Skocz do zawartości

ADBL Poszukuje Testerów


Chemik ADBL

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z obietnicą kolejny dodatek do testu/porównania ADBL SSW vs DM SWM -  tym razem lakier Renault. Porównanie przeprowadzone na masce - maska umyta szamponem ADBL PRO, potraktowana ADBL Vampire Liquid i Prickbortem, nie glinkowana (ostatnie glinkowanie miało miejsce w kwietniu b.r.), na masce z zabezpieczenia nic już nie było. Przed samym porównaniem, lakier oczyszczony cleanerem AF Tough Prep. Zdjęcia "prześwietlone" - korzystałem z oświetlenia zewnętrznego, test robiony pod zadaszeniem (wiata przygarażowa):

DSC_0984.jpg

DSC_0985.jpg

 

Oczywiście każdy wosk posiadał własną MF. Po lewej ADBL, po prawej DM. Oba woski aplikowane "na bogato" - trzy strzały na elemen, dwa na MF:

DSC_0986.jpg

DSC_0988.jpg

DSC_0994.jpg

DSC_0995.jpg

DSC_0996.jpg

 

Wyraźnie na tym lakierze widać przyciemnianie lakieru przez oba woski - ADBL zdecydowanie mocniej ingeruje w odcień.

I kropelki:

DSC_0999.jpg

DSC_1002.jpg

 

Potwierdza się efekt z Mitsubishi - ADBL ma zdecydowanie bardziej koliste kropelki, DM "kropelkuje" dużo mniej kształtnie. Co ciekawe, tutaj również lakier, który znajdował się pod taśmą, "kropelkuje" podobnie, jak lakier z DM - po zdjęciu taśmy lakier nie był przecierany MF.

Zrzut wody z lakieru, w wyniku działania dmuchawy podobny - zdjęć nie robiłem, ale na obu częściach maski woda "uciekała" podobnie.

Pozostałe elementy porównania (łatwość aplikacji, śliskość lakieru i efekt optyczny - z wyłączeniem przyciemnienia) na podobnym poziomie. No, może ADBL na początku polerowania nieco "przytępia" lakier pod MF (w porównaniu do aplikacji i polerowania DM), jednak jest to chwilowe i właściwie bez znaczenia dla aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie teściowa pozwoliła umyć sobie auto - nie musiała akurat jechać do fryzjera ani do sklepu, pozwoliła też pogoda. :D Muszę tylko opracować materiał. Siuwaks na czerwonym akrylu siadł chyba najlepiej z tych, które stosowałem, także wiadomo na czyje auto zużyję resztę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Dnia 9.09.2017 o 19:52, Michał126 napisał:

No i wreszcie teściowa pozwoliła umyć sobie auto - nie musiała akurat jechać do fryzjera ani do sklepu, pozwoliła też pogoda. :D Muszę tylko opracować materiał. Siuwaks na czerwonym akrylu siadł chyba najlepiej z tych, które stosowałem, także wiadomo na czyje auto zużyję resztę. ;)

kiedy możemy spodziewać się Twojego testu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ADBL napisał:

Edit: mamy komplet. Dziękujemy wszystkim testerom za mega testy. W przyszłości wiemy do kogo się odezwiemy po kolejne relacje :).

No właśnie miałem napisać w odpowiedzi na poprzednie pytanie, że już. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.