Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 2


Rekomendowane odpowiedzi

654244 Oby kur..a do ciebie walnął ktoś jak do kaczki, matołku.

Bez pozdrowień.

A ja jednak pozdrowie :)

Jeżeli uważasz, że przy kopalniach przynoszących straty od lat górnicy mają prawo do strajkowania, bo ktoś chce im wstrzymać wypłatę 14stki to serio nie mamy o czym dyskutować :)

Jeżeli pracownik atakuje władze spółki, rozwala siedzibę a przy okazji pije wódke to niech sie nie dziwi, że wyłapie gumowym nabojem. Rozumiem, że Ty w swoim miejscu pracy spory załatwiasz w takim sam sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

654205 Amber Gold a SKOKi, ja wiem, zaraz będzie coś o ProCivili, tyle że to nie PO odroczyła poddanie SKOKów pod kontrolę KNF, żeby w tym czasie wyciągnąć co się da.

Tak, zaraz będzie, ponieważ taka jest prawda i uczciwie byłoby skończyć z ciągłym sugerowaniem że sprawa wygląda inaczej. Z resztą piszę o tym tutaj już zdaje mi się po raz trzeci, a uzyskanie potwierdzenia tych faktów jest dziecinnie łatwe.

Nie ma czegoś takiego jak „SKOKI”, ponieważ każda z placówek jest niezależna od innych i pozostałe nie mają na nią żadnego wpływu, łącznie z tzw. przez niektórych, "centralną", mieszczącą się w Gdyni. Placówki SKOK łączy jedynie i nieszczęśliwie dla większości z nich, wspólna nazwa.

SKOK Wołomin, o który toczy się cały raban, był zarządzany przez ludzi z byłych służb (obecnie są zatrzymani). Ukradziono miliardy złotych lokat, pożyczek na słupy - pieniędzy wyprowadzonych z tego Oddziału w różnej formie, które teraz zwracane są ludziom z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (czyli z naszych wspólnych pieniędzy). Wyrok to kwestia czasu, choć z informacji które są dostępne wynika, że pieniądze rozpłynęły się gdzieś w zagranicznej mgle. Nie sugeruj więc proszę że PiS kradł pieniądze, bo to ordynarne kłamstwo.

W feralnym okresie SKOK z Gdyni wielokrotnie składał doniesienia do KNF o nieprawidłowościach w SKOK Wołomin, choć jak wspomniałem wcześniej, nie miał takiego obowiązku, ale KNF nie robiła w tej sprawie zupełnie NIC. Dopiero w momencie kiedy było już po "operacji", do SKOK Wołomin wprowadzony został zarząd.

Podobny syf dotyczy "SKOK Kopernik", który był "zarządzany" przez ludzi PO.

 

654219 do górników sam bym walił jak do kaczek jak protestują o każdą pierdołę. a ratują ich z moich podatków. dlaczego ratują coś co przynosi tak wielkie straty?

Na takie posty powinna reagować administracja.

PS. Człowieku, pomyśl nad sobą.

Mógłbyś też spróbować zastanowić się dlaczego u nas ‘nie opłaca się’ wydobywać węgla kamiennego, a w Niemczech opłaca się wydobywać brunatny, w kontekście tego ile płacimy za ruski gaz i o ile więcej od Niemców, oraz jak wygląda polityka energetyczna UE w zestawieniu z naszym interesem, naszymi bogatymi złożami tego surowca, jaki ma ona wpływ na ceny naszego węgla, rynku węgla importowanego z Rosji, debilnych bajkach o efekcie cieplarnianym, jaką powierzchnię Polski proporcjonalnie do innych krajów Unii Energetycznej stanowią lasy, tzw. dekarbonizacji, kto zarządzał Spółkami i w jaki sposób. Myśl może..

 

654245 Jeżeli uważasz, że przy kopalniach przynoszących straty od lat górnicy mają prawo do strajkowania, bo ktoś chce im wstrzymać wypłatę 14stki to serio nie mamy o czym dyskutować :)

Jeżeli pracownik atakuje władze spółki, rozwala siedzibę a przy okazji pije wódke to niech sie nie dziwi, że wyłapie gumowym nabojem. Rozumiem, że Ty w swoim miejscu pracy spory załatwiasz w takim sam sposób?

