Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

688109 A wg mnie jest w tym troche racji, octavia 1 to konstrukcja sprzed 20 lat, są bezpieczniejsze samochody

Patrząc po blachach to czasem mam wrażenie, że coraz bardziej papierowe są nowe samochody. I nie widzę zależności im nowsze tym bezpieczniejsze. Takie Volvo serii 700 bądź 900- czołg. Octavia I jest całkowicie normalnym autem, która nie koroduje tak mocno jak odpowiedniki innych marek lub auta klasy premium z tego okresu.

 

Mam również nadzieję, że znasz też kryteria dotyczące gwiazdek Euro NCAP. Bo nie tylko wykonanie blach etc ale również wyposażenie seryjne dające niby większe bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież octa dostała typowo w bok... Jak ktoś nie ma pojęcia jak zachowuje się auto które dostaje w bok, to można sobie obejrzeć choćby crashtesty adac w internecie... Każde auto się "składa". To najsłabszy punkt auta. A zaglądanie komuś w portfel czym jechał jest żenujące. Jeździ się tym, na co stać, a że w PL zarobki są jakie są... to i samochody są współmierne do zarobków niestety. Zginęła młoda kobieta, tragedia dla rodziny a wy filozofujecie czym mogłaby jechać gdyby e39 w garażu nie stało na zimę :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

688125 kamilgt, nie sądzisz, że taka Octa ma podobny poziom bezpieczeństwa (w tym systemów) jak np. nowa Fabia?

 

Nowe Citigo jest bezpieczniejsze od 20 letniej octavi.

Jak spomnial Kamilek, wszystko kwestia wieku konstrukcji. Każde nowe auto, kazdna nowa generacja jest sztywniejsza od poprzedniej.

Dlatego nowa fabia jest bezpieczniejsza od pierwszego superba, nowe polo bezpieczniejsze od E39 itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież octa dostała typowo w bok... Jak ktoś nie ma pojęcia jak zachowuje się auto które dostaje w bok, to można sobie obejrzeć choćby crashtesty adac w internecie... Każde auto się "składa". To najsłabszy punkt auta. A zaglądanie komuś w portfel czym jechał jest żenujące. Jeździ się tym, na co stać, a że w PL zarobki są jakie są... to i samochody są współmierne do zarobków niestety. Zginęła młoda kobieta, tragedia dla rodziny a wy filozofujecie czym mogłaby jechać gdyby e39 w garażu nie stało na zimę :wallbash:

 

 

ani razu nie powiedziałem, że zginęła przez to, że jechała octą. Druga sprawa, przy której podałem przykład E39 to zupełnie inna sprawa, którą poruszyłem przy okazji. Nie zaglądam nikomu do portfela, ale jak kogoś stać, żeby postawić jeden samochód na zime i kupić drugi, zapłacić OC, kupic opony itp no to chyba nie na miejscu jest wspominanie o niskich zarobkach :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okta chyba polift, co nie zmienia faktu, że blachy sprzed 15 lat. Nie była tez nigdy czołgiem jak stare Volvo czy W123, dlatego tutaj moim zdaniem o pancernosci starszej konstrukcji nie może być zbytnio mowy. Straszna historia dla rodziny, bo jechała stosunkowo dużym, rodzinnym i widać że zdrowym autem :/:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że każde inne uderzenie: w przód, prawy bok (choć wtedy pewnie dziecko byłoby bardziej zagrożone) czy w tył nie skończyłoby się jej śmiercią. Samo uderzenie musiało mieć sporą energię skoro box dachowy wylądował spory kawałek dalej w rowie... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze możliwe uderzenie. To czy to była 15 letnia Octavia I czy nowiutki kompakt marek premium - nic by to nie zmieniło.

 

A jeżdżenie sztruclem za 1000zł bo "bimerka" stoi pod kocem w zimie - nie umiem komentować aż takich przypadków debilizmu :wallbash: I nie ma to nic wspólnego z sytuacją finansową a tylko z totalnym brakiem wyobraźni i stawianiem 20 letniego samochodu ponad własne życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

688182 A jeżdżenie sztruclem za 1000zł bo "bimerka" stoi pod kocem w zimie - nie umiem komentować aż takich przypadków debilizmu :wallbash: I nie ma to nic wspólnego z sytuacją finansową a tylko z totalnym brakiem wyobraźni i stawianiem 20 letniego samochodu ponad własne życie.
688145 Nowe Citigo jest bezpieczniejsze od 20 letniej octavi.

