Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy 2


Rekomendowane odpowiedzi

To dobra cena. Czyli robiąc tłoki i pierścienie oraz uszczelki plus robocizna bez ruszania głowicy jeśli jest dobra to powinno się w 3 tys. zmieścić.

Tylko trzeba pamiętać o rozrządzie, który zazwyczaj przy tym remoncie należy zrobić a same części to kolejne 1,5 tys zł (2x napinacze, 2x łańcuchy, 6x ślizg +masa uszczelniająca) ;) Więc w zależności od kursów walut wychodzi za całość ~5 tys zł +/- kilka %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

683598 Umiesz czytać ze zrozumieniem? Panowie, kurde my tu mówimy o rzędowej czwórce z grupy VAG

 

 

Tak , to chyba Ty inaczej czytasz ale po Twoim poście (godz. 8:50) mówiliśmy o wanklu , a Ty po 7 postach o wanklu i swapie tego dziwnego silnika na K wrzucasz coś o VW i mi zarzucasz nieczytanie tematu? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]GreQu[/ref], Ori OPC tak? Jakie odczucia co do silnika ? ;)

Tak, oryginalne OPC.

 

Odczucia po przesiadce z Cupra R 1M, są bardzo pozytywne.

Najbardziej jestem zadowolony z zawieszenia, w poprzednim samochodzie, chodź to była oryginalna wersja, zawieszenie wyglądało jak w zwykłym Leonie, były jedynie obniżone sprężyny, a tutaj całkiem inna kultura prowadzenia. Mam aktualnie założone felgi 18" z oponami z profilem 40, a jeździ się naprawdę komfortowo, tam gdzie jechałem Leonem, odczuwałem to na każdym skrawku ciała, tutaj jest po prostu idealnie :)

 

Co do samego silnika, hmm, fajna charakterystyka pracy, na pewno na plus, bo samochód praktycznie nie ma turbo dziury, gdzie w Leonie była ona wyczuwalna. Niestety ma swoje wady, kolega posiada OPC i na wstępie powiedział, że te silniki nie lubią tzw. blow offa ( dla mnie to super bajer w mocnych doładowanych silnikach ) no i wieczne problemy z skrzynią M32...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]GreQu[/ref], No ja też przesiadłem się z Cupry na astrę. Szukałem OPC ale nic ciekawego nie było i kupiłem tylko w pakiecie OPC, (recaro, navi i inne duperele). Oczywiście też na plus, całkiem inne wyciszenie auta w porównaniu do Leona tylko moc się nie zgadza co do poprzednika :D

Super zakup oby się sprawowała!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rev, Dokładnie, chodź nie wiem jak u Ciebie, ale mam wrażenie, że wykończenie wnętrza tj. materiały jakie zostały użyte, są dość przeciętne, i w porównaniu z starszym Leonem po prostu się kryje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]GreQu[/ref], no to nie wiem, wg mnie spasowanie plastików jest dużo lepsze. Nie ma tego stukania, skrzypienia np. na kostce brukowej. No a w Leonie wszystkie znane mi sposoby na wyciszenie plastików były wykonane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna Astra. W ori OPC, też się tak wysoko siedzi jak w OPC line z recaro? Ostatnio miałem przyjemność pośmigać GTC w opc line 2, zawieszenie przyjemne, ale fotele strasznie wysoko

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wieczne problemy z skrzynią M32...

 

Hehe skąd ja to znam :D

Po wymianie skrzyni olej co 45kkm zmieniam i w sumie jakby od nowości to robić,to może pożyłaby dłużej :kox:

F23 również ma problemy, producent przewidział wymiany oleju co 30000 km i każdy ma to gdzieś. Od kiedy mam swoje auto to wymieniam systematycznie olej i nic sie nie dzieje ze skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna Astra. W ori OPC, też się tak wysoko siedzi jak w OPC line z recaro? Ostatnio miałem przyjemność pośmigać GTC w opc line 2, zawieszenie przyjemne, ale fotele strasznie wysoko

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Też mam wrażenie, że fotel mógłby jeszcze zejść troszkę w dół ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :good: Tak... Nie chciałem "nudnego" auta. Czarne miałem już 3... Ten niebieski naprawdę mi się podoba i nie żałuję, że go wybrałem. Choć po żółtym golfie 3 VR6 którego miałem raczej ciężko o bardziej krzykliwe auto :D

Koła (2 pierwsze foty) letnie to 18". Zimówki (2 kolejne) to 17" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.