Myśl.. To nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

WSZYSTKIE Skoski to samodzielne organizacje stworzone pod dyktando i od lat dryłowane z pieniędzy przez Senatora PiS, Pana Grzegorza Biereckiego - doradcę ds gospodarczych Pana posła Jarosława Kaczyńskiego.

To Pan Bierecki zaczął je tworzyć w 1992 roku. Sam zasiadł w fotelu prezesa organizacji nadrzędnej nad rozproszonymi SKOKAMi - Krajowej SKOK.

W 1995 roku SKOKI załatwiły sobie że nie podlegają nadzorowi KNFu i nie muszą odprowadzać no NBPu rezerw jak robiły to inne banki.

Za czasów AWSu 1997 - 2001, SKOKi dostały nawet ulgę z płacenia... podatku dochodowego. Dla młodszych forumowiczów przypomnę że AWS to pierwsza skompromitowana wersja PiSu. Za ten deal posłowie AWSu zasiedli w radzie nadzorczej Krajowego SKOK (jak się domyślacie, nie charytatywnie).

I dlaczego to wszystko się działo? Czy oferta SKOKÓW czymś się różniła od ofert banków? - były rory, lokaty i kredyty. Dlaczego więc SKOKi były uprzywilejowane, miały ulgi podatkowe, nie podlegały nadzorowi i nie płaciły daniny na NBP? Nie trzeba chyba niczego sugerować.

A czy dziś nie płacimy wszyscy za upadające SKOKI tylko dlatego że kiedyś Pan Bierecki załatwił im to wszystko?

 

Dopiero za rządów PO, SKOKi zaczęły podlegać nadzorowi KNFu i odprowadzać kasę do NBPu. Niestety za późno. Natychmiast jak zostały włączone w te struktury zaczęły padać i je dryłować je z pieniędzy. GRUBYCH pieniędzy!. Dlaczego to się nie mogło stać dziesięć lat wcześniej? PO chciało już tego w 2010 roku ale ustawy nie podpisał Prezydent Lech Kaczyński - dlaczego?

 

KNF od lat ostrzega przed SkOKAMi. Półtora roku temu opublikowała raport o tym jak spółki Pana Senatora Biereckiego oraz jego rodziny i kolegów, wyprowadzają corocznie dziesiątki milionów złotych do Luksemburga.

http://gospodarka.dziennik.pl/news/arty ... burgu.html

Otwórzcie rysunek w PDFie - tam KNF dokładnie rozrysowało jak wyprowadzane są pieniądze ze SKOKÓW - to jest niesamowite!!!

Przez lata do Luksemburga idzie po 80 - 100 ml zł rocznie!

 

Wcześnie jest i widzę że mnie poniosło... Przyznaję że najbardziej na świecie nienawidzę hipokryzji i chamstwa. Nie wiem jak można krzyczeć o aferze AmberGold, który oszukał kilka tysięcy naiwnych i pazernych ludzi a później nabierać wody w usta kiedy mowa o SKOKach za które zapłacą wszyscy Polacy, też Ci którym złote sztabki na bilbordach nie zaćmiły jasnego poglądu na otaczający ich świat i którzy trzymali pieniądze w bankach na 4 - 5 % lokatach, nie wierząc że jakaś instytucja parabankowa moze im zaoferować w tym samym czasie 13,5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

654219 sam bym walił jak do kaczek

No to gratulacjie.

654219 dlaczego ratują coś co przynosi tak wielkie straty?

Zastanów się lepiej czemu przynosi straty.

654236 odpadam :kox: :kox: :kox: :kox: :kox:

Kamilu, przyszło Ci do głowy żeby kiedyś napisać coś więcej w temacie niż dwa wyrazy i kilkanaście emotikonek lub hasztaga?

Bo wtrącanie czegoś, czego nie można nawet nazwać zdaniem do dość poważnej dyskusji to nie zachowanie, którego można by oczekiwać po dorosłym facecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak „SKOKI”, ponieważ każda z placówek jest niezależna od innych i pozostałe nie mają na nią żadnego wpływu, łącznie z tzw. przez niektórych, "centralną", mieszczącą się w Gdyni. Placówki SKOK łączy jedynie i nieszczęśliwie dla większości z nich, wspólna nazwa.

