Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

primo: już wspomniano wyzej, ze gornicy maja problem z wyliczeniem rocznej pensji-pokazuja paski miesieczne, na ktorych nie widac dodatkow, ktorych w gornictwie jest mnóstwo (13-tki, 14-tki, deputaty, itp.). I nagle z 2500 robi sie 4500.

Post z cyklu nigdy nie byłem na Śląsku, ale się wypowiem. :good:

 

Dobrze, przyjmijmy, że górnik na dole zarabia 2500 złotych. Jest to kwota trochę zawyżona, bo miesiąc przeróbki tylko w dniach roboczych bez nocek to około 2000 - 2200 złotych, ale nie o to tu chodzi.

 

13 na ten moment są wycofane, 14 to dodatek około 2500 złotych. Barbórka to trochę więcej niż miesięczna wypłata, więc przyjmijmy 3000 złotych. Deputat węglowy to 300 złotych miesięcznie. Wyliczając średnią to robi nam się 3000 złotych miesięcznie - kurde, gdzie te 4500 i 6000 o których wszyscy mówią...

 

Inaczej sprawa ma się w przypadku sztygarów lub nadsztygarów - Ci mają około 3500-4000, lub 4000-4500 podstawy to z premiami może wyjść im to 5000 miesięcznie. Ale ich nie jest wielu (jeden na około 80-100 osób) .

 

Mój ojciec jako nadsztygar po 25 latach opuścił kopalnię z wypłatą miesięczną rzędu 3997 złotych.

 

Nie rozumiem dlaczego żyjemy w kraju, gdzie jeden nie może mieć lepiej od drugiego. Wiecie jak to mówią? Chcesz być chudy - nie żryj. Chcesz miłości - znajdź ją sobie. Tutaj pasuje jeszcze "chcesz 13 i premii - zatrudnij się w spółce państwowej" - kolej, kopalnie, huty, poczta, urzędy czekają.

 

I piszę to jako 24-letnia osoba zarabiająca 2000 złotych miesięcznie tylko dzięki nadgodzinom i wprowadzaniem innowacji w pracy. I jakoś nie mam żalu do moich rówieśników pracujących na kopalni o to, że mają 1000 złotych miesięcznie więcej.

post z cyklu-moj tata mial tyle i tyle, to mozna to odniesc do wszystkich tysiecy osob pracujacych w kopalniach. Odnies sie do listy plac opublikowanej przez samych gornikow- tam nawet nie ma 4500 zl tylko znacznie wiecej.

http://natemat.pl/129957,biedni-gornicy ... -ze-wstydu

 

Czekam na konkrety i merytoryczna analize listy plac zamieszczonej w natemat.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj umyłem sobie i żonie auto, a dosłownie 3h później zaczął sypać śnieg ...

 

 

 

Siergiej widzisz Ty wiesz bo czytałeś "pismaków" , a my wiemy , bo znajomi (rodzina) pracują na kopalni . Ja statystycznie zarabiam ze 15 tysiaków na miesiąc , bo mi pismaki policzą średnią z prezesem Orlenu i członkami zarządu gdzie zarobki sięgają 2,8mln zł rocznie (tak nie pomyliłem się prawie 3 bańki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na konkrety i merytoryczna analize listy plac zamieszczonej w natemat.pl

Ja mam na obiad ryż, mój przełożony ma na obiad mięso. Średnio wyliczając obaj jemy gołąbki. :)

 

Od X lat mówi się, że Ci u góry, który także w teorii pracują "na dole" zarabiają za dużo. Ktoś to sobie siedzi ciepło w biurze zgarnia jeszcze dodatkowo pensję z dołu mimo, że nigdy na nim nie był i średnia skacze o 2000 do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie piany.Taka praca i takie ryzyko zawodowe.Jakby likwidowali zakład np opla czy czegoś innego to tematu by nie było a ludzie też na trawe by poszli...nie rozumiem po co te zamieszanie.Ludzie robią za połowe mniejesze pieniądze i tracą prace...bez żadnych odpraw,przywilejów itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na konkrety i merytoryczna analize listy plac zamieszczonej w natemat.pl

Ja mam na obiad ryż, mój przełożony ma na obiad mięso. Średnio wyliczając obaj jemy gołąbki. :)

 

Od X lat mówi się, że Ci u góry, który także w teorii pracują "na dole" zarabiają za dużo. Ktoś to sobie siedzi ciepło w biurze zgarnia jeszcze dodatkowo pensję z dołu mimo, że nigdy na nim nie był i średnia skacze o 2000 do góry.

podzial w tabeli jest b. wyrazny- robotnicy na dole, gorze, pracownicy administr.-biurowi, itp. Ale co ja wiem, nie jestem ze Śląska, wiec nie mam prawa sie wypowiadac. Tak samo jak gornicy żądac, zeby reszta kraju sponsorowala ich pracę.

Porownanie z golabkami b. merytoryczne. W sumie nie spodziewalem sie niczego wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
buka dobra dobra, a GTRa kupować chciałeś :P

Zawsze lepiej kupić za swoje, niż się jeździć autem rodzinnym* ;);)

*ojciec kupił, mama tankuje, syn upala

 

 

:D:D:good:

Kamil wybacz ale sam zacząłeś a riposta kolegi równie cięta co Twoja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale PANOWIE!

