Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

695624 a tutaj dopiero luty i chiński plastik szlag trafił :thumbdown:

 

A czego dokładnie oczekiwałeś?

Butelka najpewniej pęka od opierania pełnej flachy na rączce od myjki :) Nie martw się, od kolegów dostałeś porady co zastosować jako zamiennik :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wczoraj odebrałem auto po wymianie sprzęgła - docisk, tarcza, łożysko - SACHS oraz łapy sprzęgła - OEM.

 

Pojawiły się dwa problemy których wcześniej nie było:

1. Hałas sprzęgła, dźwięk taki jakby coś się obijało o metal. Hałas tylko na wolnym pedale, przy wciśnięciu cisza.

2. Dziwne wibracje od 1000-2000 obrotów, wcześniej ni cholery tego nie było. Na 5 biegu największe wibracje, powyżej 2000 wibracje ustają. Dodam, że dzieje się tak tylko przy dodawaniu gazu w zakresie 1000-2000 obrotów.

 

Byłem z tym od razu u mechanika który wymieniał sprzęgło, robił mi już kilka rzeczy i zawsze było ok, ale tym razem chyba coś mu nie poszło. :dontknow: Na wymienione problemy odpowiedział mi, że sprzęgło może hałasować bo powinno się wymienić sprzęgło razem z dwumasą bo one są fabrycznie razem wyważone i będę musiał nauczyć się z tym żyć. :roll: Na problem z wibracjami powiedział, że mam trochę pojeździć i powinno to ustać bo wał musi się ułożyć. Wał musi się ułożyć?? :wallbash: Chyba jak się ściąga wał to zaznacza się w jakiej pozycji był i potem skręca tak samo? Myślę, że nie zaznaczył jego położenia i dlatego teraz są te wibracje. Jeśli to nie ustanie to będzie musiał mi to poprawić, rozumiem, że auto jest stare, ale to nie jest dla mnie żadne wytłumaczenie. Wcześniej tych problemów nie było. :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że szybciej Ci panewki wytłucze niż "wał się ułoży". Facet Ci ewidentnie spartolił robotę, poprawiaj to póki auto jeździ..

 

 

edytka

 

Kolega robił pastucha 2.0tdi u fachowca, zakład znany w mieście i oblegany - po wymianie dwumasy kpl. pedał wpadał w podłogę, wibracje itd - ułoży się jak rzekł pan mechanik. Skończyło się na poprawce która nic nie dała, w rezultacie sprzęgło naprawiono w kolejnym warsztacie i działa. Sprawa chyba trafi finalnie do sądu, pan mechanik nawet nie wymienił wysprzęglika i łożyska bo wyglądały dobrze, za części skasował..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odebrałem auto z ASO z nowo polakierowanym przednim zderzakiem i okazało sie że panowie nie dolakierowali na dolnym rancie paseczka 10 cm na 0,5 cm.

Poza tym mam wrażenie że odcień czarnej perły nieco sie różni wzgl reszty karoserii. Zwłaszcza pod halogenem. Kolor dobierany pod nr. Czy tak będzie bo to nowy lakier na i plastiku? Inaczej kładziony?

Pytanie do ekspertów: czy świeży lakier mikro przyciemnieje? (Wiązanie bazy z clearem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku ubrudzeniach i myciach sie zrówna ;) Też miałem malowany element w ASO czyli oryginalnym lakierem więc odcień taki sam. Jak tylko odebrałem auto to było widać, że malowany element jest taki jakby bardziej soczysty. Wystarczyły 2 mycia i sie zrównał z resztą auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odebrałem auto z ASO z nowo polakierowanym przednim zderzakiem i okazało sie że panowie nie dolakierowali na dolnym rancie paseczka 10 cm na 0,5 cm.

Poza tym mam wrażenie że odcień czarnej perły nieco sie różni wzgl reszty karoserii. Zwłaszcza pod halogenem. Kolor dobierany pod nr. Czy tak będzie bo to nowy lakier na i plastiku? Inaczej kładziony?

Pytanie do ekspertów: czy świeży lakier mikro przyciemnieje? (Wiązanie bazy z clearem)

 

(Zobacz pod halogenem tylni zderzak najpierw)

Najbardziej będzie cie to podkukuwiało jak będziesz podchodził do auta zaparkowanego już jakby w półmroku, będzie wyglądało jak część nie z tego auta

Ano właśnie, lakierowanie poprawnie to sztuka, a w tym konkretnym warsztacie zabrakło artystów niestety.

Najstarsi Chińczycy twierdzą że udaje się dobrać odcienie. Ja tego nigdy nie widziałem.

 

Możesz z tym walczyć ale podejrzewam ze przelakieruja raz jeszcze i będziesz miał podobnie, a na pytanie czemu jest różnica odpowiedzą ze niemożliwe bo dobraliśmy pod kod lakieru próbując ewidentnie zrobić z Ciebie jelenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrdzewiaczem zalej i rozgrzej trochę silnik. A idioci się zdarzają, nic nie poradzisz, kiedyś mi jeden paprak zakleił korek spustowy oleju na silikon, bo mu było żal nowej uszczelki miedzianej za 50 groszy dać przy wymianie. Od tego czasu takie pierdoły które tylko mogę, to sam robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negatywne oceny wystawiane przez konkurencję na fanpage... Wszystkie negatywy od fejkowych kont a średnia ocena leci. Że też ludziom się tak chce, ja się staram przyciągnąć klientów do siebie a nie zniechęcić do konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.