Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W tym aucie siedze prawie codziennie 8 h więc. Wiec jak tylko mam luz to zaraz go ogarniam :) . Bo raz przyjemniej sie jezdzi a po drugie jak kogoś w nim przewoże to mowi ale masz czysto itp to podwójnie motywuje mnie do zachowania czystości ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Prelude lampy przestały być żółte :) do tego pozbylem się okropnej rysy z błotnika :)

 

Przed - żółte i zmatowiale lampy zostały przez kogoś pokryte lakierem bezbarwnym. Ogromna skórka pomarańczy plus żółta barwa ale były klarowne

 

7724e7486f3639574b7d9241c1de63d8.jpg

 

 

No i po :)

 

21cba2971a101f37daaba84a2808d4d8.jpg8f7aeececaea99acb9a700564a13a72c.jpg

75fe7c26edc794dc68138324187e667d.jpgdb0521a7852faa9ae420a01396c92036.jpg6cb159b3f3b843ccc574f37059741133.jpg77a5012dd46031d2d030abdc4fa52dbd.jpg

 

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje e36 w środę skończyło 20 lat z racji tego kilka małych prezentów dla niej. Ori soczewka BOSCH, moje nie wytrzymały zeszłorocznych dzików i w jednej lampię popękały mocowania. Te lampy są w bardzo dobrym stanie, wszystkie mocowania wraz ze ślizgami kierkowskazów. Lampy rozbiorę, wyczyszczę i wiosną idą na auto. Szerokie listwy boczne, ale bez znaczka ///M oraz lampki podświetlenia nóg. Jeszcze sprzęgło, nie ma na zdjęciu bo jest w bagażniku. ;)

 

c7867774b4374332med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaleńczy wieczór, musiałem uwinąć się w trzy godziny, ledwo żyje.

 

Przebieg 169300km i padło na wymianę oleju (5W30) i filtrów (olejowy wiadomo, kabinowy i powietrza) + 2x myjka ciśnieniowa na wszystkie programy oprócz wosku, szybko do garażu, suszenie i wosk jedna warstwa co było pod ręką (Turtle Was Hard Shell) bo na drugą siły i czasu zabrakło, żeby choć trochę chroniło przez tydzień przed syfem na trasie którą pokonuję codziennie.

Lakier do lekkiej korekty na wiosnę bo cienki strasznie więc mam nadzieję, że dużo szkód nie narobiłem :o

 

Dodatkowo nowy zapaszek w idealnie do tego przystosowane miejsce.

 

Do tego staram się zejść ze spalaniem poniżej 6,5 litra (dzięki oponom 225/45/17 ciężko jest), póki co 500km zrobione i jeszcze trochę paliwa w baku jest. Myślę, że 800km zrobię 8-)

 

D29ixZ3.jpg

yL0YqsI.jpg

4jnJCiO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

693485 2x myjka ciśnieniowa na wszystkie programy oprócz wosku, szybko do garażu, suszenie i wosk jedna warstwa co było pod ręką (Turtle Was Hard Shell) bo na drugą siły i czasu zabrakło, żeby choć trochę chroniło przez tydzień przed syfem na trasie którą pokonuję codziennie.

Lakier do lekkiej korekty na wiosnę bo cienki strasznie więc mam nadzieję, że dużo szkód nie narobiłem :o

Nie był to dobry pomysł ;) Poprzez woskowanie zapewne starłeś resztki brudu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był to dobry pomysł ;) Poprzez woskowanie zapewne starłeś resztki brudu/

Dziwnym trafem szmatki były ledwo leciutko brudnawe po całym aucie, może nie jest tak źle. Tak czy inaczej za 2-3 miesiące lekka korekta, dosłownie wygładzenie lakieru, nie będę bawił się w cięcie. Lakier ma grubość 65-90 i po prostu szkoda go dalej robić, ktoś kiedyś musiał ostro pojechać z korektą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

693485

Do tego staram się zejść ze spalaniem poniżej 6,5 litra (dzięki oponom 225/45/17 ciężko jest)

Jak na diesla to sporawe spalanie. Tylko utwierdzam sie ze wybor benzyny byl trafiony. Rozmiar opon ten sam, auto wieksze bo kombi. 10ps wiecej ale zejsc ponizej 6l to zaden problem :) Nie warto juz doplacac do diesla przy zakupie. Tak czy siak pro ceed wyglada dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spalaniem to racja.Tez mam diesla co prawda 1.6tdi i zejść poniżej 6.5 sie nie da albo ja nie potrafię tak jeździć he

Jak miałem felgi 16 i opony 205 to spalanie było mniejsze o około 1 litr (opony letnie). Teraz 17 i 225 (opony całoroczne) i masz babo placek ;) No i pewnie też zima robi swoje bo auto zanim się rozgrzeje to chłepie jak spragniony pies.

 

Tak czy inaczej dziś lekkie ogarnięcie wnętrza :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spalaniem to racja.Tez mam diesla co prawda 1.6tdi i zejść poniżej 6.5 sie nie da albo ja nie potrafię tak jeździć he

Mam taki sam silnik po sofcie i zejść poniżej 6l to nie problem. 6.5-7l wskakuje po normalnej jeździe po mieście lub szybszej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś szybkie mycie bo już nie mogłem się patrzeć na ten brud.

Szybki wniosek-auto ma tak zalepiony syfem i smołą tył, że przy najbliższej okazji wpada glinka i menzura na maszynie. Póki co poleciałem pianą SG, szamponik, fluffy i końcówka QW od Good Stuff. O dziwo, 4nano PV na szybach wytrzymało zimę, na dachu zdechło...

No i kupiłem do autka lidlowego Mothersa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.