Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Ok to ja powrócę do tego o czym się w tym temacie piszę. :) Wczoraj auto wymyte i wyglinkowane Clay Spongem z ADBLowskim poślizgiem, bardzo przyjemnie się tym pracuje i zapach w całym garażu. :D Dzisiaj poszedł cleaner na DA i Bodywax na lakier, rainx na szyby, Mamba na opony oraz Jet Black na plastiki zewnętrzne. Wygląda zacnie stare E36. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]impex[/ref], zapewne zasmolowane pekniecia. Dzieki temu droga jest rowna i po zimie nie wyrabana. Ale to tylko moje przypuszczenia. W sluzbie drogowej nie pracuje ;)

 

[ref]Michał126[/ref], flox to moj pies :)

 

Ehhh jeszcze niecaly miesiac i bedzie mozna wrzucic letnie kolo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myłem (chyba jako pierwszy) 18 letnie skóry w BMW. Na sam fotel kierowcy poszło 10 mikrofibr, które zmieniły kolor na czarno/brązowy. Wodę w której płukałem szczoteczkę zmieniałem 3 razy :) Finalnie warto było w końcu są matowe i miękkie w dotyku a nie śliskie i błyszczące :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myłem (chyba jako pierwszy) 18 letnie skóry w BMW. Na sam fotel kierowcy poszło 10 mikrofibr, które zmieniły kolor na czarno/brązowy. Wodę w której płukałem szczoteczkę zmieniałem 3 razy :) Finalnie warto było w końcu są matowe i miękkie w dotyku a nie śliskie i błyszczące :good:

 

I zadnego 50\50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem filtry, wypłukałem Archoilem 2820, Mitasu

Podwójna płukanka? ;)

 

U mnie tak. Ten z lewej niedawno namaszczony Funky Witch Amuletem - świetny siuwaks o właściwościach naturalnego wosku, nie kropelkuje jak powłoka, ale daje ciepły blask, lekkie przyciemnienie i trochę gubi zarysowania. Potem się ubrudził, więc umyłem go FX Protect Nano Shampoo, który też bardzo ładnie podbija blask, przypuszczam, że przez dodatek SiO2. Ten z prawej zaś wczoraj dokładnie oczyszczony (ADBL Yeti 1:10+Tenzi Truck 1:20 z PA, FX Protect Car Shampoo - ten odtłuszczający - 1:500, ADBL Tar&Glue Remover - w niektórych miejscach aż trzy podejścia, IPA z demineralką na dach i maskę bo były wyjątkowo "żywe", poza tym coś się kurzyło, SG Pure Paint Cleaner i znowu IPA z demineralką, bo cleaner zostawiał niemal niemożliwe do dotarcia ślady), a potem posmarowany Collinite 845 Insulator Wax. "Ciepłoty" Amuleta brak, krycia zarysowań również, ale połysk jest świetny, szklisty, a do tego lakier jest śliski jak... nie wiem co.

 

DDFsTv1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dziś za to trafiła do mnie różowa Astra II kolegi.

Nie zrobiłem zdjęć "przed" bo nie spodziewałem się jakiś spektakularnych efektów ale każdy widział taką "czerwoną" Astrę na ulicy.

Rotacja ma mac :good:

 

Efekt po zakończeniu pracy:

 

2017-03-26%2018.09.01_zpsbcy9omwr.jpg

 

2017-03-26%2018.09.30-1_zpslpedid6h.jpg

 

2017-03-26%2018.09.38_zpswvpwb6rp.jpg

 

A tak wyglądała podłoga w garażu po zakończeniu pracy:

 

2017-03-26%2018.51.35_zpstsj5q3wv.jpg

 

tak pady:

 

2017-03-26%2018.57.28_zps0gd15ig9.jpg

 

podpowiem że żaden z padów nie była fabrycznie czerwony :)

 

a tak wyglądała woda po wstępnym ich namoczeniu:

 

2017-03-26%2019.05.06_zpsucbaxkjd.jpg

 

Od dawna nie robiłem takiego auta - banan na twarzy miałem zarówno ja jak i właściciel Opelka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Ale te lampy chyba liznąłeś?

 

Lamp nawet nie tknąłem :)

Po pierwsze miałem tylko osiem godzin na całe auto a felgi były w fatalnym stanie i miały priorytet, po drugie - nienawidzę robić lamp :)

 

OT: pisałeś kiedyś o Menzernie 400 jako paście do one stepów. Ja też jej tak od dawna używam ale właśnie butelka zaczyna mi się kończyć. Trochę wypadłem z tematu i dziś znalazłem nowość (dla mnie) - Menzernę 300. Próbowałeś? - warta zakupu czy lepiej zostać przy sprawdzonej "czterysetce"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.