Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Panowie początkujący . Wiedzcie też ( bo o tym głośno nikt nie mówi ) każda maszyna ma pad pod siebie . od x gram do x gram.

Nie ma czegoś takiego jak opisano powyżej założę to lub tamto do DA.

Założycie za ciężki lub za lekki to później są skutki , bicie , łożyska poleciały , obudowę rozerwało itp.

Maszyny mają różne skoki i różne talerze oporowe .

Autem na nie wyważonych kołach też ciężko się jeździ .

------------------------------------------

Jesteśmy w fazie testów maszyny ze zmiennym skokiem . 8-12-15 lub 12-15-21

Jak coś z tego wyjdzie będzie fajne .

Sprawdziłem tą aukcje , patrząc z perspektywy serwisanta i dystrybutora może to i niezły biznes . Klient końcowy robi dwie korekty w roku to jej nie zniszczy w trakcie gwarancji .

Pad 180 to nasze szare krausiki mogły by się pod nim połamać .

N6800.jpg

N68001.jpg

N68002.jpg

poczekać :) to wejdzie w cenie BASSA pod koniec roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson  tylko jeszcze zastanawiaja mnie dwa parametry które np BASS nie ma, a mają to S8 lub DB5800. Chodzi o miękki start i stabilizację obrotów?? Mękki start to kumam że powoli rozkręca od 0 do nastawionej prędkości. ale stabilizacja obrotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 sam zdecyduj. Obecnie stoję przed tym samym wyborem...i zdecydowałem się na BP-5119. Duża grupa ludzi pracuje na tej maszynie i ją chwali, a przy planowanych 2-3 korektach rocznie i to one-stepach w zupełności wystarczy. Ze stabilizacją obrotów ludzie w tej DA radzą sobie tak, że stawiają kreskę na talerzu i widzą czy się ona kręci czy nie, jak szybko. Potem pewnie dochodzi doświadczenie i nawet na to nie trzeba zwracać uwagi. Zdziwiłbyś się jak wiele mega relacji w dziale PSB była na tej DA :) Myślę, że dla "niedzielnej korekty" jest to wystarczający sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, paperson napisał:

@david2888 sam zdecyduj. Obecnie stoję przed tym samym wyborem...i zdecydowałem się na BP-5119. Duża grupa ludzi pracuje na tej maszynie i ją chwali, a przy planowanych 2-3 korektach rocznie i to one-stepach w zupełności wystarczy. Ze stabilizacją obrotów ludzie w tej DA radzą sobie tak, że stawiają kreskę na talerzu i widzą czy się ona kręci czy nie, jak szybko. Potem pewnie dochodzi doświadczenie i nawet na to nie trzeba zwracać uwagi. Zdziwiłbyś się jak wiele mega relacji w dziale PSB była na tej DA :) Myślę, że dla "niedzielnej korekty" jest to wystarczający sprzęt.

Też się zastanawiałem nad Bass. Ja kupiłem S8 ponieważ:

-do Bass dodatkowy zakup BP 125mm zakup 75mm nie wiem ile pewnie

- wyważenie maszyny na Kraussie widzę iż 75mm takleż współpracuje z tą maszyną ale nie jest dedykowany (bicie). 

Pytanie jak z Bass ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, KrzysztofM napisał:

yważenie maszyny na Kraussie widzę iż 75mm takleż współpracuje z tą maszyną ale nie jest dedykowany (bicie). 

co to znaczy ??

Zadałem osobiście pytanie do MX Nowickiego i mi odp że dla poczatkującego to polecaja DA Krauss DB5800S bo mozna założyć talerz 75mm, natomiast Krauss S8 nie ma takiej mozliwosci... hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrzysztofM dodatkowy pad 125mm i 75mm po 35zł. Planuję swojego pierwszego one-stepa zrobić na 125 :)

Prawa fizyki nie oszukasz: im maszyna ma większy skok, tym mniej przyjemnie się nią pracuję z mniejszymi padami

Dla mnie w tej chwili wybór prosty :) ale może zmienię zdanie po kilku korektach :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, LAK-AUTO napisał:

świetna cena jest w Holandii i o tym wiemy , Chemical jest w EU numer 1 , sprzedaje 250szt maszyn krauss w tydzień .

Fakt jest taki że maszyna nie ma gwarancji i to jest przykre .