SKOK Wołomin, o który toczy się cały raban, był zarządzany przez ludzi z byłych służb (obecnie są zatrzymani). Ukradziono miliardy złotych lokat, pożyczek na słupy - pieniędzy wyprowadzonych z tego Oddziału w różnej formie, które teraz zwracane są ludziom z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (czyli z naszych wspólnych pieniędzy). Wyrok to kwestia czasu, choć z informacji które są dostępne wynika, że pieniądze rozpłynęły się gdzieś w zagranicznej mgle. Nie sugeruj więc proszę że PiS kradł pieniądze, bo to ordynarne kłamstwo.

W feralnym okresie SKOK z Gdyni wielokrotnie składał doniesienia do KNF o nieprawidłowościach w SKOK Wołomin, choć jak wspomniałem wcześniej, nie miał takiego obowiązku, ale KNF nie robiła w tej sprawie zupełnie NIC. Dopiero w momencie kiedy było już po "operacji", do SKOK Wołomin wprowadzony został zarząd.

Podobny syf dotyczy "SKOK Kopernik", który był "zarządzany" przez ludzi PO.

 

Działalność SKOKów reguluje ustawa, to nie tak zatem, że nie mają ze sobą nic wspólnego. Każda kasa tworzona była na wzór ustawowy, podlega kasie krajowej. Kasa krajowa mogła 'wielokrotnie informować KNF' o nieprawidłowościach w SKOK Wołomin, która to Komisja nie miała żadnych kompetencji kontrolnych ale i nie doczekała się od kasy krajowej informacji, o które się zwróciła.

 

Zarząd komisaryczny wprowadzono dopiero wtedy, gdy KNF uzyskała kompetencje nadzorcze, bowiem ustawa dająca jej te kompetencje (z 2009 r., bodaj z listopada) została przez ówczesnego Prezydenta RP skierowana do TK w całości. W tym czasie zobowiązania SKOK Wołomin podwoiły się.

Raban jak piszesz nie jest o SKOK Wołomin, tylko o fatalną kondycję całego sektora kas spółdzielczych. Fajnie że piszesz o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, odpowiadać on będzie za zobowiązania wszystkich SKOKów, zgodnie z wolą obecnej władzy. Czyli jak zwykle, my wszyscy korzystający z usług bankowych będziemy płacić za cudze przekręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest jednoznaczne, że skoro przynosi straty od wielu lat to jest z tym coś nie tak. Jak również skoro kolejne rządy nie potrafią sobie poradzić ze zmową to co możemy z tym zrobić? ;)

Ja po prostu nie zgadzam się na takie podejście górników w sytuacji gdy inne grupy zawodowe też często nie mają kolorowo. Niech sobie protestują kulturalnie to nie będę miał do nich obiekcji, bo napewno ciężko pracują i im się należy. Ale nie mogą być świętymi krowami. Co powiecie np. sklepikarzom, którzy również upadają w całym kraju, bo na osiedlu otwierają dyskont? Dysproporcja w poziomie ochrony Państwa dla górników względem reszty społeczeństwa jest po prostu zbyt duża.

 

P.S. Z tym strzelaniem jak do kaczek chyba zrozumieliście zbyt dosłownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogich kolegów odbijających piłeczkę w momencie krytyki pisu proszę o wyjaśnienie dwóch rzeczy:

- co to znaczy, że osiem lat stracone, że peło nakradła itd.? To jakieś prawdy objawione z wykopu, czy macie na to jakieś realne dowody? Dowody - nie ośmiorniczki. I niech to też nie będzie Amber Gold, bo powiązania między tą instytucją a jakąkolwiek osobą ze świecznika PO są mgliste, w przeciwieństwie do oczywistych powiązań prominentnych polityków pisu z innymi piramidami finansowymi, jakim są Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, o ironio zwykle nazywane SKOKami (na kasę).

- co takiego pis chce zrobić dla Polski, oprócz zagęszczania i tak już wystarczająco niefajnej atmosfery pomiędzy zwolennikami dwóch stron? :kox:

 

P.S. Mam 96 postów na liczniku...

 

141792519867fc2przypadek_nie_sdz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

654271 Działalność SKOKów reguluje ustawa, to nie tak zatem, że nie mają ze sobą nic wspólnego. Każda kasa tworzona była na wzór ustawowy, podlega kasie krajowej. Kasa krajowa mogła 'wielokrotnie informować KNF' o nieprawidłowościach w SKOK Wołomin, która to Komisja nie miała żadnych kompetencji kontrolnych ale i nie doczekała się od kasy krajowej informacji, o które się zwróciła.

