Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Dorzucę swoje ostatnie zmagania z MEGA zaszczurzonymi felgami. Wewnętrzna strona nie myta chyba od 89r kiedy je wyprodukowano

Zdjęcia pokazują po pierwszym etapie przejechania specyfikiem a kolejne po kolejnych próbach.

Finisz możecie sami ocenić. Nie jest mega wow ale w porównaniu do tego co zastałem to i tak spora poprawa. Zastanawia mnie tylko czym usunąć tą czarną farbę, konserwacja ;/ ktoś sobie nie zabezpieczył felg i teraz czym to usunąć...

DSCF0870.jpg

 

DSCF0871.jpg

 

DSCF0872.jpg

 

DSCF0881.jpg

 

DSCF0895.jpg

 

DSCF0897.jpg

 

Finisz robiłem TAC - krwawy dramat - do tanich nie należy ale robotę robi konkretną i widać po nim spore efekty

Jak oceniacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem dzisiaj V50. Po raz kolejny pozytywnie zaskoczyłem się zapomnianymi u mnie na półkach kosmetykami Auto Glym. Domyłem gumowe dywaniki i nałożyłem Super Sheen. Troszkę śliski na początku ale to minie, dywaniki wyglądają jak nowe. Na plastiki zew. poszedł Bumber Tyre Gel. Banalna aplikacja, efekt bardzo ładnego przyciemnienia. Nie wiem jak będzie z trwałością. Zapowiadają burze i deszcze od jutro to się zobaczy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem folię malarską i okleiłem fure :closedeyes:

DSC05385.JPG

 

Oto powód tych ceregieli:

DSC05391.JPG __ DSC05392.JPG

 

A tutaj już po szybkim polerowaniu (Pad do szkła flexi 130mm i tlenek ceru, który miałem już wcześniej)

DSC05396.JPG __ DSC05397.JPG

Została tylko grubsza rysa, ale z efektu jestem zadowolony :D

 

Póżniej przystąpiłem do pierwszego w tym sezonie mycia "na dwa wiadra" :D

IMG_20150425_191655.jpg __ IMG_20150425_191734.jpg

Szamponik mega mi się spodobał i mogę szczerze polecić :good:

 

Jeszcze taki tam mirror look :crazy:

DSC05403.JPG __ DSC05405.JPG

 

 

PS. poleci ktoś jakiś lepszy atomizer do tej buteleczki co mam w niej QD ?

Ten jakoś dziwnie rozpyla :o (żeby nie śmiecić poproszę o info na PW ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to wczoraj i relacja troszkę obszerniejsza, myślę że w sam raz do nowego działu który ma powstać niedługo. Najwyżej przeniosę to tam.

 

 

Więc tak: mycie, odkurzanie i na koniec mleczkowanie skóry, plastików, felg, opon i lakieru.

 

Użyłem: SG sleek&bubbly, AF Hide, PB Natural look, Mainz Limbo, Megs Endurancje i Mainz Hype.

 

 

 

NtiJV7.jpg

jngB3R.jpg

zE9qQu.jpg

3kWy8X.jpg

Fl0HUO.jpg

ON3jS9.jpg

22wJzt.jpg

2KvABd.jpg

U4ptRo.jpg

0PL6TQ.jpg

p60z2t.jpg

aUqzBr.jpg

oSkADo.jpg

b1KHRc.jpg

gN8zWh.jpg

chThWo.jpg

YclSpE.jpg

jKfOHs.jpg

LnmGOx.jpg

VRXP7I.jpg

ChH1W4.jpg

NUEmkd.jpg

R26H0c.jpg

8425BW.jpg

s4wC9X.jpg

B7lOfN.jpg

mSpR5z.jpg

gCZsdo.jpg

sOCMlc.jpg

ycmWcT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwsze wiosenne porządne mycie.

2 wiadra SG S&B, SG Iron, Prick, glinka, DJLP i wosk który mnie zawsze zaskakuje na tym lakierze - CG Butter. Na oponach SG BTB, plastiki SG Jet Black. Na przednią szybę wpadł G1.

A dziś oczywiście spadł deszcz...

 

884d306c9f8d4d3dgen.jpg

2dff4d3bcb4ac5f9gen.jpg

703510c9ea2a1dd7gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało się wykonać pierwsze smalcowanie auta po zimie.

Najpier mycie na myjni bezdotykowej Karcherem, potem mycie ręczne, po myciu ręcznym w 2-3 miejscach gdzie były jakieś większe rysy poszła w ruch maszyna rotacyjna i pasta Menzerna FG500 oraz FF3000. Potem przemycie APC i jeszcze tuż przed woskiem przemycie alkoholem IPA. Na końcu wosk Finish Kare Hi Temp 1000. Na zdjęciach nie były jeszcze ogarnięte plastiki i koła bo chmurzyło się trochę i myślałem, że będzie padało więc zależało mi, żeby skończyć smalcowanie.

 

TymHqde.jpg?1

 

JakcJDm.jpg?1

 

Jakiś czas temu - z uwagi na przepaloną żarówkę - wleciały diody podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Póki co same diody bo te całe zespolone światła ledowe dla mnie są trochę za mocne. Te są akuratne.

 

B3KTNEw.jpg?1

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj już po szybkim polerowaniu (Pad do szkła flexi 130mm i tlenek ceru, który miałem już wcześniej)

Szybkim, czyli? Ile czasu Ci to zajęło?

Mam podobnie na Jazzie, ale jakoś zapału mi brakuje, bo czytając wychodzi na to, że nieźle trzeba się najeździć...

 

btw - DA nie ma co podchodzić? (rotacji nie mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkim, czyli? Ile czasu Ci to zajęło?

Mam podobnie na Jazzie, ale jakoś zapału mi brakuje, bo czytając wychodzi na to, że nieźle trzeba się najeździć...

 

btw - DA nie ma co podchodzić? (rotacji nie mam)

 

Patrząc po foto to było tak:

16:11 inspekcja szyby

16.36- szyba umyta, wyglinkowana i auto oklejone

Polerowanie

Około 18 już po zabiegu

;)

 

Co do DA, to nie wiem- nie mam, nie używałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.