Gwarancja jest w NL i to 2 lata. Po co kłamiesz i wymyślasz bzdury? U Ciebie jest tylko rok gwarancji, co jest niezgodne z europejskim prawem. I kto tu jest oszustem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa się ma tak że srednica podstawy gdzie się montuje talerz to odpowiednio:

1) DB5800S - 9mm

2) S8, S15 - 11mm 

wniosek - założenie talerza 75mm tylko DB ma sens, bo nią się dojedzie w miejsca w które S8,S15 nie dojdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mir540t napisał:

co jest niezgodne z europejskim prawem.

W Polsce jest takie prawo > 

"Czas gwarancji zależy od woli gwaranta, może więc ona trwać np. rok lub 5 lat bądź zostać udzielona dożywotnio."

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/gwarancja/

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, david2888 napisał:

sprawa się ma tak że srednica podstawy gdzie się montuje talerz to odpowiednio:

1) DB5800S - 9mm

2) S8, S15 - 11mm 

wniosek - założenie talerza 75mm tylko DB ma sens, bo nią się dojedzie w miejsca w które S8,S15 nie dojdzie 

Nie tylko dojście się liczy ;) W zasadzie chodzi o pracę na obłościach na panelach przyleganie całościowe gąbki. 

Do S8 możesz założyć 75mm - tylko nie proś o zdjęcia :) 

@paperson można na 125mm ale  będziesz sporo kantował.  75mm lub 80mm a nawet czasami 50mm.  Jeżeli pad nie będzie ci przylegał to wtedy spada jego siła polerowania oraz może spaść dokładność. 

Generalnie po pierwszych testach powiem wam tak że 8mm da radę naprawdę ciąć. Twarda gąbka plus Koch i VW Golf czarny daje radę. Oczywiście należy zdefiniować poziom do którego chcesz dojść. 

Grube rysy papier itp. Teraz czekam na dedykowane futro pod DA. 

Też chciałem kupić Bass ale szarpnąłem się na Kraussa. Moim zdaniem jeżeli upewnicie się że na 125mm nie ma nadmiernych drgań to brać i się nie zastanawiać. 

Ja przesiadłem się z rotacji na DA i komfort pracy jest znacznie gorszy ale prowadzenie maszyny jest dziecinnie proste na rotacji jak pamiętam trzeba troszkę poćwiczyć ale też nie ma co z tego robić magii. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, paperson napisał:

@powalla dokładnie. Jest jeszcze rękojmia, która często jest mylona z gwarancją. I to tutaj mamy zapewnione 2 lata od momentu wydania towaru :)

21 minut temu, powalla napisał:

W Polsce jest takie prawo > 

"Czas gwarancji zależy od woli gwaranta, może więc ona trwać np. rok lub 5 lat bądź zostać udzielona dożywotnio."

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/gwarancja/

Ale wy jesteście upierdliwi i nie rozumiecie w czym rzecz. Jak zwał tak zwał. Zamiast zwrócić uwagę na fakt, że Lak-Auto daje tylko 1 rok gwarancji to czepiacie się słówek. Jak ktoś, kto daje rok gwarancji może mówić o kimś z Holandii, że jest oszustem i nie daje gwarancji w ogóle? Jeszcze się chełpi gwarancją, że jaki to serwis, etc. A tu tylko rok... To jest największa paranoja. W Polsce i Europie już się tak przyjęło, że standardem są 2 lata gwarancji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mir540t jest różnica kolego i to duża między rękojmią, a gwarancją. Przerabiałem temat i doszedłem do etapu sądu polubownego. A to, że niektóre firmy idą po bandzie i dają minimalnie rok gwarancji to już inna sprawa. Na rynku jest wybór i możemy zawsze szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wiesz jak to działa więc po kij w ogóle wspominać o czymś co jest mało znaczące?  Wiesz że 3/4 obecnie spraw związanych z "niedziałającym sprzętem" w dużym markecie budowlanym  jest rozpatrywane w związku z "niezgodnością z umową konsumencką "  , bo ludzie pokapowali się że rozpatrywane spraw poprzez prawa wynikające z ustawy są lepsze niż te wynikające z gwarancji.  Popatrz na takie głupie dostarczenie "grata" do sprzedawcy ... jak skorzystasz z gwarancji , to za wysyłkę płacisz Ty (pomijam gwarancję dtd) ale jeśli wskażesz rękojmię , to sprzedawca choćby sobie podskoczył i pirueta lub potrójnego tulupa strzelił to musi zwrócić nam kasę za wysyłkę zepsutego grata ;) Co wybierzesz? Po co więc gwarancja? Nawet gdyby w Pl na Kraussa była 7 dniowa gwarancja, to i tak jak w EU mamy 24 miesiące pełnej obsługi klienta w razie uszkodzenia, a czy to nazywa się gwarancja , czy rękomia , to już dla klienta ostatecznego ma mniejsze znaczenie. 

