Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem około 12:00 i autem z podnośnika znajomego wyjechałem koło 19:30. Robota może nie jest jakaś mocno skomplikowana tylko czasochłonna bo parę gratów trzeba wypiąć/wymontować, żeby mieć dość dobry dostęp do śrub podstawy filtra, trochę czasu zajmuje też zalanie wodą z płynem czyszczącym Liqui Moly i przepłukanie układu oraz ponowne zalanie układu już właściwym płynem.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka magiczna i rzadko spotykana rzecz zwana MIARKĄ ;) Bierzesz ją , mierzysz wysokość i długość drzwi, liczysz (uwaga tutaj trudne określenie ) pole powierzchni , potem ten wymiar dzielisz przez pole powierzchni jednej maty i ... no i już masz wynik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czy ktoś z was robił wygłuszenie matami BOLL'a ? Zastanawiam ile potrzebne jest tych mat na drzwi po 1 sztuce ? bo nigdy tego nie robiłem więc nie mam pojęcia ile tego trzeba ? :o:dontknow:
nie oklejej matami tylko pianka polecam pianki GMS. Maty troche waza i drzwi robia sie ciezkie oraz siadaja na zawiasach. Cale auto tak ale drzwi wyklej pianka GMS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pod car audio , to liczysz na jedną czy 2 maty( nawet te większe) ? :D

 

Po pierwsze na pewno odpuść te Bolle i kup np. tanie a dobre Vibrofiltr lub CTK i policz pole powierzchni drzwi , pomnóż x 2 (bo blacha wewnętrzna i zewnętrzna) plus jakiś zapas na duże wibrujące połacie boczków i do tego dolicz gąbeczkę 5mm samoprzylepną, zamknietokomórkową na cale poszycie zewnętrzne i całe poszycie boczka .

 

PS: poszukaj i poczytaj jak należy przygotować drzwi pod woferek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś S60 Ojca umyte na dwa wiadra (w końcu się udało :) ), wyczyszczone plastiki wnętrza, wyczyszczona i zakonserwowana skóra na fotelach i podłokietniku i dressing na plastiki z zewnątrz :) Także deszcz na Mazowszu to jak coś przeze mnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4h spędzonych przy odszczurzaniu wnętrza nowego pieszczocha. Ogarnąłem tylko bagażnik, drugą klasę oraz prawą stronę z przodu. Tylko odkurzanie i wymycie plastików APC, bez skór, które są zapuszczone również. Znalazłem jakieś fajki, eurocenty, kredki, ołówek, jakieś plastiki, kubek po coli z KFC pod prawym fotelem, jakieś słone paluszki. :lol: Jest co robić przy tym aucie, żeby spełniało moje standardy. ;) Jutro lecimy dalej jak będzie pogoda. :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie dziś bo pogoda na to nie pozwala ale kilka dni temu udało mi się przygotować Mustanga do sezonu. Mycie, czyszczenie, korekta, powłoka Artdeshine Illusion. Czas pracy ok. 35 godz ale efekt niesamowity.

 

cDLZmB.jpg

OW1Nag.jpg

dTwr86.jpg

CgIQVV.jpg

xEQwbt.jpg

 

Muszę przyznać, że jest to mega trudne auto do pracy. Oprócz dachu i maski (mimo kilku wytłoczeń) nie ma tu płaskich powierzchni a drzwi to już zastaw wypukłości i wklęsłości.

 

PS. To jest mój pierwszy post ze zdjęciami więc konstruktywna krytyka mile widziana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.