Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
[ref]Domel[/ref], a będziesz kładł bezbarwny? No i czy matowales ubytek przed nalozeniem?

 

Będę kładł bezbarwny wymieszany z bazą na koniec.

Wcześniej będę warstwował bazą, ścinał i wyrównywał papierami wodnymi.

Jeśli to nie siądzie tak jak zwykle na tym lakierze - wypełnię ubytki szpachlą APP 1K-S - którą notabene zapomniałem zabrać podczas tamtej zabawy.

Miejsce nie matowałem, tylko wypolerowałem ręcznie tricolorem i oczyściłem zmywaczem silikonu.

Zazwyczaj nigdy nie było problemu ale wciąż się uczę - bawię się tym.

Wzoruję się na filmikach Larrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem chłodnice wody w Astrze 2. Operacja zajęła kilka godzin, powolna zabawa żeby nie ruszać chłodnicy klimatyzacji. Nie robiłem zdjęć bo priorytetem było uruchomienie samochodu. Trochę nerwów było, ale na koniec sukces i to się liczy

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lakier wpadł colli, szyba niewidzialna wycieraczka z wurtha a na opony pianka z wurtha :) w następnej wolnej chwili zrobić one stepa co by odświeżyć lakier i pobawić się z artdeshine kotsos :D

Q0Mkxfj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie sam, ale Swift wczoraj po kolejny przeglądzie i dostałem info, że w przyszłym roku czeka mnie wymiana tarcz wraz z klockami z przodu.

 

Chcę w takim razie kupić zestaw jednego producenta (w tej chwili mam jeszcze fabryczne tarcze + założone w zeszłym roku Juridy 573249JC.

 

Myślę nad zestawami Meyle albo Zimmermanna.

Ma ktoś jakieś doświadczenia z nimi z ostatniego czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

713119 Ilość kleju na felgach po odważnikach mnie poraża

 

Polecam gumowy krążek do usuwania kleju .

dla mnie to ostateczność. Chusol jest świetny. Ale posprzątanie po poprzednim właścicielu trwa....;)

 

Nie ma nic lepszego do usuwania kleju http://www.tme.eu/pl/details/50_200/pre ... 81009-013/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
713783 Nie ma nic lepszego do usuwania kleju http://www.tme.eu/pl/details/50_200/pre ... 81009-013/

oooo pamiętam to. Ma taki zapach podobny do WD40 ... Tata uzywał to juz z 15 lat temu :D Pamietam z dziecinstwa produkty tej firmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przy swoim ale znajomego. Zakończyłem największe detailingowe wyzwanie mojego życia. Wymęczyło mnie to auto fizycznie, szczególnie dach.

Nie mam zdjęć przed ale całe auto było różowe a na dachu wręcz białe. Przed płowieniem ocalały tylko dolne partie pod listwami na które tak mocno nie padają promienie słoneczne. Na auto położony CQ UK Edition. Mam nadzieje że ochroni lakier przed płowieniem. Tylko kilka fotek telefonem bo termin tak gonił, że nawet koła nie były dobrze umyte żeby nie tracić czasu.

 

d9a4e286157de.jpg

75832255feafe.jpg

0653d0d2fcfb7.jpg

3224765a316f7.jpg

b22148017d496.jpg

2052aefd5f289.jpg

417e7812215cd.jpg

09cbdf5bb594a.jpg

ecdfbf920c906.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznie coś ponad 60 godzin. Samo nakladanie powłoki cos kolo 8h.

Ciecie i finish Kochem na shinemaster S21 i rotacji.

Na kilku elementach testowo Gyeon Primer. Poszła na to powłoka bez wymywania.

To nie był typowy detailing. Głównie chodzilo o przywrócenie koloru i jako takie wykończenie. Wlasciciel zadowolony. Ja musiałem się powstrzymywac przed przesadną dokładnoscią i miec w głowie słowa: "to tylko bus"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

busy i ciężarówki :good:

@kicaj to na pewno wypłowiałe na dachy a może to brud który od wyjazdy z salonu nie był myty bo niby jak na codzień myć dach jechać na myjkę z drabiną lub rusztowaniem by auto umyć ... choć może miejsce na pace jest :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

busy i ciężarówki :good:

@kicaj to na pewno wypłowiałe na dachy a może to brud który od wyjazdy z salonu nie był myty bo niby jak na codzień myć dach jechać na myjkę z drabiną lub rusztowaniem by auto umyć ... choć może miejsce na pace jest :o

 

Czerwony akryl Panie. Uwierz mi że za polerowanie brudu bym się nie brał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.