Nie mam czasu tego opisywać i prostować, odsyłam do przepisów i kalendarza.

 

654271 Zarząd komisaryczny wprowadzono dopiero wtedy, gdy KNF uzyskała kompetencje nadzorcze, bowiem ustawa dająca jej te kompetencje (z 2009 r., bodaj z listopada) została przez ówczesnego Prezydenta RP skierowana do TK w całości. W tym czasie zobowiązania SKOK Wołomin podwoiły się.

O czym piszesz? Jaki 2009? Pobudka, pieniądze w SKOK Wołomin zginęły pod koniec 2014 roku.

 

W 2012 Kasa Krajowa (Senator Bierecki) zawiadamiała KNF o nieprawidłowościach.

*

następnie

*

Prezes KNF Jakubiak, posiadając wiedzę że zostało popełnione przestępstwo nie zawiadamia prokuratury. Tak dzielnie nadzoruje SKOK Wołomin, pisze listy to tu, to tam, w których sądzi, nie przesądza, wątpi hahaha ale nie zawiadamia. Komedia.

*

następnie

*

I teraz uwaga.

W 2013 roku SKOK Wołomin otrzymał nagrodę „Crystal Dragon of Success”, którą wręczył wiceminister skarbu Polskiego Rządu R.Baniak z PO!!! (tak, to ten sam co go nagrali u Sowy podczas pogaduszek ws. prywatyzacji Ciech S.A.). To było w 2013 roku, więc o czym Ty piszesz?

http://prnews.pl/banki-spoldzielcze/pre ... 84109.html

*

po czym

*

W 2014 SKOK Wołomin otrzymuje kolejną nagrodę od gazety, za „wielką dbałość o bezpieczeństwo środków…” hahaha

https://twitter.com/10murzynkow/status/ ... 9017858048

 

Mało?

 

Kasę (2 miliardy) wyprowadzili w 2 miesiące, przecież to jest rekord świata, a na dodatek, działania trwały do samego końca, do ostatniego dnia, aż do wprowadzenia zarządu, w listopadzie 2014 r.

Kto zrobił im tą zasłonę do ostatniego dnia? Chyba się rozjaśniło troszkę, prawda?

A już najlepszy był ekspert L.Balcerowicz, który usiłował narzucić swój abstrakcyjny punkt widzenia, który to z resztą wyznaje tu kilka osób, że mamy do czynienia z aferą wszystkich SKOKów! Największa afera III RP!

 

Z faktami które przytoczyłem nie ma dyskusji, natomiast można je jeszcze podeprzeć sytuacją w sektorze bankowym. Ma się ona tak, że w ponad 70% jest on w rękach zagranicznych. Natomiast jeśli chodzi o polski kapitał, to SKOK-i są jednymi z ostatnich na rynku. Pomimo tego że pozostała ciągle w naszych rękach 30% część tortu jeszcze nie przepadła i może się wydawać stosunkowo niewielka, to jest smakowitym kąskiem dla zagranicznych banków (38 mln obywateli PL x 0.3). Wszystkie zagraniczne banki, podobnie jak supermarkety, płaca podatki za granicą, a opłaty za operacje bankowe i prowadzenie rachunków, które obowiązują w Polsce, są jednymi z najwyższych w Europie. Kto na to pozwolił? Dlaczego usłużne świnki tak kwiczą żeby tylko nie wprowadzono podatku bankowego? Na Węgrzech było to samo, banki zagraniczne zagroziły że jeżeli rząd wprowadzi podatek, wycofają się stamtąd. Podatek uchwalono, wszedł i nie wycofał się żaden bank. Łatwo też się domyślić jak każdy z nich grzecznie płaci do budżetu. To są najbogatsze instytucje, władcy świata, potrafią liczyć i nie stać ich na utratę rynku, ale stać ich na opłacenie Rysia. I o ile jego jeszcze można zrozumieć, sprzedajną szmatą się jest, to głupków którzy powtarzają tą propagandę jak głuchy telefon już trudno przychodzi.

 

Koledzy z(e) WSI, ci sami z którymi fotografował się z uśmiechem B.Komorowski, w sanatorium z zarzutami prokuratorskimi za SKOK Wołomin. Fakt niezaprzeczalny i od tego każdy może sobie wywieść resztę.

