Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

675586 Pamiętajcie że ! Piana nie ma U-M-Y-Ć auta ma rozpuścić zalegający brud ! Nigdy sama piana nie domyje tak jak mycie ręczne . Aczkolwiek ja często pianuje auto i auto jest względnie czyste ale ja mam UNC-r'a na aucie .

Piotrek, ludzie tego nadal nie rozumieją. Piana powinna maksymalnie przygotować powierzchnię do ręcznego mycia, aby jak najbezpieczniej umyć samochód rękawicą z szamponem z najbardziej przywartego do powierzchni brudu. Winę za to ponoszą sami producenci kosmetyków, pisząc dość często o spektakularnych efektach mycia, wprowadzając tym samym ludzi w błąd.

 

Ja wcale tak nie myślę jeśli tak wywnioskowałeś po moich postach.

Jestem po prostu rozczarowany bo ta piana nie robi dosłownie nic.

To tak jakbyś polał auto wodą i wychodzi na to samo, przynajmniej w moim przypadku.

Następnym razem nagram filmik to ocenicie, może coś robię nie tak.

Z tego mycia też posiadam nagranie ale niestety nie ma ujęcia po spłukaniu bo nie spodziewałem się, że wyjdzie taki shit ;/

 

Ps. W jakim prostym programie mogę to nagranie "obrobić" żeby wam pokazać ? Potrzebuję wyciąć część filmu tak aby za dużo nie ważył, a nagrywałem jednym ciągiem dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pomalowałem wcześniej wypiaskowane i zapodkładowane zimowe 16" .

Wyszło tak jak chciałem , jutro powłokowanie w 2 warstwach i po weekendzie komplet nowych opon i można czekać na zimę .

Planuje na letnich jeździć jak najdłużej ale zestaw zimówek musi być gotowy na szybką przekładkę

Wiem że bez fotek się nie liczy więc są :)

mtETKQY.jpg

kpQl36W.jpg

IeiPjNw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa zabawka odkurzona, z grubsza posprzątane, szyby umyte, jak będzie w któryś dzień cieplej to się umyje porządnie i nalozy fusso na zimę... W bagażniku byl totalny bałagan wiec zrobiony porządek z rzeczami, wszystko ułożone i schowane :) zostanie mi ogarnąć drobiazgi to wrzucę jakieś zdjęcia :)

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]daniel87[/ref], felgi byly wypiaskowane na to natryskowo podkład jakiś do aluminium taki dziwny mat i na to czarny akryl z pistoletu . Kolor nie wiem poprosiłem o czarny akryl i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś miesiąc temu założyłem komplet amortyzatorów Bilstein + sprężyny Eibach Pro Kit -30. Niestety jeden amortyzator z tyłu musiałem reklamować. Wrzucam zdjęcie przed montażem zestawu:

1.jpg

i po montażu:

2.jpg

Jakaś subtelna różnica wizualna jest. ;)

W ostatnim czasie zabezpieczyłem auto na sezon ''zimowy''.

Na lakier położyłem wosk FK Hi-temp,

Szyby - niewidzialna wycieraczka marki Autoland,

Plastiki zewnętrzne - SG Jet-Black Exterior Trim Restorer

Opony i uszczelki zewnętrzne - SG B2B

Felgi - Sonax BSD

Pogoda niestety nie sprzyjała robieniu zdjęć, więc jakość nie powala :roll:

3.jpg

4.jpg

5.jpg

7.jpg

W tym sezonie zimowym golf Mk4 nie będzie miał kontaktu z solą drogową za sprawą golfa Mk2 :D

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach niedzielnego relaksu wymyłem dwa komplety kół letnich, które zdjął z samochodów mój ojciec. Z zaskoczeniem stwierdzam, że wieloramienne (cholera wie ile ;)) felgi z New Beetle, made in USA, są o wiele lżejsze od pięcioramiennych Borbetów made in Germany z Sharana. Oba komplety oryginalne, volkswagenowskie. Po dwie godziny na każdy (no, może na beetle'owski nieco więcej), grane: Tenzi Truck 1:20, APC ADBL 1:6 i Sonax Xtreme Żel do czyszczenia felg, przy użyciu Epoci, węża, okrągłego pędzla i szczotki do opon. Niestety nie wyschły dobrze, ale ułożyłem je na stojaku i nakryłem przewiewnym pokrowcem, a i tak zostaje jeszcze zebranie glinką resztek smolistych zanieczyszczeń, aplikacja FK na felgi i Mamby na opony (mój ojciec twierdzi, że błyszczące opony, czyli jak po większości dressingów, wyglądają jak na wiejskie disco i w sumie trochę racji ma :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]ralfs[/ref], Dzięki :good:

[ref]dementor[/ref], [ref=#00aa00]Pajko[/ref], Jestem wielkim fanem Golfa Mk4. Staram się dbać jak tylko mogę, chociaż dużo jeszcze do zrobienia głównie w temacie lakieru (obicia, odpryski). Mój mechanik śmieje się mówiąc, że przyjeżdżam sprawnym autem wymieniać coś co jeszcze teoretycznie mogłoby jeździć :mrgreen: Części kupuję najwyższej jakości i chciałbym żeby to było jedno z bardziej doinwestowanych Mk4 w PL... w przyszłości oczywiście :D Obawiam się jednak, że to będzie jedyny sezon, w którym Mk4 nie wyjedzie na zimę, bo ceny ubezpieczeń mogą spowodować, że dwójka nie będzie miała racji bytu :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.