O czym Wy rozmawiacie? Co Was obchodzi ile kto zarabia? Jeśli Firma ma świetne wyniki finansowe i chce się podzielić nimi z pracownikami to nich i płaci górnikom po 20 tyś zł - mnie to w ogóle nie przeszkadza.

Ale jeśli ktoś ma 3 mld :shock::shock::shock: straty w roku to nawet jeśli płaci pracownikom 1500 zł to i tak jest to za dużo i musi się zwinąć.

I tak się dzieje w przypadku KAŻDEJ firmy działającej w ustroju kapitalistycznym, tylko nie w zakładzie pracy (zwróćcie uwagę że górnicy nie nazywają kopalń firmami tylko zakładami pracy :D:D ) jakim jest kopalnia.

A skąd się biorą te 3 mld zł rocznie? - z naszych podatków.

A czemu to przeszkadza wszystkim w Polsce poza górnikami? Bo KAŻDA inna firma (nawet państwowa) jeśli ma stratę to najpierw redukuje zatrudnienie a w ostateczności się zwija. KAŻDA tylko nie kopalnie - i tak od 25 lat :wallbash::zly:

Bo w naszym dziwnym kraju jesli nie jestes: gornikiem, lekarzem, kolejarzem i podobnym i nie mozesz glosno krzyczec, lub czegos zablokowac to nikt z Toba nie bedzie rozmawial.

Pojawil sie problem, polegajacy na tym, ze ludzie maja juz dosc krzykaczy, i zaczynaja dokladniej przygladac sie temu co ich otacza. Stad dyskusje takie jak ta.

"Pokrzywdzonych" gornikow zapraszam do zwiedzenia kilku wiosek popegeerowskich.

Jedni sie przystosowali do nowej sytuacji i sobie poradzili, inni staja po zasilki i pod sklepami. Nikt sie z tymi ludzmi nie patyczkowal.

Ludzie pamietaja zlote lata gornikow. "13" "14" "barborkowe" ksiazeczki gornicze , mieszkania... i na sciepe narodowa raczej bym nie liczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymiana żarowki w aucie skończyła się ...podbitym okiem.

Auto stało przed garażem, brama opuszczona do połowy...jak za..bałem z obrotu...skóra pękła,kość obita. Chyba blizna zostanie, ku...a mać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymiana żarowki w aucie skończyła się ...podbitym okiem.

Auto stało przed garażem, brama opuszczona do połowy...jak za..bałem z obrotu...skóra pękła,kość obita. Chyba blizna zostanie, ku...a mać.

 

morał z tego taki... na wymianę żarówki jeździć do ASO :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przez kumpla bo przyszedł pogadać do garażu i zmienił bieg wydarzeń.hehe Już kiedyś raz też zapieprzyłem.

Brama do góry otwierana...tak to jest jak się w połowie zostawia.

Oj, na samo wspomnienie mam dreszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlodzi ludzie dla ktorych uzywanie mapy to totalna abstrakcja, sam jestem mlody, ale lubie i wole korzystac ze starej poczciwej mapy, ksiazki telefonicznej czy spisu tresci. Pozniej ludzie sie dziwia, ze uzywajac nawigacji wjezdzaja w pola lub bagna :-). Ja za nic nie moge sie przekonac do nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii górnictwa to ja się nie wypowiem bo nie pracuję w tej branży więc nie wiem. Wystarczy jednak zacytować artykuł, w którym wypowiada się były górnik i bez owijania w bawełnę mówi jak się pracuje w kopalni i jakie patologie należałoby natychmiast wyrwać z korzeniami (oczywiście nie dotyczy to WSZYSTKICH górników ale jak widać duża część załogi od najniższego szczebla po najwyższy oraz masę wszelakich związków zawodowych pracuje na te fatalne wyniki finansowe kopalń).

 

http://m.dziennik.pl/wiadomosci/opinie/ ... u-dziennym

I to jest sedno problemu - PATOLOGIA.

 

A tu już chyba znaleziono sposób na te dopłaty do kopalń - i to mnie najbardziej wk***:

http://zus.pox.pl/zus/minister-gospodar ... wotnej.htm

 

PZdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe ceny w Swissvax PL.

Czekałem grzecznie na uzupełnienie zapasów żeby złożyć większe zamówienie.

Dzwoniłem do nich w grudniu. Powiedzieli że uzupełnienie stanów będzie w styczniu. Pomyślałem ok, nie będę zamawiał kilka razy. A tu dalej stany nie uzupełnione, ale ceny już nowe (wczoraj były jeszcze stare). Blisko 1000 zł podwyżki na SV CR - po prostu świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe ceny w Swissvax PL.

Czekałem grzecznie na uzupełnienie zapasów żeby złożyć większe zamówienie.

Dzwoniłem do nich w grudniu. Powiedzieli że uzupełnienie stanów będzie w styczniu. Pomyślałem ok, nie będę zamawiał kilka razy. A tu dalej stany nie uzupełnione, ale ceny już nowe (wczoraj były jeszcze stare). Blisko 1000 zł podwyżki na SV CR - po prostu świetnie.

 

 

kuuurde też czekałem z zamówieniem :|:|:|:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.