Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

powalla

 

Nie no to teraz mnie rozwaliłeś całkowicie... Byłem pewien, że skoro BP ma wieże wiertnicze i eksploatuje ropę to na swoich stacjach oferuje swój własny towar, przecież to logiczne :kox: O marketówkach niektórych takich jak właśnie marche to nawet na paragonie jest napisane coś w stylu "grupa Orlen" natomiast z tym BP to dziwne. Jest to także najdroższa stacja (przynajmniej w mojej okolicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jakaś markowa, czy marketowa? Zawsze kuszą te przy marketach, ale żal mi CR

 

Stacja paliw przy magazynach Tesco.

Użytkuję HDI, a to też jest Common Rail.

4,5 roku tam tankuję.

 

Szajsu nie ma, bo tankują flotę swoich naczep chłodni i ciągniki siodłowe podwykonawców, którzy te naczepy ciągają.

2-3 lata temu w zimę były sytuacje, że paliwo na pobliskim Shell'u zamarzało, a ropka z Tesco dawała radę.

 

Swojego pikacza też w 95% przypadków tankuję na tescowej stacji (98Pb) i ani razu nie miałem z tym paliwem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik dostaje ciecz to odbija. Czujnik jest w pistolecie na końcu wylewki. Jak zajrzycie w ''lufę'' to taki plasticzek w tulejce.

Pewnie pytasz bo nie zawsze tak samo odbija na różnych stacjach... tu głównie liczy się długość wylewki, ''ząbki'' na wylewce do zaczepienia pistoletu, spady płyty szczelnej na stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbija niejako "lustro paliwa" , co przy np. ON jest raczej "pianą" . Są auta które ciężko nalać, bo "odbijają" i tak przoduje tu Punto 1 i 2 , no i Tico które lubi "opluć" przy szybkim tankowaniu. Problemem jest źle rozwiązane odpowietrzanie zbiornika.

Wczoraj np. dostaliśmy odpowiedzi pisemne ze Skody, Mazdy, VW i Opla w sprawie "pojemności zbiorników paliwa w ich autach" , czyli ile paliwa można nalać do zbiornika np. Skody Fabii . Napisali o odpowietrzniku (tym pstryczku we wlewie aut grupy VW) i wręcz zakazie zalewania "po korek" , bo o ile zbiornik jest miejscem do przechowywania paliwa , to już rura od wlewu do tego zbiornika powinna zostać pusta.

Na samym końcu umieszczali napisy iż nie należy się sugerować danymi katalogowymi , bo zbiornik to nie jest naczynie pomiarowe i należy pojemność 45L uznawać jako umowną (każdy właściciel Fabii wie że do tych 45 można śmiało dolać 7-8L ;) ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od pierwszego pyknięcia to moge jeszcze sporo dolać. Raz tak sprawdzałem :D

Jak źle włoże pistolet to czasami pyknie po 5sekundach, a w baku pustka.

 

Wg instrukcji mój zbiornik ma 60litrów, a jak wyjeździłem do rezerwy i zatankowałem do pełna to weszło około 50litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przez 5 lat to z tabun ludzi (pracowników) się przewinęło i ... ze 3 prowadzących :) Teraz jak przyjdzie taki "klient" który zawsze wlewał 35L , a teraz 39 mu weszło ( na tydzień są min 3 takie sprawy) , to tylko papierek od "producenta" się mu podsunie i z bani ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.