Pomijam już zapisy w gwarancji dotyczące czasu zwrotu naprawionego sprzętu , bo zapisy w "karcie gwarancyjnej"  pod hasłem "w jak najkrótszym terminie" mogą oznaczać 7 , 77 lub 777 dni w zależności skąd dany producent musi ściągać część do naprawy ;) W rękojmi mamy 14 dni kalendarzowych i finito ....  tu zadam znów pytanie . Co wybierzesz jako klient końcowy? Oczywiście musi to być świadomy swoich praw klient ostateczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde tak czytam te ostatnie wpisy i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem że "15" wziąłem.

faktycznie to w roku może zrobie z 6 prac. Może jednak ta ósemeczka by lepiej się sprawdziła.

Jakiegoś super mocnego Cięcia nie będę potrzebował...

ale chyba najpierw to trochę popracuję, bo sporo osób w tym dziale TEORETYCZNIE próbuje dokonać wyboru (tak jak ja m.in) bazując na opisach i doświadczeniu innych.

Popracuje i zobaczymy jakie będą efekty. wtedy będzie wiadomo czy wybór był dobry czy jednak nie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, david2888 napisał:

tak wygląda S8,S15 z BP75. Więc chyba jest różnica 

 

Oczywiście że jest a powiedz gdzie chcesz tak atakować tą maszyną? Powiem ci że nawet rotacją przy kącie prostym z wałkiem przedłużonym i gąbka 50mm nie podejdziesz. W tym przypadku najlepszy stożek (gąbka) lub ręcznie. 

PS. chodzi o obłości załamania na karoserii przetłoczenia. Czyli nie zaboli mnie że wystaje ten 1 cm.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla naszym zadaniem jest wspierać się tutaj nawzajem, więc pokazanie fundamentalnej różnicy między gw. a rękojmia jest wg mnie jak najbardziej na miejscu. Pomagajmy sobie, bo przecież: "nieznajomość prawa szkodzi" :) Kilka lat temu miałem zupełnie śmieszną sytuację, gdyż sprzedawca namawiał mnie na mniej korzystne rozwiązanie i wybranie drogi gwarancji. Nie wiedział, że są to przecież procedury niezależne, które się nie wykluczają. Koniec OT  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, orzel_man napisał:

Kurde tak czytam te ostatnie wpisy i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem że "15" wziąłem.

faktycznie to w roku może zrobie z 6 prac. Może jednak ta ósemeczka by lepiej się sprawdziła.

Jakiegoś super mocnego Cięcia nie będę potrzebował...

ale chyba najpierw to trochę popracuję, bo sporo osób w tym dziale TEORETYCZNIE próbuje dokonać wyboru (tak jak ja m.in) bazując na opisach i doświadczeniu innych.

Popracuje i zobaczymy jakie będą efekty. wtedy będzie wiadomo czy wybór był dobry czy jednak nie do końca.

Nie wymiękaj jak 6 prac to zobaczysz że szybko zakupisz drugą maszynę :) To wciąga i trzeba uważać aby kobieta nie widziała wyciągu z konta. 

Obserwowałem w zasadzie widziałem wszystkie filmy Monka na YouTube a gość jechał tylko na 15.  

2 minuty temu, paperson napisał:

@powalla naszym zadaniem jest wspierać się tutaj nawzajem, więc pokazanie fundamentalnej różnicy między gw. a rękojmia jest wg mnie jak najbardziej na miejscu. Pomagajmy sobie, bo przecież: "nieznajomość prawa szkodzi" :) Kilka lat temu miałem zupełnie śmieszną sytuację, gdyż sprzedawca namawiał mnie na mniej korzystne rozwiązanie i wybranie drogi gwarancji. Nie wiedział, że są to przecież procedury niezależne, które się nie wykluczają. Koniec OT  

 

Ja wychodzę w tej sytuacji z prostego założenia. Maszyna nowa działa jest ok jak coś się stanie będę szukał rozwiązania. W Polsce często też jest tak że jak kupujemy coś na firmę to mamy 1 rok gwarancji. Nigdy nie musiałem szukać  tych różnic pomiędzy rękojmią i gwarancją.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 16.11.2017 o 16:19, KrzysztofM napisał:

Kolego nie kłamałem i nie obrazaj mnie Napisałem do Chemical guys i dostałem informację że gwarancja jest ważna na terenie Polski Dlatego napisałem iż mam w PL po sprecyzowaniu pytania o adres serwisu w Polsce dostałem informację iż muszę wysłać do Holandii. Nie będę wysyłał tej maszyny do Holandii Bo jest to nieopłacalne patrząc na zakup 600 zł a w twoim sklepie 1100 to i tak mam pięć stów do przodu więc mogę albo kupić nówkę 2 albo oddać do jakiegoś serwisu Oczywiście jeżeli się zepsuje.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Hello 

 

I live in Poland. 