Jak spomnial Kamilek, wszystko kwestia wieku konstrukcji. Każde nowe auto, kazdna nowa generacja jest sztywniejsza od poprzedniej.

Dlatego nowa fabia jest bezpieczniejsza od pierwszego superba, nowe polo bezpieczniejsze od E39 itd itp.

Dostaję raka jak widzę takie posty. Sprawdź jeden z drugim jakie auta można nabyć za 1500zł (bo ceny są do nego)na allegro a skończycie pitolić jak połamani.

Co do aut- gdzie się zatrzyma strefa zgniotu z tyłu w nowej Fabii od Superba I i tak dalej, przód tak samo zresztą. Nie wierzę po prostu, że takie miejskie smarki są bezpieczniejsze od aut min klasy średniej 10 lat starszych (nie bitych rzecz jasna wcześniej). Po prostu nie wierzę. To się kłóci wszelkiej logice. Ale ok- możemy zrzucić się i kupić stare Volvo/Audi/Mercedes (tam gdzie księgowi nie tykali palców) i damy na czołówkę nowym miejskim smarkom.

No trochę powagi- Auto Świat/Motor/Euro NCAP to nie wyrocznia w życiu. A przykładem niech będzie ten film:

Panda do remontu za kilka tysi, w Passacie zapewne tylko zderzak. Teoretycznie nie ma co porównywać kto jak kogo walnął ale mimo wszystko VW może dalej jechać. I ot mi nowe auta. Kończę tą jałową dyskusję bo aż żal czytać znawców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie jakbym miał walić w drzewo np to bym wolał superbem jedynką niż nową fabią. O ile oczywiście superb byłby bezwypadkowy i nie składany z trzech. Na youtubie jest filmik jak ludzie chyba jacyś młodzi walnęli w drzewo e39, to sie rozpadła na dwie częsci, a tył to odpadł jakby od linijki auto na pół przeciął diaxem. Musiała być składana i spawana z dwóch aut co najmniej. i takie auta to największe zagrożenie. W tym przypadku były też ofiary śmiertelne niestety z tego co pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na szczęście tyle śniegu nie ma, a wręcz jest tylko trochę... choć drogi pożal się Panie... pod górki osobowka na prawie nowych zimowkach nie da rady podjechać... piaskarek zero, jedynie krajowka odsniezona a na mieście białe drogi.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto przejęło sobie dochodowe tereny tam gdzie mieszkam i od tygodnia mam nie odśnieżonej drogi, a dziś od rana skakanie w urzędzie miasta od drzwi do drzwi aby załatwić sprawy meldunkowe i przerejestrować auto :wallbash::wallbash::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście tak ale i tak trzeba było wziąć wolne w pracy bo jeszcze trzeba urząd skarbowy obskoczyć i zmienić dane w bankach gdzie się ma kredyty, najbardziej współczuje starszym osobą bo im się strasznie w tym wszystkim ogarnąć sam wziąłem dwa pełnomocnictwa i załatwię przy okazji te same sprawy sąsiadom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]diegoz[/ref], to albo ten nowy aku jakiejś badziewnej firmy albo szukałbym jakiegoś złodzieja prądu. Jak aku jest przyzwoitej firmy i nic nie podbiera Ci prądu to nawet przy -30 stopniach bez problemu aku powinien śmigać bez większych problemów.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

688687 bez problemu aku powinien śmigać

Oczywiście do powyższych rzeczy co wymieniłeś trzeba dodać iż aku musi być odpowiednio naładowany i odpowiednio dobrany, czyli ani za duży , bo bez dużych przelotów ciężko go będzie doładować przy normalnej jeździe i konieczne będzie doładowywanie prostownikiem , ani za mały , bo prąd rozruchu będzie za mały. Powiecie kto kupuje za mały akumulator? Przeciętny Kowalski mało znający się na samochodzie, jak rano nie odpala, to idzie do supermarketu i kupuje pierwszy lepszy ...czytaj tańszy :-] To taka ciekawostka po wczorajszym dniu w pracy ...oj co się aku , kabli rozruchowych i prostowników sprzedało :shock: Dobrze że przynajmniej mamy tylko Centrę zamiast jakiegoś badziewia z dalekich krajów ale co się nasłuchałem że "drogo to macie" , to moje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.