Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Skoro TUGA jest bezpieczna dla polerowanego/"gołego" aluminium oraz bezpieczna dla powierzchni lakierowanych, to dlaczego nie można stosować na karoserię?

Prix w przypadku używania na karoserię ma tą przewagę zw jest bardziej wodnisty, tudze należało by pomóc np Aplikatorem z uwagi na bardziej żelową konsystencję.

 

Wysłano z mojego G4S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespa.

Samochód niby bezwypadkowy, szyby oryginalne, masa zarysowań itp, co świadczy raczej, że nie był szykowany do sprzedaży. Ma kolor czarny i w kilku miejscach, np. na dachu i na masce schodzi klar, dziwne jednak, że pod spodem lakier nie jest matowy... Czy to świadczy, że mógł być pokryty dwiema warstwami klaru i jedna z nich schodzi?

Jest sposób na naprawienie tego łuszczącego się klaru bez lakierowania elementów?

 

Autko było lakierowane i to przez partacza , któremu się nawet nie chciało zmatowić lakieru przed malowaniem. Nic z tym nie zrobisz bez lakierowanie . :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże widziałem Waxitcar jak testowal tuge na lakierze i poradzila sobie baaardzo slabo, lepiej cos z inna konsystencja.

hmm aż tak bardzoo to nie mogę tego napisać ale prawda w tym jest. produkt o zbyt gęstej konsystencji, być może inny aplikator rozprowadziłby produkt trochę lepiej, niemniej jednak pamiętajmy, że Tuga przeznaczona jest do felg ;):good: lepszy efekt uzyskaliśmy przy rozprowadzeniu produktu poprzez aplikator jednak tutaj trzeba uważać bo zawsze może pojawić się kuku w postaci rysek, u nas auto było przed mocną korektą więc można było sprawdzić wszystkie sposoby. ADBL Vampire i tak miał co zbierać, więc jeżeli ktoś chce na prawdę oczyścić lakier z metalicznych zabrudzeń to polecam typowe do tego środki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko było lakierowane i to przez partacza , któremu się nawet nie chciało zmatowić lakieru przed malowaniem. Nic z tym nie zrobisz bez lakierowanie . :thumbdown:

Na masce i na dachu pod klarem jest matowy lakier (jakby baza) ale z tyłu pod odchodzącym klarem jest lakier w błysku. W tamtym miejscu to wygląda tak jakby na stary lakier zostało pomalowane samym klarem... Robi się tak dla ukrycia tego, że któreś elementy były lakierowane?

Kupiłem dziś klar w sprayu i chociaż zabezpieczę żeby się nie rozprzestrzeniało , liczę też na to, że nie będzie tak bardzo widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś klar w sprayu i chociaż zabezpieczę żeby się nie rozprzestrzeniało , liczę też na to, że nie będzie tak bardzo widać.

 

Jeśli to malutkie odpryski to lepiej zrobić zaprawke z bezbarwnego z utwardzaczem , bo w sprayu to zawsze lipa , ale jeśli większe płaty to bez ponownego lakierowaia nie będzie to dobrze wygladało. Kupiłeś auto które ktoś spaprał i bez dużych kosztów nie będzie fajnie wygladało. Lepiej pojeździć troszke i nie ładować kasy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, małe ubytki lakieru bezbarwnego można naprawić tak, że praktycznie nie będą do rozpoznania.

Taki sam zabieg robiłem u siebie, dwie warstwy bezbarwnego z pistoletu, matowienie, polerka i jeśli warstwa bazy nie była uszkodzona to naprawy ciężko się dopatrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chcę zabezpieczyć lakier na zimę(i dodać trochę połysku) szukam dobrego wosku do czarnego lakieru który mógłbym nałożyć albo ręcznie albo przy pomocy maszyny z regulacją prędkości. Chciałbym zrobić to w tym tygodniu dlatego zależy mi na czasie. Co polecacie, nie musi to być coś za 7zł, może być droższe, ale 250zł raczej też nie chcę wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam kupić i położyć na zimę SOFT99 Fusso Coat 12 Months Wax do ciemnych lakierów na cleaner Duragloss Squeaky Clean, wyczytałem na forum że ten wosk (seleant?) przyciemnia lakier. Mam przedni i tylny zderzak całe czarne oraz listwy na drzwiach też czarne, czy moge ten wosk położyć na zderzaki? Da to jakiś efekt? Też na cleanerze go kłaść? Dodam że auto mam całe plastikowe oprócz maski przedniej, kolor auta zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępny w ANB 118ml, jak bardzo on jest wydajny, wystarczy na całe auto(lub na ile?)?

 

Małe opakowanie DG SC powinno wystarczyć na 5-6 aut spokojnie - super produkt. Przypuszczam, że ten cleaner jest niedostępny chwilowo, gdyż (podobno) DG zmienia swoją linię produktów - chyba chodzi o zmianę wyglądu opakowań/etykiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam jakieś urządzenie/lampę aby osuszyć wnętrze pojazdu po praniu tapicerki, wiadomo teraz idą już chłodniejsze dni więc takie coś sie przyda :)

Poleca ktoś coś ? Szukałem to są takie urządzenia ale duze i do pomieszczeń i kosztują około 5tys ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.