 

OK. Wracam do pracy, miłego dnia :)

 

 

654279 Moderator: Pajko Kończmy już tą jałową dyskusję polityczną ! Bardzo proszę !

Moim zdaniem jałową można nazwać dyskusję podczas której dwóch się zastanawia czy Mondeo się błyszczy ładnie, czy bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KR54321, Prosiłem bardzo prosiłem

 

654296 Moim zdaniem jałową można nazwać dyskusję podczas której dwóch się zastanawia czy Mondeo się błyszczy ładnie, czy bardzo ładnie.

Jeżeli zależy ci na tematach politycznych to może czas zmienić forum na polityczne albo jakiś onet :o

To forum o auto kosmetyce więc błysk auta jak najbardziej tu pasuje .

 

Kolejne podjazdy osobiste lub kolejny post o polityce lub z nią związany będę nagradzał odpowiednio , nie interesuje Mnie to że to "luźny" dział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

654306 Jeżeli zależy ci na tematach politycznych

"Luźne rozmowy", to miejsce do dyskusji na każdy temat.

 

654306 może czas zmienić forum na polityczne albo jakiś onet

Nie mógłbym ;-)

 

654306 To forum o auto kosmetyce więc błysk auta jak najbardziej tu pasuje .

Tak, co nie oznacza że dyskusja nie może być jałowa.

 

654306 Kolejne podjazdy osobiste

Nie rozumiem.

 

654306 kolejny post o polityce lub z nią związany będę nagradzał odpowiednio , nie interesuje Mnie to że to "luźny" dział

Rozumiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mod=Pajko]Kończmy już tą jałową dyskusję polityczną ! Bardzo proszę ![/mod]

Dzięki Pajko, bo zaczynała mnie boleć głowa i bałem się, że to oznaka raka mózgu. :good:

 

Wracając do motoryzacji - oto Opel Corsa E z przebiegiem 7 km, za jedyne 42700 zł, którego wczoraj spotkałem w tarnogórskim salonie Opla, gdy podjechałem Corsą C z 2003 r. na wymianę łączników stabilizatora. Dodam, że lakier w owej Corsie C jest w lepszym stanie. :D

 

holsy1.jpg

 

Nawet wżer po ptasiej kupce się objawił :D

 

holsy2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś bzdury

No i po tym można odróżnić osobę krytycznie zastawioną do władzy tej, czy poprzedniej od fanatyka, który za wszelką cenę będzie bronił swoich przy korycie. Nieważne jakie argumenty, to zawsze odpowiedź "a u was murzynów biją", albo zaklinanie rzeczywistości że PiS wcale nie jest zły w żadnym miejscu i wszystko co robi jest święte. Swoich bronić będzie wbrew faktom, wbrew rozsądkowi i wbrew wszystkim choć trochę krytycznym wobec nieomylności majestatu obecnej władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajko, Chciałbym zauważyć, że to jeden z zielonych przeważnie zaczyna temat polityki. (co mi nie przeszkadza) Może porozmawiajcie o tym w tym swoim gronie? Skoro i tak każda taka rozmowa jest prędzej czy później przerywana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Pajko, Chciałbym zauważyć, że to jeden z zielonych przeważnie zaczyna temat polityki

 

Ależ Krzysztofie, powiedz mi kiedy ja zacząłem dyskusje o polityce? :)

Raz spytałem komu z forumowiczów przydarzyła się 50% podwyżka w pracy. Pytałem ze zwykłej ciekawości bo byłbym zainteresowany przejściem do takiego sektora. Zostanie politykiem mnie nie interesuje bo nie chcę żeby rodzina się za mnie wstydziła :)

Za drugim razem chciałem rozpocząć dyskusję o systemie emerytalnym w Polsce. Fakt, pożaliłem się że kolejne ekipy rządzące mnie okradają ale to był jedynie wstęp do dyskusji o ZUSie i naszej starości.

 

Co ja mogę poradzić że jeden forumowicz stoi za drzwiami z przygotowanym wiadrem pomyj na poprzednią ekipę rządzącą i wali nim w nas przy każdej wzmiance o tym że IV RP nie jest dla wszystkich, krajem mlekiem i miodem płynącym :)

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.