Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

uuuu ;) zawsze jak jadę autobusem to przy szoferce siedzę albo stoję :P i obserwuje, patrze ile przebiegu mają :kox:

W Gliwicach sprzedają teraz 20-letnie autobusy z przebiegiem 1 900 000km ;)

Tak jak zawsze przyklaskiwałem inwestycjom w tabor w zapóźnionych śląskich PKMach, tak pozbycie się DABów to nie jest korzyść. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ma 850 tys jakoś tak.

 

a to tak "noramalnie".. widziałem już takie po 1,5 mln.. zawsze chciałem kierowców zapytać o awaryjność, silnik i szczególnie skrzynia bo ile ona milionów razy zmieni biegi to szok :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ma 850 tys jakoś tak.

 

a to tak "noramalnie".. widziałem już takie po 1,5 mln.. zawsze chciałem kierowców zapytać o awaryjność, silnik i szczególnie skrzynia bo ile ona milionów razy zmieni biegi to szok :P

Kolega kiedyś zostawił w 5-letnim Solarisie skrzynię na ulicy. :D

 

Skrzynie ZF i Voith są przystosowane do ciężkiej pracy i to chyba najmniej psujące się elementy w autobusie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ma 850 tys jakoś tak.

 

a to tak "noramalnie".. widziałem już takie po 1,5 mln.. zawsze chciałem kierowców zapytać o awaryjność, silnik i szczególnie skrzynia bo ile ona milionów razy zmieni biegi to szok :P

Kolega kiedyś zostawił w 5-letnim Solarisie skrzynię na ulicy. :D

 

Skrzynie ZF i Voith są przystosowane do ciężkiej pracy i to chyba najmniej psujące się elementy w autobusie. ;)

 

O to ciekawe ;) a silniki jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ciekawe ;) a silniki jak ?

Tu już jest całkiem zróżnicowane. DAF, MAN, Cummins czy Iveco ;) Ale do każdej z tych jednostek ZF lub Voith robią skrzynię.

 

Tak samo jest w pulpitem w autobusach - ujednolicony VDO. Czyli nieważne czym jedziesz - Solarisem, MANem czy Volvo to układ przycisków i komunikatów masz identyczny (nie ma potrzeby "nauki" obsługiwania danego pojazdu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ciekawe ;) a silniki jak ?

Tu już jest całkiem zróżnicowane. DAF, MAN, Cummins czy Iveco ;) Ale do każdej z tych jednostek ZF lub Voith robią skrzynię.

 

Tak samo jest w pulpitem w autobusach - ujednolicony VDO. Czyli nieważne czym jedziesz - Solarisem, MANem czy Volvo to układ przycisków i komunikatów masz identyczny (nie ma potrzeby "nauki" obsługiwania danego pojazdu).

 

chodzi mi najbardziej o SOLARISY, bo one w większości są w Warszawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba dodać że Scania dostarcza dosyć dużo silników do autobusów, a wytrzymałość to podobnie jak w ciągnikach siodłowych bo to te same silniki mówię o DAF-ie. A DAF nie ma swoich silników tylko dostarcza je Amerykański PACCAR. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba dodać że Scania dostarcza dosyć dużo silników do autobusów, a wytrzymałość to podobnie jak w ciągnikach siodłowych bo to te same silniki mówię o DAF-ie. A DAF nie ma swoich silników tylko dostarcza je Amerykański PACCAR. :D

 

ciekawe.. ale pewnie w ciągnikach siodłowych dłużej posłużą ze względu na lepszy sposób eksploatacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promotorka dzisiaj powiedziała mi, że chciałaby wysłać moją pracę inżynierską do Polskiej Izby Opakowań na Konkurs na najlepszą pracę inżynierską. :-] To by wyjaśniało dlaczego tak długo mnie męczyła. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]KHOT[/ref], cholera mam to samo, nawet po takim placyku miałbym frajdę :ad:

Mnie póki co musi wystarczyć ETS2 z dfgt, ale przytuliłbym jakieś VR jak tylko ceny zejdą do ludzkiego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.