Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, a mamy gdzieś na forum jakieś kompendium wiedzy na temat polerek ? Chodzi mi konkretnie o charakterystykę DA, orbitalnej czy oscylacyjnej czy Bóg wie tam jeszcze jakiej 🙂

Wiem, że chcę w najbliższym czasie kupić swoją pierwszą polerkę, ale żeby nie czekać na gotowe chciałbym przynajmniej wiedzieć czego mam poszukiwać i na co się ukierunkować 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam apropo polerki DA fobo. 

Może ktoś z forum jej używał , może się wypowiedzieć na jej temat. 

Chodzi mi dokładnie o ta

Zobacz ofertę: POLERKA FOBO MIMOŚRODOWA OBROTOWA 900W 496 http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7055373406

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć szukam dla siebie pierwszej polerki, poczytałem trochę i chciałbym kupić polerkę rotacyjną. Chciałym aby zakup nie przekroczył 300zł. Czy w tej cenie jestem w stanie kupić coś ciekawego na początek do one step ?

Znalazłem taką polerke, bedzie cos z tego?

https://allegro.pl/polerka-samochodowa-compact-5xgabk-pasta-2xfilc-i7359009704.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, promek napisał:

Cześć szukam dla siebie pierwszej polerki, poczytałem trochę i chciałbym kupić polerkę rotacyjną. Chciałym aby zakup nie przekroczył 300zł. Czy w tej cenie jestem w stanie kupić coś ciekawego na początek do one step ?

Znalazłem taką polerke, bedzie cos z tego?

https://allegro.pl/polerka-samochodowa-compact-5xgabk-pasta-2xfilc-i7359009704.html

A gdzie zostało napisane, żeby kupować polerkę firmy grzyb?

Patrz jakie firmy przewijają się przez forum... krauss, rupes, evoflex, flex, lare, bass, k2, heckmann... popatrz na jaką możesz sobie pozwolić finansowo, a jeżeli się mieści to szukajka, poczytaj i zdecyduj czy bierzesz...

a odpowiedź jest np tu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o podpowiedź odnośnie wyboru taniej maszyny DA.  Do tej pory używałem tylko rotacji. DA ma służyć do wykończenia po rotacji lub do One step dlatego, nie zależy mi czy będzie to DA o skoku 9, 15 czy 21, ważne by była lekka i wygodna. Pod uwagę biorę DA Bass Polska, Sico Tools, oraz  mały ADBL Roller oraz liczę na jakieś propozycje do 500 zł.

Z tego co zauważyłem to BASS ma 2 modele maszyny DA BP-5119 i BP-5130. Wadą maszyny BASS jest czasami spotykany problem z brakiem ruchu obrotowego przy docisku, a jakie wady mają pozostałe maszyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DA bass bp-5119, kilka aut już objechała przy większym i mniejszym cięciu i nawet daje radę. Brak ruchu obrotowego? Owszem, ale przy nierównomiernym docisku. Gdy pad jest równo przyłożony do lakieru, ciężko ją zatrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, InspektorKot napisał:

Wadą maszyny BASS jest czasami spotykany problem z brakiem ruchu obrotowego przy docisku, a jakie wady mają pozostałe maszyny?

To normalne w maszynach DA przy nieodpowiednim wykorzystywaniu.

To nie flex vrg z wymuszonym ruchem.

Dlatego bardzo popularną praktyką jest malowanie flamastrem kreski na talerzu. Początkującemu łatwiej zobaczyć kiedy maszyna wytraca ruch obrotowy.

