Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

2 dni walki z moją Dziunią Skodziunią...

Śmiesznie te kółeczka wyglądają, zwłaszcza z tyłu :o

15 cali to jednak nie 19 ;) mam zdjęcie z innej perspektywy jak chcesz bo tu faktycznie te tylne wyglądają jak od maluszka :kox: Na lato kupimy inny felunek może kolega coś poleci za rozsądną cenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wosk to aplikacja w miarę łatwa, nie można go zostawić na dłużej bo może ciężko się polerować. Aplikowałem i po około 5 minutach polerowałem panel po panelu, po około dwóch godzinach położyłem drugą warstwę. Wygląd delikatnie podbity, kropelkowania jeszcze nie widziałem bo auto jak na razie stoi w garażu, ile pociągnie zobaczymy bo po raz pierwszy go zaaplikowałem. Jak się uda to wrzucę jakieś foto jak się sprawuje.

Co do Golfa to staram się dbać, ale zaczęło się z blacharką i na wiosnę trzeba będzie porobić co nie co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Freddy[/ref], ładny vw :good: i kropelki też niczego sobie.

 

Dzięki dzięki :)

A gdzie taka pogoda byla?;P

 

Dzis widzialem biale cc z czarny,i felgami Takie ja Twoje i bylo kozacko:-) polecam;P

Oj tej pogody to nie wiem czy z godzinę uraczyłem hehe

Pomyśle nad tym na przyszły sezon bo myślę o zmianie koloru ale czy to będzie czarny niewiadomo a może zmienie felgi na inne :)

 

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie małe kąpu kąpu i rzucony sealant :)

 

Jaki założyłeś?

Możesz podać nazwe?

Pewnie że tak :)

Shiny garage dramatic gloss sealant :) z tego co wiem został wycofany z oferty producenta ale niektóre sklepy jeszcze go mają :)

 

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Freddy[/ref], Interlagosy świetnie wyglądają na mk4 no i ten biały kolor robi jeszcze robotę :good:

Ja do swojego na przyszły sezon wrzucam BBS RC 336 :mrgreen:

Dzięki za dobre słowo :) też mi się podobają te bbsy ale przy dużym kole trzeba schodzić w dół żeby to wyglądało :)

 

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Michał126[/ref], słyszałeś o dystansach zmieniających rozstaw śrub? ;)

Słyszałem :) Jednak przyjąłem ad hoc, że takie rozwiązanie tutaj byłoby niezbyt praktyczne: szersze fele od oryginalnych plus dystanse mogą sprawić, że średnio się to będzie chować w nadkolach.

 

O takich dystansach sam myślałem, bo zostały mi w garażu fele z Jetty (2011) z zimówkami i chciałem je wsadzić do mamowoza (NB 2005). No ale w NB jak w Golfie IV, 5x100, w Jetcie 5x112. Tylko że dać pięć stów za jakieś kawałki metalu, to dla mojej matki tak bezsensowny wydatek, że już prędzej przyjęłaby zakup całych używanych felg. ;) Skończy się tak, że zimówki trafią do Sharana, gdzie też jest 5x112, podobnie jak trafiły letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20161018_105317.jpgimage hosting over 10mb

 

Wymieniłem olej i wszystkie filtry, podkładkę korka spustowego oleju, skasowałem inspekcję. Wszystko zrobiłem sam ponieważ ostatnia wymiana oleju w jednym z warsztatów kosztowała mnie za dużo zdrowia. :zly:

Uprzedzając pytanie - zużyty olej oddałem do tego warsztatu za drobną opłatą :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]adek1983[/ref], każdy olej skupują? Mam z 100l oleji 5w30/40 10w40/60 i SAE 30. Tylko wymieszane w jednej beczce.