 

I would like to buy a polisher from a shop in the Netherlands.

 

Can I service it in Poland?

 

Best Regards

 

Kolego pisalem do Ciebie uczciwie. Jak juz do krausa to wysłałeś to mogłeś chociaż prawdę napisac ze maszyna jest na półce.  Czy w wszysy naprawdę uważacie ze Niemcy i Holendrzy beda robic w portki bo wam sie maszyna zepsuła. 

W dniu 16.11.2017 o 16:19, KrzysztofM napisał:

Kolego nie kłamałem i nie obrazaj mnie Napisałem do Chemical guys i dostałem informację że gwarancja jest ważna na terenie Polski Dlatego napisałem iż mam w PL po sprecyzowaniu pytania o adres serwisu w Polsce dostałem informację iż muszę wysłać do Holandii. Nie będę wysyłał tej maszyny do Holandii Bo jest to nieopłacalne patrząc na zakup 600 zł a w twoim sklepie 1100 to i tak mam pięć stów do przodu więc mogę albo kupić nówkę 2 albo oddać do jakiegoś serwisu Oczywiście jeżeli się zepsuje.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Hello 

 

I live in Poland. 

 

I would like to buy a polisher from a shop in the Netherlands.

 

Can I service it in Poland?

 

Best Regards

 

Kolego pisalem do Ciebie uczciwie. Jak juz do krausa to wysłałeś to mogłeś chociaż prawdę napisac ze maszyna jest na półce.  Czy w wszysy naprawdę uważacie ze Niemcy i Holendrzy beda robic w portki bo wam sie maszyna zepsuła. 

Pozwolę sobie jeszcze jedno zdanie odnośnie różnicy w cenię. 

W PL maszyny krausa kupują do użytku profesjonalnego , chodza one 8 godzin dzienne albo więcej. 

Na zachodzie maszyna za słaba dniowke jest traktowana tak jak tu te z biedronki.

Ten hejter z M w ikonie nie ma zielonego pojęcia o czy pisze. Komu maszyna uszkodzila sie z wady fabrycznej palec do góry?

Co mozemy uznac za taką wade , moze hejter potrafi odpowiedzieć?

  • Nie lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello 
 
I live in Poland. 
 
I would like to buy a polisher from a shop in the Netherlands.
 
Can I service it in Poland?
 
Best Regards
 
Kolego pisalem do Ciebie uczciwie. Jak juz do krausa to wysłałeś to mogłeś chociaż prawdę napisac ze maszyna jest na półce.  Czy w wszysy naprawdę uważacie ze Niemcy i Holendrzy beda robic w portki bo wam sie maszyna zepsuła. 
Pozwolę sobie jeszcze jedno zdanie odnośnie różnicy w cenię. 
W PL maszyny krausa kupują do użytku profesjonalnego , chodza one 8 godzin dzienne albo więcej. 
Na zachodzie maszyna za słaba dniowke jest traktowana tak jak tu te z biedronki.
Ten hejter z M w ikonie nie ma zielonego pojęcia o czy pisze. Komu maszyna uszkodzila sie z wady fabrycznej palec do góry?
Co mozemy uznac za taką wade , moze hejter potrafi odpowiedzieć?
Ty masz chyba nierówno pod sufitem. Wchodzisz na forum robisz zadymę i masz pretensje że ktoś pisze maila do producenta aby upewnić się jak wygląda serwis i gwarancja w Polsce oraz zakup z innego kraju kim ty jesteś że będziesz ograniczać i mówić co mamy robić wolny kraj mogę pisać maile do kogo chce i jak chce. Chce poznać ich stanowisko no chyba że ty jesteś producentem. Powiem ci tak jak nie rozumiesz pisząc więcej tych głupot robisz sobie anty reklamę. Z mojej strony kończę odpowiadać na twoje posty bo szkoda mojej energii.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.