Skocz do zawartości

Wosk własnej produkcji


m.k.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Dystrybutor

damianTDCi, nie skumałem wcześniej. No tak buka, wcześniej to było po koszcie pudełka i wysyłki :)

 

Sprawdzę dobrze ile to pudełko kosztowało.. nie było tanie ;)

 

Na razie ceny nie podaję, bo nie wiem ile to musiałoby wynieść bym nie przeszarżował, ale też by wosk miał swoją wartość bo to handmade. Jak ogarnę temat od strony technicznej (przepisy, rejestracja DG itd.) to wtedy będę wiedział czy się opłaca to robić. Czyli jak będzie gotowy produkt, to będzie i cena :)

 

-- 07 maja 2015, 20:05 --

 

PS. z braku chętnych odwołuję ewentualne spotkanie w Świdnicy. Może za tydzień w Wawie będzie ktoś chętny? Kolejne wieści dopiero w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę już coś powiedzieć o testerze wosku #1 , który dostałem parę tygodni temu, niestety nie mam zdjęc, ale postaram się wrzucic. Wosk położyłem na dwa przednie błotniki, dla porównania na maskę poszedł FK Hi Temp,

po 500 km, i 3 razy jazda w deszczu można nadal zobaczyć kropelkowanie, jak zaraz po nałożeniu. Nie odstępuje woskowi FK, jeśli chodzi o podbicie lakieru to chyba bardziej na + FK, ale to moja opinia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jutro planuję wrzucić zdjęcia bo dziś czasu nie starczyło. Ale od razu mogę zdradzić, że więcej carnauby w wosku #1 nie poprawia na pewno trwałości. Wosk dzięki jej większej ilości jest twardszy, ale ani głębia, ani trwałość za tym nie idą.

 

Czy byliby chętni na godzinny spot pod CH Wola Park w Wawie w sobotę lub niedzielę by na miejscu sobie potestować ostateczną wersję #1 czyli The gingerbread oraz #4?

 

-- 12 maja 2015, 22:30 --

 

Minęło 1770km, maska była tylko płukana wodą zdemineralizowaną. Tak wygląda w tej chwili test konewkowy na odpychanie wody

Widać, że woski od lewej The gingerbread oraz #4 dają o sobie jeszcze znać. Pozostałe są już mizerniejsze. Jak widzicie po #6 i #7 więcej carnauby nie znaczy lepiej.

 

Tu zbliżenie na kropelkowanie:

 

#1 The gingerbread

IGP3524.jpg

 

#4

IGP3525.jpg

 

#5

IGP3526.jpg

 

#6

IGP3527.jpg

 

#7

IGP3528.jpg

 

Jutro postaram się wrzucić w końcu coś o odżywce i cleanerze oraz nowej odsłonie #4. Póki co czasu ciągle brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Dziś odsłona #4 w nowym wydaniu.

 

Tak się gotowało:

IGP3533.jpg

 

By w końcu powstało:

IGP3534.jpgIGP3535.jpg

 

#4 nazwałem magnum opus (czyli "wielkie dzieło"), bo to najbardziej złożona i skomplikowana receptura, która mi się udała. Dałem temu lekki zapach owoców leśnych. No i jest :)

 

Cleaner i odżywkę dziś zrobiłem w większej ilości (jakieś 40ml) i jak znajdę czas to pokażę.

 

-- 13 maja 2015, 14:03 --

 

Ktoś chętny na mały (tak z 1h) spot w Warszawie? Mogę w sobotę lub niedzielę wygospodarować godzinę i podjechać na parking CH Wola Park by dać do potestowania woski The gingerbread oraz magnum opus. Do tego wziąłbym cleaner i odżywkę w jednym oraz jeden lub dwa (dziś wieczorem kończę, to się okaże) dressingi do opon.

 

-- 13 maja 2015, 22:40 --

 

Dzisiaj skończona odżywka daje nadal fajne efekty co widać na zdjęciach 50/50

IGP3546.jpg IGP3547.jpg

Ale jeszcze nie udało mi się zapanować nad konsystencją. Bo przechowywana w temperaturze 15 stopni ulega przejściu w stały stan skupienia części olejków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Dystrybutor

Dzięki wszystkim, którzy wpierali i śledzili wątek. Pewnie marketingowo jest to niewłaściwy krok, ale że od początku eksperymentom towarzyszył mi bakcyl autodetailingu, to się pochwalę bo mam taką potrzebę ;) :

m_IGP3554.jpg m_IGP3558.jpg m_IGP3562.jpg m_IGP3582.jpg

 

Na razie tylko tyle. Ale jak większość postów w tym wątku wieńczę: ciąg dalszy nastąpi.

 

Jeśli chodzi o odżywkę i celaner w jednym, to jeszcze tego nie dopracowałem, ale to kwestia czasu. Na razie ogarnąłem własny dressing do opon, więc cleaner i odżywka będzie następny w kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
m.k., z zapachem udało się cos wymyslec? :o:good: :good:

The gingerbread to jak nazwa wskazuje pachnie na kilometr piernikiem. Magnum opus delikatnie owocami leśnymi, a dressing do opon gumą.. balonową :)

kamilgt, już mam to powyceniane, ale póki jestem w powijakach z rejestracją firmy, to na razie jeszcze nic nie zdradzam. Poza tym dziś dostałem info co i jak by dołączyć do grupy dystrybutorów, więc muszę sobie to rozważyć itd. A wątek by nie stał się komercyjną reklamą powinien zachować hobbystyczny charakter, dlatego w dalszych wpisach będę starał się pisać wieści z kolejnych eksperymentów, a temat ukończonych produktów musi siłą rzeczy powisieć trochę na kołku.

Pajko, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również gratuluje dopięcia wszystkiego na ostatni guzik.

W tym roku mam w planach kupno wosku z ciut wyższej półki i jezeli cena Twojego nie będzie wyrywać z butów to na pewno się skuszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Ci zacięcia i prawdziwej pasji.

 

Jak będzie możliwość kupna cleaner + wosk piszę się na to ( może być PW ;) )

Mam możliwość testowania/nałożenia na nieprzygotowaną porysowaną astrę II jak i przygotowane 2 inne auta.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie spodziewałem się, iż z zabawy w wosk wyjdzie coś więcej niż zrobienie wosku dla siebie i znajomych.

Świetne opakowanie :good:

Gratuluje wytrwałości i jak pozostali czekam na możliwość zakupu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

buka, jedną z moich życiowych maksym jest "rób tak, żeby było dobrze". Póki nie opanuję konsystencji (bo to jest dla mnie problemem cały czas) dla różnych temperatur, to nie chcę tego dawać innym do testowania. Ale zdradzę, że mam już za to opracowany na tip top środek do gum i opon, oraz plastików :)

 

Cleaner i odżywka prawdopodobnie będzie opracowana na przełomie lipiec/sierpień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.