Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast kombinowac z chemia, wydaj 200 na basspolska DA i objedziesz wszystkie auta w rodzinie ;)

Na poczatek zabawy, to nawet te ori gabki starcza i wydobeda wiecej z lakieru niz reczne dziabanie nawet najlepsza chwmia ;)

Spoko.Zapierdziele przedłużacz z 4 piętra i na parkingu pod blokiem będe polerował :wallbash:

Pytałem o pastę/mleczko do ręcznych działań specjalnie ,nie dlatego że taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dante05 to na B6? Próbowałem ostatnio na A6 z 2006r najpierw podczas korekty pastami do lakieru, potem Autosolem i nic. Może na tym "chromie" jest jakaś warstwa lakieru która nie chroni dostatecznie przed utlenianiem, ale uniemożliwia wypolerowanie tego metalu :o . Za to np. na BMW X5 poszło lekko bo tam jest goły metal i bez problemu poleruje się pastą do metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza to filtr powietrza....nie ogarniam.Ten do zimnych klimatów da ci +5 do lansu i dobre samopoczucie że na antarktydzie zawsze odpalisz auto i przefiltrujesz mróz...Zrozumiałbym różnice między sportowym a zwykłym ale takie cuda... :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kombinowac z chemia, wydaj 200 na basspolska DA i objedziesz wszystkie auta w rodzinie ;)

Na poczatek zabawy, to nawet te ori gabki starcza i wydobeda wiecej z lakieru niz reczne dziabanie nawet najlepsza chwmia ;)

 

Za 200 nówka? Gdzie?

 

Od razu bym przygarnął kropka

Może jakieś namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kombinowac z chemia, wydaj 200 na basspolska DA i objedziesz wszystkie auta w rodzinie ;)

Na poczatek zabawy, to nawet te ori gabki starcza i wydobeda wiecej z lakieru niz reczne dziabanie nawet najlepsza chwmia ;)

 

Za 200 nówka? Gdzie?

 

Raczej nigdzie, zapewne to był skrót myślowy i powalla tak strzelił od niechcenia 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może nie związane z detailing'iem, ale z motoryzcją ;)

 

Filtr powietrza MANN zwykły C 35 154 40zł vs Filtr powietrza MANN dla zimnych klimatów C 35 154/1 80zł (ceny + - )

 

W Polsce mamy zimny klimat :o? który brać?

 

 

Na nasze szerokości geograficzne jest dedykowany filtr zwykły, tak samo jest w drugą stronę ponieważ są też filtry dedykowane dla gorących klimatów.

 

Nie wiem czy sprzedawca wykorzystuje "chwyt marketingowy", ale strasznie duża rozbieżność między zwykłym a tym dla zimnych.

Jak coś zapraszam na private, ponieważ pracuję w tej branży. Zawsze coś pomożemy, wycenimy :):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne to był skrót myślowy

 

Tak dokładnie ... w sumie mogłem poszukać na allegro i wpisać " 273 plus 7,99 paczka" ;)

 

Chodziło mi o fakt iż jesli ktoś ma już UC i 2-3 auta na stanie, to lepiej zamiast kupować inną "chemię" za 60 i namachać się trikolorem aż łapa odpada, kupić polerkę , dać komuś znajomemu flachę za użyczenie gniazdka pod garażem lub nawet stróżowi na parkingu odpalić kilka zł za podłączenie pod 230V i ogarnąć to , bo nie dość że efekt wizualny będzie 3x lepszy , to jeszcze po takiej polerce będziemy mogli w spokoju kubek kawy wypić ...co po np. 3 h machaniu trikolorem nie jest takie oczywiste ;)

 

PS: uwaga! Istnieje jednak niebezpieczeństwo iż takiemu znajomemu lub ww. stróżowi spodoba się nasza robota i też za "niewielką opłatą" będzie chciał aby mu autko przelecieć polerką ... kilka takich "niewielkich opłat" i wydana kasa na DA zwrócona :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamierzam zakupić Meg Ultimate Compound w celu wykorzystania do przygotowania samochodu taty. Mam pewną wątpliwość w którym momencie wrzucić go do pracy. Jak robiłem moje auto to wykorzystałem taka kolejność :

 

1. mycie (odsmalanie, deironizacja)

2. glinka valetpro żółta

3. mycie

4. cleaner : Meg Deep Crystal Step 1 Paint Cleaner

5. politura: Me Deep Crystal Polish

6. wosk: Megs #16

 

auto które zamierzam robić ma trochę zarysowań które chciałbym wypracować Meg Ultimate Compound - czy zastosować ten środek w miejscu dotychczasowego cleanera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla aż miło się to czyta. Czas przejść do działania...dzisiaj robie zakupy,polerka+potrzebne oprzyrządowanie, od kumpla wyczarowalem już uszkodzona maskę od B8 dla treningu. Pytanie czy zestawem 3M (zielony,żółty, niebieski korek) - prezent od innegi kolegi,plus maszyna BASS jestem w stanie coś podziałać w kierunku edukacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest masa do uszczelniania szyb samochodowych. Zwykły silikon twardnieje i nie rozciąga się elegancko, zwłaszcza po 14 latach no i nie jest podatny na działanie prickborta. Kiedys w Mercedesie uszczelniali mi przednią szybę takim fajnym maziajem z tuby. To chyba to:

http://www.petrostar.pl/chemia/kleje/bo ... 798a98d639

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.