Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj po raz pierwszy od bardzo dawna... Mycie - ADBL Cola, koła - ADBL Wheel Warrior, ADBL Tire, ADBL Vampire, po myciu Lime Prime maszynowo (glinkę ominąłem z braku czasu - błąd bo już coś się poprzylepiało) i Soft Authentic Premium na koniec, opony Endurance, felgi ADBL QD1. Brak czasu odsunął dressing na plastiki do następnego mycia, szyby też muszą poczekać na glinkowanie, AG Glass Polish, wymywanie i Rain-x'a. Wnętrze ogarnięte zostało w sobotę. Jakoś daje się jeździć.

 

49303526nno.jpg

 

49303527TNV.jpg

 

49303528VVl.jpg

 

49303529eJS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpadł do mnie ziomek i postanowiliśmy odświeżyć jego Ibize :D Typowy szczurek myty tylko na bezdotyku i co mieszka pod chmurką ale wyszło bardzo ładnie . Wykonane zostało mycie według standardów forum i na lakier wrzuciłem gyeon cancoat (uważajcie na ten produkt jak jest bardzo ciepło , mimo nakładania w garażu)

 

 

NcsRBuu.jpg?1

 

 

JtQ3haK.jpg

 

 

SbAptih.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano podwinąłem rękawki i wziąłem się za mojego szczurka. Wody nie widział od 2 miesięcy i na dodatek gościł u mnie chrześniak więc w aucie sporo piachu i okruchów po herbatnikach. Auto umyte szamponem uniqe Poseidon (podczas mycia skojarzył mi się zapach z napojem Helena winogronowa) wyglinowane, Nw Rain-x, wosk FK hi-temp paste po wcześniejszym wymyciu IPĄ i na koniec Morning Dew od SG (ot taka kanapka :D )

Środek odkurzony,wymyty APC i wyprany (jutro wlecą dywaniki bo schną) Przepraszam za jakość i ilość zdjęć, ponieważ nie było czasu i zostały strzelone na szybko z telefonu.

Wyszło super, co tam się stało z lampami z przodu? Zaparowane?

 

Nie stawiamy butelek bezpośrednio na lakierze :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat lampa z tej strony jest niedomknięta (połamany zaczep). W maju, w Giżycku po ulewie i wjechaniu w mega kałużę i zalaniu (akurat wracałem z kauflandu z matką i się wydarłem do niej "dawaj wiosła")raz zaparowała i teraz jakoś drugi raz się zdarzyło, wcześniej tego nie zauważyłem.Po wystaniu na słońcu powinna odparować. A butelka przetarta ręką przed postawieniem, zresztą i tak trzeba myśleć nad jakąś polerką lub malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęć się nie liczy :mrgreen: jak napisałeś to czekam na zdjęcia

Trochę jej zleciało, ale przywiozła wreszcie wczoraj...

 

Myślałem, że pójdzie szybko, ale... :wallbash: Auto było cholernie zapuszczone, nawet nie przez nią samą, bo jeździ nim jakieś 1,5 miesiąca, tylko przez poprzedniego właściciela. Sprowadzone z Austrii, kupione od handlarza pod Krakowem... Felgi miały taką ilość wżartego syfu, że chociaż planowałem potraktować jej marketowym środkiem Carso, zużyłem 1/4 butelki Tugi. Przy czym samo spryskanie pozwoliło na usunięcie relatywnie niewielkiej ilości brudu, dopiero po spłukaniu kolejne spryskanie, pędzel w ręke i heja. Oczywiście nie wszystko zeszło, a lakier na rantach odpryskuje od utlenionego aluminium aż miło. Godzina na same fele :wallbash:

 

Wyszła też kompletna amatorka "szpeca" naprawiającego auto po stłuczce, co doskonale widać po ustawieniu maski. Nie można nawet podnieść ramion wycieraczek, bo maska zawadza. Na błotniku i słupku są chamskie ślady po papierze wodnim przypolerowane chyba Tempem.

 

Zdjęcia mam tylko przed, bo się na burzę zbierało, a kumpeli się wraz zaczęło śpieszyć i nie zrobiłem dressingu na oponach ani RainXa. :wallbash:

 

ibiza1.jpg

 

Tu już coś zaczyna płynąć:

 

ibiza2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

656007 Wyszła też kompletna amatorka "szpeca" naprawiającego auto po stłuczce, co doskonale widać po ustawieniu maski. Nie można nawet podnieść ramion wycieraczek, bo maska zawadza.

 

 

Ciekawe bo ostatnio jak robiłem z kumpla Ibiza to był ten sam problem ze nie mogłem podnieść ramion wycieraczki . Dopiero jak włączyłem na moment i zrobiłem zeby zatrzymały sie w innym miejscu. Myślałem ze ten typ tak ma i właściciel to potwierdził no ale samochodu od nowości nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych samochodach jest coś takiego jak tryb serwisowy wycieraczek, w tej Ibizie też już chyba jest coś takiego. Po zrobieniu jakiejś kombinacji naciśnięć manetki, zatrzymują się w połowie szyby tak żeby można było zmienić pióra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie jest tak, że maska całkowicie zachodzi na ramiona. Po prostu haczy o jedno z nich, a w drugim zasłania połowę mocowania. Raczej niezależnie od ułożenia wycieraczki ta jedna (po stronie kierowcy) będzie zawadzać o maskę. Dodajmy do tego fakt, że między nią a grill mogę włożyć palec wskazujący do połowy - i, cytując księdza Natanka, więdz, że coś się dzieje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, czego to człowiek się nie nauczy na forum :D Ja to poprostu na wyłączonym zapłonie jak myję auto pociągam delikatnie za zaczep od strony kierowcy i łatwo podchodzą wycieraczki poprostu do góry...

 

Wczoraj robiłem Teslę, i kurde mogłem poczytać o tym wcześniej! :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł przedwczoraj "znajomy znajomego" coby mu ciągnik odświeżyć przed puszczeniem w ogłoszenie. :)

 

Boki i przód kabiny do ogarnięcia. Dachu nie robiłem (na szczęście :) ) i tyłu kabiny również nie.

 

P1060265.JPG

 

P1060267.JPG

 

Wyszły całkiem fajne 50/50:

 

P1060264.JPG

 

P1060268.JPG

 

P1060273.JPG

 

P1060269.JPG

 

P1060270.JPG

 

P1060271.JPG

 

P1060272.JPG

 

Finalnie wyszedł tak:

 

P1060274.JPG

 

P1060275.JPG

 

P1060277.JPG

 

P1060278.JPG

 

P1060279.JPG

 

Pady NAT, futro Brayt, Menzerna i Koch.

Na lakier Fusso Coat, na plastiki Shiny Garage Jet Black. Właściciel zadowolony, za tydzień ma podjechać następnym, czerwonym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.