Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie położyłem już jedną warstwe fusso efekt ok.

Mam w planach w ten weekend połozyc nastepną warstwe prosze napiszcie czy jak umyje szamponem Shiny Garage Strawberry całe auto(jest już kurz itp) i dokładnie osusze to już na tak czysty lakier moge kłasć nastepną warstwe ?

czy musze jeszcze jakoś inaczej przygotować podłoże pod druga warstwe?

Czy warto nakładać jeszcze jedną warstwe bedzie bardziej trwalsza

Aha czy temp.10-12 stopni bez słońca to dobry klimat na kładzenie wosku(nie jest za wilgotno itp)?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 dniowy Fusso zaplikowany na jałowy lakier. Bez glinki - tylko mycie na dwa wiadra. Maska pełna jest swirli i hologramów (vivat lakiernik). :mrgreen:

 

Dzisiaj auto umyte na dwa wiadra - SG Strawberry. Po lewej Fusso, na środku nic, po prawej Natty's Red. :)

 

P1050948j_wpqnnah.jpg

 

P1050947j_wpqnepr.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Focusie ten sam problem z mazami. Lakier po 3 etapowej korekcie, po korekcie piana aktywna później mycie na 2 wiadra z SG truskawka i ludwikiem, po osuszeniu auta całe auto przejechane jeszcze raz IPA na mięciutkiej MF i po tym fusso, po dotarciu są mazy których nie idzie żadna mf ruszyć, nawet zmyłem go przejeżdżając maskę 3xIPA i dałem Prime Amiga i na nią Fusso ale nic to nie dało :dontknow:

Możliwe ze jest to sprawa za dużej wilgotności w pomieszczeniu po myciu auta. Zaobserwowałem 3 dni później ze mazy juz schodziły nawet jak się opuszkiem palca przejechał, auto lekko zakurzone wiec nie ryzykowałem hologramów na masce zrobie to przy następnym myciu. Mazy niby na masce są ale kropelkuje rewelacyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Fusso kładłem tydzień temu na Mondeo MK4 w kolorze CandyRed oraz Kawasaki Z750 BlackSpark. Nie zaobserwowałem żadnych maz. Na tym kolorze Forda zawsze miałem problem z QD+ od PB i wiecznymi mazami. Na Kawie również wszystko w porządku mimo czerni. U mnie poszła glinka, DG Squeaky Clean a na to Fusso bez przecierania IPĄ. Zobaczymy ile pożyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lu5asz, nie koniecznie bo nie sadze zeby po 3 tygodniach i 2 myciach na bez dotyku programem nr 1 , BSD aż tak siedział

 

no to Cię zaskoczę, bo na felicji niczym nie przygotowanej ot tak po prostu umytej szamponem i przetartej BSD, jeżdżącej codziennie w każdych warunkach, stojącej na dworze BSD siedzi od ponad miesiąca, płukana kilka razy proszkiem na bezdotyku i krople nawet lepsze niż na fotach powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lu5asz, nie koniecznie bo nie sadze zeby po 3 tygodniach i 2 myciach na bez dotyku programem nr 1 , BSD aż tak siedział

 

no to Cię zaskoczę, bo na felicji niczym nie przygotowanej ot tak po prostu umytej szamponem i przetartej BSD, jeżdżącej codziennie w każdych warunkach, stojącej na dworze BSD siedzi od ponad miesiąca, płukana kilka razy proszkiem na bezdotyku i krople nawet lepsze niż na fotach powyżej

 

Oczywiście ja nie mówię że nie , zobaczymy co będzie dalej bo jak narazie to auto tylko będzie myte na bezdotykach bo korektę przejdzie dopiero wiosną . Wiec czy to Fusso czy BSD będzie miał solidny test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się już zakręciłem w tych SOFT-ach. Na srebrny lakier mam do wyboru:

1. Fusso Coat 12M (jasny)

2. KoG (white&pearl)

3. Soft Wax (pearl&metallic oraz biały)

4. Metalica hard paste (z carnauby)

no i na koniec

5. Authentic Premium, ale to taki bardziej show wax.

I co tu wybrać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź KOG do jasnych. Położyłem ostatnio na srebrnej Sienie kumpla. Lakier oczyszczony z wszelkiego syfu, na to achilles i KOG. Po wosku zyskał ładą szklistość i naprawdę byłem zaskoczony, że taki "dziad" może jeszcze dobrze wyglądać bez korekty :) (choć wiadomo, ze achilles też pomógł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega kicaj pisze wszedłbym w king of gloss lub w authentica świetny wosk na wszystkie lakiery a poleżeć też potrafi na średnio przygotowanym aucie na dodo lime prime leżał od czerwca i został prze zemnie ściągnięty celowo tego weekendu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barman, 2 miesiące na lajcie z super kropelkowaniem. Myślę, że 3 miechy wytrzyma w lecie. Gdyby zapach był fajniejszy (pachnie coś jak Colli) - byłby to dla mnie wosk kompletny. KoG pachnie sporo fajniej, ale nie kładłem go u siebie jeszcze, więc nie powiem jak wygląda trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.