Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Grzechu23 napisał:

Maszyna DA!
przykład: KRAUSS S8 - 610 zł (wysyłka w cenie) chemicalguys.eu  -> z kodem DIEHARDCG zyskujemy rabat (10%)

obecnie lepszej oferty nie ma
Cena w PL = ok. 1000 zł

 

Dzięki wielkie za odpowiedź! 
Mam rozumieć, że DA bez problemu zrobię korektę i zrobię ją o wiele bezpieczniej rotacja :)? Pytanie czy dajmy na to w czerwcu lub lipcu ten kod będzie dostępny, bo wtedy dopiero będę kupywał maszynę, a jak z płatnością tam :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, na początek DA jest bezpieczniejsze i zrobisz korekte. Będzie wymagało to dłuższej pracy ale zrobisz bez problemu.

31 minut temu, Nexsus napisał:

Pytanie czy dajmy na to w czerwcu lub lipcu ten kod będzie dostępny,

Sam się dokładnie nam tym zastanawiałem czy czekać (u mnie korekta bedzie koło kwietnia) ale jednak uległem i w poniedziałek zamówiłem w/w Kraussa S8 od nich (jest już w drodze) :) U mnie również jako pierwsza maszyna.

Płatność bez problemów, do wyboru:
PAYPAL (4%) 
Creditcard (FREE)
Pre payment / bank wire (FREE)
Dotpay (FREE) 

Osobiście brałem Dotpay -> Przekierowanie do twojego banku, przewalutowanie i zapłata w PLN. ( wszystko automatycznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Maszyną DA zrobisz korektę bez problemu. Czas pracy będzie dłuższy ale sama praca bardziej bezpieczna niż maszyną rotacyjną.

Płatność robisz przed dotpay (polska firma) przekierowuje Cię na stronę banku i płacisz w PLN już ostateczną kwotę.

Czy promocją będzie w czerwcu tego chyba nie da się przewidzieć :P

 

Tak czy inaczej rotacje jakąś budżetową i tak dobrze mieć bo maszyną DA zrobić się wszystkiego nie da. Ja taką  muszę dokupić bo oprócz polerowanie nadaje się świetnie do czyszczenia desek ogrodzenia itd...jak to w domu.....

@Grzechu23 ubiegłeś mnie z odpowiedzią :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno, promocja promocją, te 15 Euro to jeszcze nie tak strasznie. Ciekawe czy jak wezmę na firmę(Spółka Zoo) to puszczą mi to w 0% Vatu xD? 
Na mojej fakturze jest kwota netto VAT i brutto wartość podatku 21%

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nexsus napisał:

Trudno, promocja promocją, te 15 Euro to jeszcze nie tak strasznie. Ciekawe czy jak wezmę na firmę(Spółka Zoo) to puszczą mi to w 0% Vatu xD? 

Teoretycznie powinni tak zrobić ...na stronie masz czat więc warto zapytać . Odpowiadają bardzo szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PIOTRUŚ napisał:

Teoretycznie powinni tak zrobić ...na stronie masz czat więc warto zapytać . Odpowiadają bardzo szybko :)

Popytam

 

2 minuty temu, KrzysztofM napisał:

Na mojej fakturze jest kwota netto VAT i brutto wartość podatku 21%

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

To coś nie tak, bo to teoretecznie obrót wewnątrz wspólnotowy czyli obowiązuje ich stawka 0%, a z jakiego kraju oni to sprzedają do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś nie tak, bo to teoretecznie obrót wewnątrz wspólnotowy czyli obowiązuje ich stawka 0%, a z jakiego kraju oni to sprzedają do Polski?
Tak wewnątrzwspólnotowe to na 0 ja mam z Almelo Holandia może dlatego że nie na firmę? Tak jak kolega pisał możesz napisac do nich powiem ci że nawet dla tej kwoty nie chciało mi się o tym myśleć

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Vat-em to jest chyba tak ,że jak firma Polska go odprowadza to powinni sprzedać netto. Natomiast jeżeli nie jest płatnikiem Vat-u to normalnie brutto.

Wysyła się nip albo regon europejski i na jakieś stronie mogą sobie sprawdzić czy jest płatnikiem Vat-u czy nie,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PIOTRUŚ napisał:

Z tym Vat-em to jest chyba tak ,że jak firma Polska go odprowadza to powinni sprzedać netto. Natomiast jeżeli nie jest płatnikiem Vat-u to normalnie brutto.