 

Druga sprawa też beg, na którym pracujemy. Im niższy tym łatwiej zatrzymać. O ile na rotacji osobiście pracuję na pierwszej połowie zakresu obrotów 1-3, to na DA druga połowa, tzn wyższe biegi 3-5.5. Ale ile osób tyle styli pracy 🙂

 

14 godzin temu, InspektorKot napisał:

BP-5130

 można przetestować, dobrze się zapowiada, za 240zł żadne ryzyko, a przynajmniej będą opinie o nowej maszynce na forum,

z Bassa mam kilka narzędzi w prawdzie nie polerki, i stosunek cena/jakość jest całkiem znośny, z budżetowych produktów na pewno lepsze niż typowe marketówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J@InspektorKot

17 godzin temu, ghost napisał:

Jak dotrze, wrzuć dla potomnych więcej zdjęć maszyny i talerza

Dokładnie, sam rozważam ja albo tą z Juli. Wiec chętnie się dowiem czy ma klasyczny gwint pod 125.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
7 minut temu, Tomas22 napisał:

Zastanawiam się nad maszynka do cleanerow LE T2000

Ktoś używa ? 

Mam opcje na nówki sztuki za około 250 zł....

Bliźniak Rollera 9tki. Za 250 to się nie ma co zastanawiać 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ari niby okazja ale wolę jednak gdyby ktoś mnie do tego pchnął i podzielił się swoim odczuciem co do maszyny 😁 mówiąc szczerze pracuje głównie na lare epl-62 i nigdy nie trzymałem w dłoni takiej małej da 😁

I zawsze to jestem po raz kolejny 250 zł dalej od proxxona 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy w wyborze, porady...

Nigdy nie miałem styczności z maszyną DA (na rotacji coś tam amatorsko się bawiłem ale mniejsza z tym.). Nie będzie żadnych znaczących korekt, raczej One Step, przygotowanie pod wosk. Na pierwszy ogień poszedłby lakier BMW e60 (specjalnie zachowałem ori błotnik, bo po zakupie wymieniałem na drugi w kolorze - do nauki będzie idealny) lub metalic na Golfie IV.  Ostatnio intensywnie czytam i wgłębiam się w temat. Jednak na początek będzie grana podstawa podstaw czyli Megs UC (z wyborem padów jeszcze Was pomęczę później). Ale do rzeczy... Chcę kupić sobie typowe budżetowe DA ale też takie, na którym dobrze się uczy i pracuje, a nie zniechęca po pierwszych próbach.  Pod uwagę biorę:

1) Bass Polska 5119 lub 5130 (ale tu ponoć sporą wada jest brak blokady)

2) ADBL Roller 9mm (fajne promo https://glossfactory.pl/maszyny-polerskie/adbl-roller-d09125-01-b-maszyna-polerska-da-skok-9mm-bp-125mm-zestaw-z-torba-650w?from=listing&campaign-id=20 )

3) Liquid Elements T2000 ( https://showcarshine.pl/maszyny-polerskie/liquid-elements-t2000-polerka-da-9mm-torba.html )

4) Krauss DB5800S ( https://glossfactory.pl/dual-action-da/krauss-db5800s-maszyna-polerska-dual-action-orbitalno-rotacyjna-900w-torba?from=listing&campaign-id=20 )

Domyślam się, że naj naj z tych będzie Krauss, ale osobiście bardziej przemawia do mnie cena ADBLa.

Proszę o poradę zanim Gloss Factory zakończy promocję 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał82 ja jako swoją pierwszą maszyne kupilem Krauss Db5800s. Zrobiłem nią dwa one stepy na lakierach bmw x5 i bmw 5 f10. Oraz kilka cleanerow. Mogę ją polecić z czystym sumieniem. Ja jak kupowalem to jeszcze ADBL Rollera nie było. Według mnie to wybór pomiędzy ADBL i Krauss, a co wybierzesz to juz bez różnicy. 

 

Co do pasta to polecam system Kocha 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem już kilka maszyn. Zaczynałem od skoku 8mm później 12mm. Czaiłem się na 15mm, wahałem się, czytałem czy dam radę i dziś mi się chce z tego śmiać. Jeśli ktoś ogarniał jako tako rotację to śmiało od razu polecam 15tkę. Reszta to miziacze lakieru (o twardych nie wspomnę).

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.