Skocz do zawartości

Naczernianie gumowych dywaników


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
jak myślicie czy spróbować potraktować dywaniki czernidłem do opon Autolandu?

Ja bym nie próbował. Czernidła do opon są strasznie tłuste, więc może Ci się noga ślizgać po tym, to raz, a dwa- na tłustym będzie chyba brud jeszcze gorzej wyglądał taki jak np, błoto z butów myślę... Ja (zanim przystąpiłem do forum) używałem plak'a do kokpitu:P

 

Ale swoją drogą przydatny temat- w zimę dywaniki trzeba częściej myć (pewnie zazwyczaj APC+szczotka) a wydaje mi się, że każde użycie APC w stężeniu, które co nieco może zdziałać na dywanikach, osłabia ich kolor. Jak ktoś coś wymyśli działającego i przemyślanego, to chętnie wypróbuję:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakonserwowałem dywaniki 303 AeroSpace. Wcześniej dywaniki umyłem za pomocą pędzelka i Meguiars APC w stężeniu 1:10.

Dodam, że dywaniki nowe oryginalne z serwisu i nie były jeszcze użyte w aucie. Efekt jest taki, że wyglądają dużo lepiej jak przed zakonserwowaniem. Guma nabrała żywego wyglądu, wykończenie nie świecące ale satyna. Bardzo polecam produkty 303, mam całą gamę ich produktów i uważam, że to topowe środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turzol, jak nanosiłeś 303 żeby było równo ? Bo dywaniki mają te romby powycinane i ciężko dotrzeć aplikatorem między nie :/

 

Romby (a właściwie trójkąty) są bardzo niskie u mnie, więc psikałem na aplikator bawełniany z Zaino i wierałem dokładnie. Rozprowadziło się idealnie

 

Fota poglądowa moich dywaników jaką znalazłem w sieci

929.jpg

 

szkoda, że zgubilem aparat bo zrobiłbym porównanie nowe vs zakonserwowane 303. różnica jest powalająca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Aaaa, to zmienia postać rzeczy. W Fabii też kiedyś miałem podobne dywaniki,idealne to nakładania dressingu bo były praktycznie gładkie. Obecne w Seacie maje bardzo głębokie wycięcia i ciężko wszędzie dotrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem z ciekawości pb trim restorer, nakładałem kawałkiem gąbki (zmywaka kuchennego) po wyschnięciu (3h w ciepłym garażu, leżały i robiłem co innego) przetarłem mikrofibrą i wyglądają rewelacyjnie. Pierwszego dnia było trochę ślisko, ale bez tragedii. Brud trochę słabiej się trzyma, piach i błoto z butów można było wyczyścić ostrą szczotką (taką do mycia garów :P )po wyschnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wykopuję temat ;)

Do odświeżenia dywaników gumowych używam od dawna uszczelki autolandu (w płynie - z gąbką) i uważam że jest to świetny produkt do tego typu zastosowań. Być może nie utrzymuje się zbyt długo, jednak w okresie jesienno-zimowo-wiosennym nie ustrzeżemy się częstego ich mycia. Próbowałem różnych środków - dressingów (megs supreme shine, CG Natural shine, PB Trim Restorer), środków do opon (megs endurance, blag Autolandu) i jednak uważam iż najlepsza jest właśnie uszczelka. Przy okazji ładnej czerni - pełni również funkcję "konserwatora"...

 

...ale już skoro mówimy o konserwacji - w momencie zmiany na welury zalecam nasmarowanie ich gliceryną (np. z apteki) na czas "wegetacji".

Posiadam 5letnie już dywaniki (oryginalne) i wciąż wyglądają jak prawie nowe - guma jest mięciutka, żadnych przetarć itp. Koszt zakupu - absolutnie śmieszny i nie detailerski :)

 

Identycznie postępuję z leżakowanymi oponami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja używam do dywaników Duragloss #201 i wyglądają one genialnie. Po pierwsze nie błyszczą się jak psu.... po plaku, po drugie nie są śliske, a po trzecie DG wyciąga z nich piękną głębię koloru i wyglądają rewelacyjnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja używam do dywaników Duragloss #201 i wyglądają one genialnie. Po pierwsze nie błyszczą się jak psu.... po plaku, po drugie nie są śliske, a po trzecie DG wyciąga z nich piękną głębię koloru i wyglądają rewelacyjnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie też miałem problem z dywanikami gumowymi. Poradziłem sobie bez żadnego dresingu. Dywaniki wredne bo wzór to głębokie dosyć małe rąby, więc nie szło żadnym dresingiem ich nasmarować. A smarować je patyczkiem kosmetycznym nie miałem zamiaru.

Pomogły mi dwa środki:

Red Devil HD Nano nawet nie musi być w mocnym stężeniu doskonale mył dywaniki, może nie wyglądały jak nowe ale odzyskiwały ładny czarny kolor i ogólnie wygląd jak nowe. Wada taka że trzeba bardzo dobrze i bardzo dokładnie spłukiwać co równa się dużo wody :) inaczej w niespłukanych miejscach zostawał taki białawy osad.

Ale odkąd kupiłem: Duragloss Tire Cleaner #701 nie ma mocnych na moje dywaniki. Zmoczyć, spryskać #701, odczekać kilka minut, szczotką w jedną stronę, szczotką w drugą stronę, spłukać i dywanik jak nowy. :mrgreen: Bez żadnego dresingu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie też miałem problem z dywanikami gumowymi. Poradziłem sobie bez żadnego dresingu. Dywaniki wredne bo wzór to głębokie dosyć małe rąby, więc nie szło żadnym dresingiem ich nasmarować. A smarować je patyczkiem kosmetycznym nie miałem zamiaru.

Pomogły mi dwa środki:

Red Devil HD Nano nawet nie musi być w mocnym stężeniu doskonale mył dywaniki, może nie wyglądały jak nowe ale odzyskiwały ładny czarny kolor i ogólnie wygląd jak nowe. Wada taka że trzeba bardzo dobrze i bardzo dokładnie spłukiwać co równa się dużo wody :) inaczej w niespłukanych miejscach zostawał taki białawy osad.

Ale odkąd kupiłem: Duragloss Tire Cleaner #701 nie ma mocnych na moje dywaniki. Zmoczyć, spryskać #701, odczekać kilka minut, szczotką w jedną stronę, szczotką w drugą stronę, spłukać i dywanik jak nowy. :mrgreen: Bez żadnego dresingu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć!

 

 

Teraz ja odkopie trochę temat, bo przez rok mogło się coś zmienić jeżeli chodzi o dostępną chemie do dywaników :mrgreen: Jaki środek do konserwacji dywaników polecacie bo sezon jesienny już się zaczął a więc welurowe dywaniki zostały :ad: i spakowane, do zimowego snu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.