Wysyła się nip albo regon europejski i na jakieś stronie mogą sobie sprawdzić czy jest płatnikiem Vat-u czy nie,.

Dokładnie tak to działa, jeśli jesteś czynnym podatnikiem VAT to kraj UE podobnie jak i Polska towary między sobą sprzedają w stawce VAT 0, ale to nie temat na ten post, a strona się nazywa VIES :D
Dzięki Panowi za rady, w przyszłym roku biorę się za  to i kupuje tego Kraussa! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jeszcze obowiązuje to Promo, ale do tego kraussa DB5800 dorzucali dwa BP. Też dobry deal.
skok 8mm i wyważony na BP 70mm również.
 
Tak do s8 też dają bp 75mm plus rabat więc naprawdę się opłaca

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do Kraussa S15, czy będzie bardziej uniwersalny od 8? Maszyna jako jedyna i pierwsza. Gdzieś wyczytałem, że do 15 nie włożę mniejszegp BP, prawda to? Dziękuje za odpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znowu trudniej będzie ciąć ósemką, prawda? Więc czy nie lepiej 15? W końcu wszędzie i tak nie dojadę przy małym talerzu i ręcznie też trzeba będzie popracować, a przy 15 nie będę miał problemów z finishem i tak. A w grę chwilowo wchodzi S8 vs S15 ze względu na promocję :)

Edit: Dobra, już nie ma S8 więc się problem rozwiązał :)

Edit2: Dobra, ślepy jestem, jest dostępne nadal, a więc aktualne pytanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Witam,

świetna cena jest w Holandii i o tym wiemy , Chemical jest w EU numer 1 , sprzedaje 250szt maszyn krauss w tydzień .

Fakt jest taki że maszyna nie ma gwarancji i to jest przykre .

Druga kwestią jest kilka % podatku VAT.

Zobaczcie sobie wszyscy zainteresowani ceny części .

U nas części kosztują 30% Holenderskiej i Niemieckiej ceny . W razie ''W" maszyny są naprawiane praktycznie z dnia na dzień .

Brak problemów ze zmienonymi modelami .

_______________________________________________________________________________________________________________

Użytkowanie !

Kupujecie z NL jako maszynę hobby lub ozdobę na półkę OK!

Kupujecie maszynę do pracy to zastanówcie się 3 razy .

  • Lubię to 1
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, LAK-AUTO napisał:

Witam,

świetna cena jest w Holandii i o tym wiemy , Chemical jest w EU numer 1 , sprzedaje 250szt maszyn krauss w tydzień .

Fakt jest taki że maszyna nie ma gwarancji i to jest przykre .

Druga kwestią jest kilka % podatku VAT.

Zobaczcie sobie wszyscy zainteresowani ceny części .

U nas części kosztują 30% Holenderskiej i Niemieckiej ceny . W razie ''W" maszyny są naprawiane praktycznie z dnia na dzień .

Brak problemów ze zmienonymi modelami .

_

Dlaczego twierdzisz że nie ma gwarancji? Na stronie jest 2 lata plus właśnie dostałem potwierdzenie że jest ważna na terenie Polski? Oczywiście jak się zepsuję to sprawdzę w praktyce ale jak masz jakieś inne informację to pisz. 

Jeżeli chodzi o podatek i te części to nie rozumiem. Na firmę też możesz kupić. 

Patrząc na ceny mam prawie 500 zł do przodu więc na półkę mogę kupić nawet dwie maszyny - tak na zapas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Martin nie jest głupi.  Doborze wie że żadna ze sprzedanych maszyn do niego nie wróci. 

Jak ktoś uważa że w Niemczech lub Holandii maja serwis i naprawiaja to jest w błędzie. 

Ci co tam kupili niech spróbują reklamować na to ze wymiekla podczas pracy.

Nie będę pisał co usłyszą .

 

To jak Ci sie zapisuję to ja do nas wyślij.  Wtedy zostaniesz z tym potwierdzeniem. 

 

U nas nikt o tym nie wie abyśmy mieli naprawiać holenderskie maszyny.

Każda maszyna ma z boku swoj SN . Każda ma odpis przy sprzedaży dystrybutorowi. Wymagajcie w sklepach wpisania na dowodzie zakupu SN. Unikniecie problemow.

Masz adres serwisu w Polsce na tym potwierdzeniu, jestem ciekawy ?

Moze o czymśnie wiem.

Dołączyłem do tematu o ta S8 za niecałe 700. Przecież te maszyny chodzą po 950 , gdzie 500 znalazłeś ?

