Skocz do zawartości

Naczernianie gumowych dywaników


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do naczerniania zarówno opon jak i dywaników gumowych polecam najtańszy czarny wosk koloryzujący oraz gąbkę. Użyłem takiego do opon oraz na dywaniki i efekt jest super, matowa czerń, żadnych smug. Na opony nałożyłem 2 warstwy, super się wchłonął w gumę, a na samą oponę nie chce się chwytać piasek i błoto. Jak będzie ładna pogoda postaram się cyknąć fotki jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od jakiegoś czasu Scholl Boost. Myję najpierw APC + Duragolossem 701. Na mokre dywaniki nakładamy Boosta. Jeśli ktoś lubi mocno czarne & lekko błyszczące to już nic nie robi. Jeśli ktoś woli mat, to po 20 minutach trzeba je "wysuszyć" MF :) Efekt utrzymuje się całkiem sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja tylko raz użyłem do dywaników gumowych SG B2B i po dwóch dniach poszło w ruch APC 1:5. Środek jest na bazie silikonu, wszystko co na butach wniosło się do samochodu to zostało na dywaniku. Czas sięgnąć po inny środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze są dywaniki welurowe, gumie stanowczo mówimy NIE!!!!

 

Masz kolego rację, lecz nieraz warunki są takie że kilka par przydało by się weluru,

bo jak staną się mokre i brudne to też trzeba będzie je prać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywaniki welurowe schną szybciej niż gumowe, bo oddają wodę całą swoją powierzchnią. Oczywiście jeśli ogrzewanie w aucie działa jak należy. Zamawiając dywaniki kupiłem dla kierowcy 2 sztuki, więc jak się stanie brudny to podmianka i dalej jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze są dywaniki welurowe, gumie stanowczo mówimy NIE!!!!

Jeżeli potrafisz utrzymać wnętrze w czystości.

 

Moja mama ma w aucie beżową skórę i beżowe welury na podłodze. Myślisz, że obtrzepuje buciki przed wejściem? Albo pilnuje, żeby nikt nie żarł w aucie (a naprawdę nie ma takiej konieczności, bo jej się nie zdarza jechać więcej niż 100 km ciurkiem)? Zapomnij. Na wszelkie sugestie w tym temacie odpowiedź jest jedna - "to jest tylko auto". Więc na zimę od zeszłego roku ma gumy. Sam jej kupiłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do czernienia elementów gumowych używałem Autobrite Black Dye, generalnie niby prosta aplikacja, ale na niektórych elementach były problemy. Śliskości bym się nie obawiał, brudzenia butów również, najgorzej będzie chyba zaaplikować siuwax w te małe kratki, aby nie zalegał tam gdzieś, bo wtedy może brudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam perl 1:5 daje mu czas aby się wchłoną a później polewam wodą aby zmyć nadmiar. Na początku dywaniki są troche śliskie ale później to mija :good:

 

20161015_144251.jpgupload pictures free

 

20161015_170726.jpgupload pictures free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.