1:4 do 1:10, r.r. startowy ok 1:6-7

 

 

Tapicerka materiałowa, dywaniki materiałowe (wyłączając, alkantarę i tego typu delikatne materiały)- 1:4 do 1:10 do odplamiania oraz jako pre-spray przed ekstrakcją (pre-spray woda ciepła, nie gorąca) - r.r. w.g stopnia zabrudzenia ale test stabilności kolorów przed rozpoczęciem wskazany.

 

Bonnet ( tapicerka, Sufit) - 1:20-1:80, r.r. startowy 1:40-50. Trzeba pamiętać o próbie na podsufitce.

 

Tworzywa sztuczne, vinyle, ekoskóry, plastiki, osłony przeciwsłoneczne (wewnątrz) etc. - 1:4 do 1:80, startowe r.r. 1:10.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1:80? Toż to chyba już homeopatia. Może i pH będzie niższe, ale skuteczność takie roztworu pewnie nie będzie wysoka.

Myślałem o użyciu APC we wnętrzu, na tapicerce, podsufitce i jestem ciekaw. A właśnie takie stosunki w roztworze zostały tu podane dla takich zastosowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Myślałem o użyciu APC we wnętrzu, na tapicerce, podsufitce i jestem ciekaw. A właśnie takie stosunki w roztworze zostały tu podane dla takich zastosowań.

 

Zostały podane stężenia graniczne. Co tak na prawdę chcesz wyczyścić sam wiesz najlepiej i powinieneś dobrać stężenie indywidualnie wg. potrzeb w oparciu o podane przedziały. Wszystko zależy od tego w jakim auto jest stanie, czym było czyszczone wcześniej, jakiej metody chcesz użyć etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Czy bezpiecznie jest przechowywać APC w stężeniach 1:10 i 1:4 w klasycznych butelkach PET, czy lepiej HDPE?

U mnie 1:10 bez problemu trzyma sie w butelce PET, natomiast 1:4 już może byc troche gorzej. Wszystko zalezy na jak długo i czy jest to APC mocniejsze typu Red Devil czy słabsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pytanie od osoby która będzie pierwszy raz stosowała wasze APC, czy przy rozcieńczeniu 1:4 bądź 1:10 można prace wykonywać gołymi rękoma bez zabezpieczeń pod postacią rękawic ochronnych, wiem ze należy zachować ostrożność przy takich pracach ale dla świetego spokoju chciałbym wiedzieć czy przypadkowo skóra nie ulegnie poparzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie od osoby która będzie pierwszy raz stosowała wasze APC, czy przy rozcieńczeniu 1:4 bądź 1:10 można prace wykonywać gołymi rękoma bez zabezpieczeń pod postacią rękawic ochronnych, wiem ze należy zachować ostrożność przy takich pracach ale dla świetego spokoju chciałbym wiedzieć czy przypadkowo skóra nie ulegnie poparzeniu.

stosuj się do zaleceń ostrożności :good: niemniej jednak na moich dłoniach nic nie odczułem, tak samo kolega, jednak nie każdy ma dłonie rolnika :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.