To ze na allegro inna cena jest to kwestia 10 % prowizji jaka allegro nakłada. 

W sklepach online jest taniej.

Z vatem mialem na myśli różnice miedzy pl a nl.

Ale ja na Jaroslawa nie głosowałem. 

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, LAK-AUTO napisał:

Martin nie jest głupi.  Doborze wie że żadna ze sprzedanych maszyn do niego nie wróci. 

Jak ktoś uważa że w Niemczech lub Holandii maja serwis i naprawiaja to jest w błędzie. 

Ci co tam kupili niech spróbują reklamować na to ze wymiekla podczas pracy.

Nie będę pisał co usłyszą .

 

To jak Ci sie zapisuję to ja do nas wyślij.  Wtedy zostaniesz z tym potwierdzeniem. 

 

U nas nikt o tym nie wie abyśmy mieli naprawiać holenderskie maszyny.

Każda maszyna ma z boku swoj SN . Każda ma odpis przy sprzedaży dystrybutorowi. Wymagajcie w sklepach wpisania na dowodzie zakupu SN. Unikniecie problemow.

Masz adres serwisu w Polsce na tym potwierdzeniu, jestem ciekawy ?

Moze o czymśnie wiem.

Oczywiście że nie mam. Jeżeli się zepsuje trzeba wysłać do nich - takie ryzyko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

całe szczęście że zrehabilitowałeś się tak szybko . bo w poście wyżej kłamałeś jak dziecko że masz potwierdzenie na naprawę w PL.

Nie będę pisał co usłyszycie jak wam się coś stanie . Sprawdz jeszcze koszt wysyłki do NL

do tych co kupują w PL . Męczcie sklepy do skutku aby na dowodach zakupu wpisywali Wam SN !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe szczęście że zrehabilitowałeś się tak szybko . bo w poście wyżej kłamałeś jak dziecko że masz potwierdzenie na naprawę w PL.
Nie będę pisał co usłyszycie jak wam się coś stanie . Sprawdz jeszcze koszt wysyłki do NL
do tych co kupują w PL . Męczcie sklepy do skutku aby na dowodach zakupu wpisywali Wam SN !
Kolego nie kłamałem i nie obrazaj mnie Napisałem do Chemical guys i dostałem informację że gwarancja jest ważna na terenie Polski Dlatego napisałem iż mam w PL po sprecyzowaniu pytania o adres serwisu w Polsce dostałem informację iż muszę wysłać do Holandii. Nie będę wysyłał tej maszyny do Holandii Bo jest to nieopłacalne patrząc na zakup 600 zł a w twoim sklepie 1100 to i tak mam pięć stów do przodu więc mogę albo kupić nówkę 2 albo oddać do jakiegoś serwisu Oczywiście jeżeli się zepsuje.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Popatrz u ludzi którzy prowadzą sprzedaż klientom końcowym a nie u mnie .

Sprawdź również cenę swojego SM-G935F w samsungu i u innych .

Masz taniej i zawsze bez gwarancji a części nie kupisz . Nic Tobie nie da inny serwis , no chyba że bedziesz mieć dwie jak piszesz i zrobisz z nich  jedną .

Nie zrozum mnie też źle że każda się psuje , ale jak Tobie się zepsuje to pozamiatane .

Kończę w tym temacie , do dyspozycji pozostaję na firma@lak-auto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei odradzam zakupy w Lak-Auto. Właściciel (Łukasz) to niestety chamski i bezczelny człowiek, co widać nawet po tutejszych postach. Nie wiem kto go wpuścił na salony... A wysyłka do Holandii kosztuje 50zł (broker Furgonetka.pl). Zupełnie inna kultura i 100 razy lepiej jest kupić w NL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz u ludzi którzy prowadzą sprzedaż klientom końcowym a nie u mnie .
Sprawdź również cenę swojego SM-G935F w samsungu i u innych .
Masz taniej i zawsze bez gwarancji a części nie kupisz . Nic Tobie nie da inny serwis , no chyba że bedziesz mieć dwie jak piszesz i zrobisz z nich  jedną .
Nie zrozum mnie też źle że każda się psuje , ale jak Tobie się zepsuje to pozamiatane .
Kończę w tym temacie , do dyspozycji pozostaję na firma@lak-auto.pl
Piszesz totalne głupoty jestem pewien że większość serwisów mi to naprawi no chyba że walnie jakas część że się nie będzie opłacać. Wtedy pozostaje wysyłka do Nl życzę powodzenia w sprzedaży

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.