Skocz do zawartości

Naczernianie gumowych dywaników


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Witajcie

Szukam czegoś do zabezpieczenia dywaników gumowych. Niestety mam dywaniki w kratkę i tu jest największy problem-t takimi ni było by problemu bd273e0e8723a390b6fca270dc33c585.png

Ale mam takie i dzisiaj je czyściłem. Tak było przed (sorry za jakość zdjęcia robione kalkulatorem)

a0e086049e65a423dfe8f50929cf846b.jpg

małe 50:50 w trakcie

Excede Tire and Rubber 1:4 Vs APC green star 1:10-15- trochę na oko)- w akcji była szczotka

ea79fb2c5a5354048468230eca098e25.png

i tak jest po może nie wyszło idealnie :oops: ale te kratki mnie już :zly: nie będę dywaników leciał patyczkami higienicznymi wolał bym zaryzykować czystym cleanerem lecieć. No chyba że to co widać jest twardą wodą.

5703d731614cc8d8ac236863dd9b3aec.png

i teraz największy problem co na to położyć kładłem ValetPRO Black To Future aplikatorem ale w trakcie zmieniłem zdanie i użyłem klasycznie szczoteczki do zębów lecz przypomniałem sobie że mam przecież Shiny Garage Apple dressing i popsikałem.

Efekty na 50:50

SG vs czyste

655ae7dd930c0d9de8453e8f3df37541.png

Czyste vs Valetpro

bcb7b71bb466685bc3be37a5da6a09c7.png

i Valetpro vs SG

5283958b314d13826d5725b77bcc43e3.png

Na żywo różnica jest wyraźniejsza-SG jest bardziej matowy niż Valetpro który miejscami jest jak by tłusty . Niczym nie docierałem tylko zaaplikowałem. Guma odżyła i wygląda dużo lepiej. Jednak szukam czegoś dedykowanego do dywaników w "psikaczu" bez potrzeby docierania bo mnie :zly: docierając kratka po kratce 4 dywaniki.

przewinął się w temacie sonax i 303 AEROSPACE PROTECTANT rozumiem że najlepiej jak by to był do tworzyw zewnętrznych.

A może lepiej by było kupić coś konkretnego do opon np: black mambe lub MEGUIARS Endurance?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
710372 A może lepiej by było kupić coś konkretnego do opon np: black mambe lub MEGUIARS Endurance?

każdy lepszy dressing do opon sie nada.

Aplikować pędzlem i wytrzeć MF.

Najlepsze są te najrzadsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]piotr@sta[/ref], Od siebie polecam Car Pro Perl w rozcienczeniu około 1-3 do 1-5, fajnie siada na gumowych dywanikach i nie trzeba ich praktycznie przecierać bo produkt po chwili sam odparowuje. Po samym zastosowaniu dywaniki tez nie są jakieś przesadnie śliskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr@sta Ja polecam black Mambe mam identyczne uformowane dywaniki w służbowce . Ja mambe nakładam pędzelkiem i zostawiam na noc je w budynku aby wchłonął się preparat. Z rana przecieram mickrofibra i wrzucam na auto;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 15 maja wyczyściłem oba (tan już raz czyszczony też) dywaniki czystym Excede Tire and Rubber i zabezpieczyłem SG apple. Wczoraj miałem okazję jechać z tyłu (tylko z tyłu mam gumowe z przodu materiałowe) i niepolecam dywaniki wyglądają ok lecz mam wrażenie że są śliskie z przodu wolał bym zostawić wyczyszczone Excede Tire and Rubber i bez żadnego zabezpieczenia zostawić.

Przy okazji następnego zamówienia kupię coś z wymienionych tutaj środków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
35 minut temu, Strus napisał:

 

A jako dressing do opon to też się sprawdzi ?

Używałem kilka razy i odziwo trzymał się dobrze. Oczywiście w koncentracie :-) Produkt bardzo wielofunkcyjny, jedynie na plastikach zew. dosyć słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA plastiki to król jest jeden ;) Ale nie o tym tutaj

Właśnie takie coś wielofunkcyjnego szukam. Czyli Perl się nada zarówno do opon jak i do dywaników. A do czego jeszcze się może przydać ? Jak z wydajnością ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
57 minut temu, AreK napisał:

Interior WOW. Tire może być za tłusty.

+1 Sam używam wielokrotnie kładłem już na dywaniki . Meega przyciemnia;D 

I nie wyglodają jak chamsko wyplakowane . Noga tez się nie śliska tak jak ma to w przypadku Mamby .

Szybciej też dywanik go wchłania . Oczywiście można zawsze przetrzeć mikrofibrą , ja jak były lepsze pogody, to dałem dywaniki na słoneczko i pięknie się wchłoneło. Także zdecydowanie polecam;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie chciałbym zabezpieczyć nowe dywaniki do mojej Juleczki...
Czy któryś z poniższych kosmetyków, które posiadam, będzie właściwy do poniższych dywaników.
Jeden ma zastosowanie do gum i plastików a dwa do opon. 85b47a9265aa1904c78abd197bad7cc8.jpg641e03ebd5bf6e9cd279e03005c8e5fd.jpg80409fcdb4a139019aa3f3f58971438c.jpg92c7921e020c991d3b3af66785fe034c.jpg

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.