Zbieram to w beczke bo nie mam swojego zakładu a mechanikuje w domu żeby sie czegoś nauczyć. Serwisując auta w rodzienie i znajomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygotowania dom zimy, Opelek dostał już dwie porcje fusso, wuczochrane wnętrze i szyby na igłę..

w volvo wczoraj poszło czyszczonko wnętrza, dzisiaj mycie i zabezpieczenie skóry, a jutro biorę się za lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu umyty i odetkany fk1000p... Przypadkiem znaleziony mój graal, na wiadro leci adbl shampoo plus 150ml Adbl Apc. Piany pełno, poślizg mega, a domywa bardzo mocny brud :) odetkany 3 miesięczny fk1000p, kropelki wrócily :)

 

ced82d772ba91dba7720531631e364d8.jpg8215f441815f176e5b126b0bfd664cd4.jpg

 

W czwartek przyjedzie oglądać potencjalny przyszły właściciel

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda zrobiła się gorsza to zamiast jeździć można wieczorami trochę posiedzieć przy aucie :D . Na początek postanowiłem się zabrać za "radosną" twórczość lakiernika. Samochód miał lakierowane maskę oba błotniki i zderzak. Lakier miał nie równą i zbyt "grubą" morkę oraz w kilku miejscach coś jakby wewnętrzne ślady po szlifowaniu na plus kolor dobrany świetnie bez cieniowania elementów obok. Miałem duże obawy czy te ślady po szlifowaniu czyli chyba osiadły lakier uda się usunąć bez ponownego lakierowania, ale najpierw oddałem samochód do poprawy do lakiernika i faktycznie w kilku miejscach dał radę to usunąć, więc stwierdziłem, że z tym co przeoczył na pewno sobie poradzę.

 

Pracę rozpocząłem od pościągania lamp, emblematu itp. następnie oklejenie plastików i rantów. Następnie najgorsze miejsca szlifowałem na mokro 1500,2000,3000,4000, w lepszych miejscach zaczynałem od 2000 lub 3000 papierami sia i mirka. Następnie do akcji weszła rotacja futro i menzerna FG400, żeby usunąć wszystkie rysy powstałe po papierach musiałem ten etap zrobić 3,4 razy myślę ,że było tak trudno ponieważ szlifowanie papierami wykonywałem polerką DA która ma trochę za duży skok (8mm) do takiego szlifowania przez co było sporo świńskich ogonów do usunięcia. Następny etap to rotacja plus twarda gąbka i menzerna FG400 potem DA średnia gąbka i menzerna PF2500. Na razie na tym zakończyłem ponieważ chciałem wyjechać na weekend :mrgreen: . Próbowałem coś uchwycić na zdjęciach ale biały kolor nie jest zbyt widowiskowy trudno zrobić dobre foty. Z efektu końcowego jestem zadowolony teraz lakier wygląda jak trzeba 8-) Spędziłem nad tym jakieś 25 godzin więc jak widać po lakierniku naprawdę sporo można poprawić ale wymaga to tyle pracy i czasu ,że pewnie szybciej było by polakierować to jeszcze raz :) Mi to sprawiło dużo przyjemności i naukę nowych umiejętności bo jeszcze nigdy nie traktowałem lakieru tak agresywnym papierem. Jak zrobię korektę reszty lakieru i położę kwarc to postaram się sklecić jakąś relację do PSB.

 

 

6341d57d0a8b.jpg

fc85adb9a140.jpg

Na tych zdjęciach próbowałem uchwycić te wewnętrzne rysy oraz spora morę, ale słabo to widać w realu było naprawdę marnie :(

 

 

507d1f51eb59.jpg

0fd958fafb56.jpg

e10c97ec107d.jpg

Tu bardzo ładnie widać jak wygląda maska po polerowaniu przez lakiernika, po prostu masakra :zly:

 

 

 

937f6efb4543.jpg

Maska po szlifowaniu papierami

 

51b993fac7c5.jpg

Błotnik po szlifowaniu papierami

 

 

 

Efekt końcowy :mrgreen:

e6d6421c90a8.jpg

493b51741c6e.jpg

72ab18f8e641.jpg

 

853568832d0d.jpg

 

79528352ed32.jpg

b8583495a942.jpg

67e93094a0eb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały świat
674137 ustawiali mi tam geometrię

Zadowolony? Byłem u Sylwestra 2 razy, raz ustawił fajnie, a za drugim razem tak sobie..

 

 

Bardzo zadowolony, samochód prowadzi się super :)

 

[ref]kamilb[/ref], daj zdjęcia tego prosiaczka w całej okazałości.

 

Wrzucałem już, nowych zdjęć w pełnej okazałości jeszcze nie robiłem http://kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=35&t=21938&p=656632#p656632

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.